مافیای اول در خود وزارت داخله است
تمام پروسه هایی که در وزارت داخله، دفاع و حتی ریاست امنیت ملی انجام می شود باید زیر نظر باشد چرا که بسیار تباه کننده اند و اینها حتی از پول غذای کسانیکه قرار است از خاک خود دفاع کنند هم نگذشته اند 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۲    ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ کد خبر: 126925 منبع: پرینت

بر بنیاد قانون، نیروهای امنیتی در اولویت رسیدگی و برخورداری از خوراک و تجهیزات معیاری قرار دارند اما به وفور دیده شده که سربازان و افسران پولیس با کمترین خوراک شب و روز را سپری می کنند و مسوولیت تامین امنیت را به دوش می کشند. در تازه ترین گزارش طلوع نیوز آشکار شده است که فساد و اختلاس های کلان از پول خوراک نیروهای پولیس صورت گرفته است. دراین گزارش آمده است که پول خوراک معیاری به نیروهای امنیتی پرداخت شده اما آنان خوراک بسیار اندک به سربازان داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)،شکیبا هاشمی عضو مجلس نمایندگان در برنامه "فراخبر" درخصوص اختلاس از پول خوراک سربازان گفت: بیشترین فساد در تدارکات است و تمام پروسه هایی که در وزارت داخله، دفاع و حتی ریاست عمومی امنیت ملی انجام می شوند باید زیر نظر باشند چرا که بسیار تباه کننده اند و اینها حتی از پول غذای کسانی که قرار است از خاک خود دفاع کنند نمی گذرند.

هاشمی می گوید: در قراردادها برنج درجه یک ثبت می شود اما بی کیفیت ترین برنج برای سربازان اردو و پولیس ملی تهیه می شود و حتی در تلویزیون دیدیم که از گوشت حیوانات حرام برایشان غذا تهیه شده است و تا کنون البسه زمستانی بین نیروها توزیع نشده است. کسانی که این اعمال را انجام می دهند مرتکب خیانت ملی شده اند.

وی، درباره حرکات اصلاحی وزرات داخله برای جلوگیری از فساد اظهار می کند: اگر اصلاحات اینها نتیجه می داد و جلوی قراردادی های مفسد گرفته می شد این مشکلات در 34 ولایت وجود نمی داشت و حتی سخنگوی وزارت داخله هم به این ضعف ها اقرار می کند. با وجود اینکه سیستم عقد قراردادها مرکزی شده و به هر زون هیات فرستاده می شود اما همچنان فساد جولان می دهد چرا که مافیای اول در خود وزارت داخله است.

فساد در وزارت داخله و پولیس ملی می تواند آسیب های جدی به جبهات جنگ و سربازان در حین اجرای مسوولیت وارد کند. این نماینده مجلس دراینباره می گوید: از پولیس ملی تقدیر می کنم، اینها در سال گذشته در جریان جنگ قندوز علف می خورند اما مسوولیت خود را زیر پا نگذاشتند. با نهایت تاسف که وظیفه وزارت داخله بود که مواد خوراکی را به پولیسش که در حال انجام وظیفه است برساند.

هاشمی می گوید: از شورای امنیت خواهش می کنم که موضوع فساد را جدی بگیرد تا پولیس و اردوی ملی در انجام وظایف شان دلسرد نشوند. وقتی سربازان روزها و ماه ها گرسنه می مانند مجبور می شوند از دشمن کمک بگیرند و مرمی خود را برای تهیه غذا بفروشند. چنانچه اینگونه حوادث در ولایت های مختلف صورت گرفته است.

وی درخصوص عواقب فساد در وزارت داخله افزود: اگر فساد در وزارت داخله و یا شورای امنیت ملی مهم تلقی نشود، افغانستان به قهقرا می رود و با نهایت تاسف باید گفت، یکی از دلایل فساد و بدنبال آن ناامنی خود قوماندان است که براساس فساد اداری و پرداخت پول در این سمت ها می نشیند این مساله را خود شورای امنیت هم تایید می کند.

هاشمی افزود: مفسدین قراردادی که در حق سربازان پولیس و اردوی ملی ظلم می کنند، باید به اشد مجازات برسند و به این بسنده نشود که وی را از کار معلق یازندانی شود. باید چهره اش برای تمام مردم نمایش داده شود و تاکید شود که این قراردادی با همکاری وزارت داخله یا دفاع به کشور خیانت کرده تا بقیه بگیرند. اما با تاسف تاکنون نه در رسانه های دیداری و نه در رسانه های نوشتاری ندیده ایم که فلان قراردادی وزارت داخله که گوشت مرکب به پولیس و اردوی ملی خورانده مجازات شده باشد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   کاملا دقیق این موضوع در هر سه ار گان امنیتی که ما شامل ان هستیم و می بینیم است باور کنید گاهی اوقات حتی این غذا از خوردن نمی باشد اگر حق به حق دار برسد پس ای بلند منزل ها و کشوفش جنرال های خاین شکم کته بیعقل بی سواد چطور خواهد شد

>>>   اینرا همه مردم میدانند اما چاره چیست ؟ قوماندان صاحب امنیه کابل اگر دلش خواست در یک روز سه صد فرد رابه جرم سگرت کشیدن دستگیر وتوقیف میکند اما در ق ارگاه وزارت شان چور رسمی جریان دارد

>>>   دروزارت دفاع ملی هم فساد به اوج خود رسیده است چوکی ها فروخته میشوند اختالس گسترده صورت میگیرد قوم پرستی بیداد میکند تجهیزات نظامی به اختیار دشمن قرار میگیرد جوانان سرباز درمعامله کشته میشود .رشوت به شکل ماهرانه ومدرن آن صورت میگیردقانون نظامی تنها بالای مردم غریب تطبیق میشود وابستگان جنرال ها رییس ها وزیر ودیگر رده های بالایی واججبالاحترام اند

>>>   سربازان ازطریق رادیو های خارجی شکایت شانرا نشر میکنند مثلا سربازی میگفت : نان خشک را با آب تر میکنیم می خوریم!

>>>   پرسان کننده ها یامرده اند ویا خود در زدوگیرها مصروف اند.خاطرجمع باشید.ق ازلوگر

>>>   وکیله صاحب اگر شریک نیستی نام ببر وزارت یک اسم است و داخله هم صفت کدام اش دزد است نام ببر کشش کو در پارلمان روان اش کو در زندان حق مردم را از سینه اش بیرون بکش مشکل ما فعلا همین است که دزد خودش صدا میزند دزد دزد صاحب خانه را دست بند میزند.

>>>   چیزی که عیان است چی حاجت به بیان!!!!درد را همه ما میدانیم حتی از یک کودک خردسال اگر سوال کنید همه حقایق و مفسده ها و استبداد که دامنگیر جامعه و مردم بی نوا ما شده به وضوح بیان میکند !اما لطفا دنبال چاره و مداوا این ظلم و زخم سرطانی باشیم و چاره ی برای نجات یابیم .در دولت و حکومت فعلی اشخاص نادر وجود دارد که اهل فساد نباشند که متأسفانه آن هم به حساب نمیایند ولی اکثرا به طریقی به این خیانت های ملی و ضد اسلامی و انسانی که در جریان است دخیل هستند.زمان که متصدی یک کرسی هستند حرف ندارند ولی به مجردی مخافت ندای از خیانت و ظلم سرمی دهند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است