مسوول اساسی کشتارها ع و غ است
وقتی یک انجینر ساختمانی را رییس امنیت، یک فرد بیسواد که یک روز سواد آکادمیک در پولیس را نداشته وزیر داخله، وزیر دفاع را که در روز روشن می خوابد و هیچگونه تخصصی ندارد و در هر دسترخوانی از فساد شریک بوده وزیر دفاع تعیین می کنید چطور انتظار دارید که امنیت برقرار شود؟ 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۲    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127105 منبع: پرینت

محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن این خود یک نوع دوباره کشتن کشته شدگان است.
امروز مجلس نمایندگان رنگ و بوی دیگری داشت و گفته می شود که حدود یکصد تن از افراد اداری و محافظان وکلا و نگهبانان مجلس در میان کشته و زخمی ها هستند.
جلسه علنی مجلس نمایندگان برخلاف روزهای دیگر، امروز کاملا موضع شفاف و روشنی در باره وزیر دفاع و وزیر داخله و رییس امنیت ملی داشتند و تقریبا همه وکلا بر عزل و استعفا و برکناری این سران امنیتی تاکید ورزیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، داکتر رمضان بشردوست عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه 22جدی 1395 در صحن علنی مجلس گفت: محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن این خود یک نوع دوباره کشتن کشته شدگان است. در یک روز در بیست و یک جدی 1395 در قندهار در مهمانخانه والی در کوچ مهمانخانه وسایل انتحاری جابجا می شود نه کشته و چندتا زخمی من جمله والی می دهد. در همین روز در یک حمله انتحاری در یک روز ده کشته و شهید و ده زخمی می دهیم. در یک روز در حوالی پارلمان بیش از شصت کشته و زخمی می دهیم و در عین حال اعلام کرده اند که در جاهای دیگر هم چنین اتفاقاتی رخ داده است. چه کسی مسوول این ناامنی ها است؟ آیا آخوندزاده مسوول این کشتارها است؟ آن خانواده شهید هیچگونه وعده ای از آخوندزاده داشته است که امنیت آنها به خطر نمی افتد! آیا البغدادی مسوول است؟ او هم هیچ وعده ای به مردم افغانستان و خانواده شهدا نداده بود که ما شما را نمی کشیم. آنها اعلام کرده بودند که ما مردم را می کشیم. مسوول اساسی و اصلی این قتل ها ع و غ هستند، نماینده های پارلمان هستند.

وی افزود: وقتی حکومت یک انجینر ساختمانی را رییس عمومی امنیت تعیین می کند، چگونه توقع دارد که وی کارش را خوب انجام دهد و امنیت را تامین کند. همچنان یک فرد بیسواد را که یک روز سواد آکادمیک در پولیس را نداشته وزیر داخله تعیین می کند، چطور توقع امنیت دارد. وزیر دفاع را که در روز روشن می خوابد و هیچگونه تخصصی ندارد و در هر دسترخوانی از فساد شریک بوده وزیر دفاع تعیین می کند چطور انتظار داریم که امنیت در کشور برقرار و ایجاد شود.

بشردوست گفت: پیشنهاد می کنم که مطابق با ماده 69 قانون اساسی اگر واقعا نماینده مردم هستیم اشرف غنی و عبدالله را به عنوان اتهام در پارلمان بخواهیم. این پیشنهاد را روی میز می گذارم و هر کسی که واقعا نماینده مردم است و به فکر این مردم است آن را امضا کند. در غیر این صورت حرف های آنان خاک به چشم مردم انداختن است. چرا که خیانت ملی ع و غ امروز به روشنی روز است.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   محترم بشر دوست صاحب گپ خوب زدی همیشه حرف های شما قابل قدر است کاش مانند شما همه بزرگان افغانستان دانسته میبود خداوند شما را یکبار به چوکی ریاست جمهوری برساند ببینیم که دل سوزی شما تا کدام اندازه است هر یک فریاد میزند که منم ولی وقتش که رسیدباز همه مردم بیچاره را از یاد میبرد به فکر چوکی و پول به شخص خود میشود خداوند بالای ما مردم بیچاره رحم کند . ر از کارته نو

>>>   اگرمسؤل این کشتارها ع وغ باشد پس مسؤل تخریب وکشتارمردم بی دفاع در برجهای نیویارک کی بود؟ بناء مسؤل این کشتارها درکشورما نی بلکه خارج ازمرزهای ما قرار دارد ویک پدیده شوم جهانی است باید برای انها بیدارومتوجه باشیم

>>>   در دولت دو کلچ شده آقای احمدزی کوچی نژاد به این تشکیلات می گویند ، تعادل قومی و ملی .

>>>   در افغانستان اقوام به درجه در کار استخدام می شود اول پشتون دوم خویشاوندان سوم واسته داران وغیره

>>>   بشر دوست صاحب واقعيت را بيان نمود .

>>>   حامد کرزی این حامی طالبان ترورست قاتل مردم افغانستان چگونه وجرا روی کدام دلیل پس از ختم قدرت چندین ساله اش بازهم در داخل ارگ نشسته واز ارگ خارج نمیگردد هنوز در ارگ نشسته ودر دفاع از ترورستان طالبان اله دست پاکستان در داخل وخارج منحیث وکیل مدافع ترورستان طالبان قرار دارد و با همسویی با پاکستان روابط تروستان طالبان را با کشور روسیه در سفر های خود به انکشور مهیا کرده تا سلاح های بیشتر بدسترس طالبان ترورست قرار گیرد و مردم ما را شهید و مجروح ومعلول سازند .

