زمستان، فصلِ انتهای جنگ یا شروع بهارِ جنگ
اشرف غنی یا هر مقام دیگر در کاخ گرم خود از زمستانی گذر می کند که می توانست آخرین فصل جنگ و ناامنی باشد و مردمی که در سرما همچنان در هراس مرگ هستند و بهاری خواهد آمد سخت از زمستان! 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۰    ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ کد خبر: 127038 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، فصل زمستان بهترین زمان برای حمله های گسترده دولت در جهت تضعیف و نابودی نیروهای طالبانی است که در سرمای شدید توانی برای مقابله ندارند اما چرا حکومت در پی انجام عملیات نظامی نیست؟

نمایندگان مجلس از ارگان های امنیتی خواستار عملیات گسترده با رهبری قوی علیه گروه های تروریستی شده اند تا با وارد کردن ضربه سنگین از خطرات در سال آینده جلوگیری شود.

نمایندگان از حضور گسترده طالبان در ولایت های بدخشان، زابل، ارزگان، قندوز، سرپل و فراه می گویند که در فصل زمستان این نیروها با کمبود تجهیزات نظامی مواجه هستند که بهترین زمان برای راه اندازی عملیات وزارت دفاع می باشد.

نماینده فراه با بیان اینکه ولسوالی لاش وجوین در تهدید جدی طالبان است می گوید که تنها 25 پولیس در این ولسوالی توظیف شده اند که بدون سلاح هستند و در همین رابطه، نماینده میدان وردک از فساد در وزارت دفاع انتقاد کرده و می گوید که سربازان از چند ماه به این سو حقوق دریافت نکرده اند.

اما زمستان امسال با زمستان های سال های گذشته متفاوت در حضور نیروهای طالبان است، طی ماه های اخیر برخی خبرها نشر شده حاکی از انتقال رهبران این گروه تروریستی به افغانستان بوده و این احتمال وجود دارد که در پی کاهش فشار جامعه جهانی بر پاکستان هستند و در داخل کشور به دنبال حفظ پایگاه های خود.

با وجود تهدیدهای که سال 2016 را به یکی از خونبارترین سال ها بدل کرده و جنگ دیگر نه برای جنوب بلکه از شرق تا غرب و شمال را درگیر کرده است و یک ولایت ظرف دو سال پیاپی سقوط می کند، نتیجه قدرت افزون طالبان است یا مربوط به حکومتی می شود که قانونی بر این کشور برقرار می باشد؟

گروه های تروریستی مانند طالب و القاعده به طور مستقیم تمویل کنندگان مالی و معنوی بزرگی چون عربستان و پاکستان دارد که در زیر چتر حمایت امریکا به آسانی افغانستان را مورد تاخت و تاز افراط گرایان قرار می دهد و در این میان بزرگترین ضربه را مقاماتی معامله گر در حکومت می زنند.

فریادهای کمک ولایت های مورد تهدید طالبان و داعش در کنار شواهد بسیار از سربازگیری و ایجاد پایگاه های این نیروها در مناطق مختلف بدون پاسخ و واکنش از سوی ارگ بوده است و با وجود جابه جایی های هراس افکنان به نقاط مختلف می توان گفت که هماهنگی ها از درون حکومت صورت می گیرد.

با وجود تجهیزات هوایی و حمایت نظامیان ناتو از نیروهای امنیتی و با راه اندازی عملیات های گسترده می توان فصل زمستان را تبدیل به پایانی برای آنان در افغانستان بدل کرد اما تجربه 15 ساله بر این حقیقت صحه می گذارد که پایان جنگ به نفع نه حکومت است و نه کشورهای خارجی.

زیرا با فرارسیدن هر زمستانی و خواست های مکرر برای راه اندازی عملیات ها علیه طالبان، ارگ سکوت می کند و با آمدن فصل بهار و رسیدن امکانات و تجهیزات به نیروهای تروریستی، ولایت ها و مناطق یکی پس از دیگر در خطر سقوط قرار می گیرند و مردم کشته و زخمی می شوند و سیل تاسف های ریاست جمهوری و دیگر مقامات روانه رسانه ها!

فساد تمامی بخش های وزارت دفاع را فرا گرفته و رییس جمهور دست به جابه جایی رهبران بی کفایت جنگی در پست های مهم دفاعی می زند، سربازان بدون آذوغه و تجهیزات در میدان های جنگ رها، مردم در بی اعتنایی ارگ قربانی و ولایت ها در معاملات واگذار می شوند.

کدام دولتمرد این کشور در پی پایان جنگ است؟ کدام مقام دفاعی دغدقه حفظ مرز و بوم را دارد؟ کدام نماینده مجلس فشاری است بر دولت؟ و کدام قاضی این کشور در پی عدالت؟

این خانه از پایه با فساد و معامله بنا شده و همچنان مملو از مقاماتی است که در پی پرکردن جیب های خود هستند و به خاک و خون کشیده شدن کشور و ملت برای آنان فرصت است تا جهنمی که مردم در آن زندگی می کنند.

حال اشرف غنی یا هر مقام دیگر در کاخ گرم خود از زمستانی گذر کند که می توانست آخرین فصل جنگ و ناامنی باشد و مردمی که در سرما همچنان در هراس مرگ هستند و بهاری خواهد آمد سخت از زمستان!

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   وطن فروشان نادان هستند و اصلا نمی دانند نه در تابستان میتوانند جلوی طالبان را بگیرند و نه در زمستان . افغانستان عزیز، خانه مان است و هر جا که دوست داشته باشیم میتوانیم به ان منطقه برویم و کسی هم نمی تواند جلوی ما را بگیرد . خطاب به .... فروشان و کاسه لیسان غرب اگر جان های خود را دوست میدارید افغانستان را ترک کنید چرا که هرگز دوباره چنین فرصت خوبی پیدا نخواهید کرد . افغانستانم ، مهربانم ، با تمام وجود از مرز های بیکرانت پاسداری خواهم کرد .
حبیب الله یوسف زی

>>>   خطاب به نوکران روسیه وپاکستان
مطمئن باشید تا اخرین قطره خون از خراسان بزرگ دفاع میکنیم وشما نوکران پاکستان را به سرزمین اصلی تان یعنی پاکستان روانه خواهیم کرد این سرزمین متعلق به کسانی است که به ابادی وسر افرازی ان تلاش میکنند نه مثل طالبان به نابودی وسرشکستگی ان.

>>>   پشتونها بخصوص طالبان هیچ تعلق خاطری نسبت به این سرزمین ندارند چون نه تاریخ ونه فرهنگی در این سرزمین دارند کوچی بادیه نشین چیزی بنام فرهنگ وتمدن نمیداند وهر کس پولی به انها بدهد نوکری انان را میکنند.
کوچی وپشتون نوکر پاکستان و روسیه وعربهای هم فرهنگشان است ودر تاریخ این کشور همیشه روسیاه وبد نام است جز ویرانی ووطن فروشی چیزی نمیفهمد وجز مزدوری اجنبی هنری ندارد.

>>>   عرض احترام به برادران تاجیک وازبک ودیگر اقلیتهای غیر پشتون بیایید دست به دست هم دهیم وبا اتحاد این قوم وحشی وبی فرهنگ را که جز ویرانی وخرابی وتباهی برای ما ارمغانی دیگر به همراه ندارندرا ازخراسان بزرگ جدا ساخته وباهم سرزمین کهن وتاریخی خراسان را بار دیگر سربلند واباد کنیم وبگذاریم تا انان با همان کوچی گری بر سر وروی هم زنند حیف نیست خون جوانان ما بیهوده بخاطر چند پشتون بی فرهنگ ریخته شود.؟

>>>   نابودی طالبان فقط با شناسایی وتعقیب امکان دارد .با وجود امکانات اطلاعاتی وامنیتی وباید بااستفاده از شناسنامه برقی وسیستمهای مخابراتی انان را تعقیب وشناسایی کرد .چون انان جرات رویارویی مستقیم ندارند وتنها را شناسایی ونابودی انان است.

>>>   اقای یوسفزی معلوم است که کسانی را با چادر زنانه ووبه صفت زنانشان در امده و اطفال وزنان ومردان بیگناه را میکشند را نمیتوان به اسانی کشت چون جوانان وسربازان وطن با یک مشت زن صفت روبروست.

>>>   زنده باد اردوی ملی وطنم
....بر طالبان .... صفت
علی ازبک از بغلان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است