>>>   محترم بشردوست صاحب!
تمام مردم افغان با فرموده های شما در مورد این "حکومت"؟؟؟تا "خرخره" فاسد و ع و غ مفسد ، موافقه کامل دارند!!! منتها با یک فرق: مردم گلمرجان را خوب میشناسند نمونه های فساد و سجده کردن او را در مقابل دالر در کتابهاخوانده اند از او گله ندارند!!!! با او روزی کار خواهند داشت که خداوند بزرگ او را در پیش پای مردم خوار و زبون بسازد!!!
مردم را بیغیرتی "متفکر دوم جهان"؟؟؟ آتش میزند!!!

>>>   محافظت وامنیت مردم ارزش والای انسانی میخواهد واگر قدرتمندان به فکر خویش وباند خویش باشد حالت ازین بد تر خواهد باید در مقابل جنایتکاران که همه خونهزاران هموطن بنامهای مختلف میریزانند باید هرچه زودتر آنها سزای اعمال خویش را به وجه اعمال شان ببیند وهیچ وجه بالای شان ترحم نشود باید شدیدترین جزا برایشان داده شود. تا باعث عبرت دیگر آدمکشان شود.
عبدالله ریحان

>>>   آقای دوکتور بشردوست واقعاً حقیقت می گویند. خداوند ایشان را از گزند روزگار بدور نگه دارد.
جهاندیده

>>>   بشردوست صاحب!
تمام مردم افغانستان از صحبتهای دقیق تان در مورد ع و غ و "حکومت وحشت ملی" گلمرجان- غنی- جان کری حمایت میکنند. گلمرجان را همه میشناسند او مجاهد دالر و کلدار است خلاصه او یک دزد مفسد است، ولی تعجب اینست که چرا اشرف غنی اینقدر بی غ... شده است؟؟؟؟؟

>>>   زشت‌ترین کار سیاست این است که می‌تواند .....ترین آدم‌ها را به عنوان خردمند و دانشمند به مردم تحمیل کند!
دالایی_لاما

>>>   اگر با این همه فاجعه، موج های تازه ی سیاسی و مدنی در افغانستان شکل نگیرند؛ هر قربانی به سود سیاست پیشه های موجود که گاه قومفروشی میکنند، زمانی جهاد را لیلام میکنند و گاهی دم از دموکراسی میزنند، تمام میشود.
اینها فقط « دکاندار» اند و فقط زمانی مردم برای شان مهم است که یا « فروختنی» باشند یا نوکر و چاکر این دزدهای رسمی.
جوانانی که به جای اندیشیدن به موج های نو سیاسی و مدنی میروند و بازاریاب این تاراجگران سیاسی میشوند؛ باید بدانند که سرانجام قربانی این سرمایه داران بی مایه خواهند شد.
آنهایی که فکر میکنند فقط همینها میتوانند در برابر طالب مقاومت کنند شاید فراموش کرده اند که دیروز هم جوانان مقاومت می‌کردند و نان و نام اش به اینها میرسید و امروز نیز شمشاد های جوان ما در سنگر شهید میشوند تا فرزندان اینها بتوانند زنده گی مجلل داشته باشند. چرا کسانی از همان جوان ها که سر میدهند نباید رهبر نیز باشند؟ مگر این کشور ملکیت چند تکنوکرات کفتار مردارخوار از غرب آمده و شماری ....فروش است؟
مگر تمام اینها دیروز از طالب فرار نکرده بودند که امروز با شکم های گنده تر و بار و انبار بیشتر مقاومت کنند؟
همه نمی‌توانند از وطن فرار کنند. آنهایی که میمانند باید کاری کنند. راه دیگری ندارند. راه دیگرش فقط تن دادن به وطن دادن به کسانی است که هر روز بر ما تجاوز جمعی کنند!
نسل نو اگر فصل نو نیاورد، فاتحه ی این وطن را باید بار بار خواند!
#سمیع_حامد

>>>   ناكسي گر از كسي بالا نشيند عار نيست
چًون كه خس بالاي دريا زير دريا گوهر است
خوب شد كه اشرف غني احمد زي ( پدر بزرگ طالبان ) با اسناد متهم به تروريست قبيلوي شده
ان مرغ خاكي كه به خشكي كمال داشت
ً در بحر عاجز أمد و رسوا شد از تري

>>>   حکومت کابل: حاضریم به «امارت اسلامی» قلمرو مستقل بدهیم
طرح خاینانه یی تحت عنوان «کشانیدن طالبان از پاکستان به افغانستان» درجریان است وتلاش می شود تا یک دولت موازی تحت رهبری «امارت اسلامی» تشکیل شود.

>>>   محترم بشر دوست صاحب
ای کاش تمام مردم افغانستان مثل شما دیوانه باشند البته به گفته دشمنانت .
باز افغانستان گل گلزار خواهد شد.
تشکر

>>>   این نامه را بر کرسی‌های خالی شورای ملی می‌گذارم.

شبی‌که فردایش قرارداد صلح با حزب اسلامی به امضا می‌رسید، با یکی از رهبران این حزب در برنامه هفته‌یی «بحث شما» بی بی سی شرکت کردم. ایشان ادعا داشتند که با عقد این قرار داد ملیون‌ها انسان به ‌جاده‌ها می‌ریزند و از رهبر حزب شان استقبال می‌کنند. در نتیجه صلح و امنیت سراسری برپا می‌شود. دیدگاه من به‌گونه دیگر بود. من به این باور بودم که گروه‌های تحت حمایت آی‌اس‌آی «ماموریت‌»های تازه‌یی هستند و مهرهء حزب اسلامی در این بازی استراتژیک، قدیمی شده و به‌درد بخور نیست.

حالا، این برنامهء صلح که بزرگ‌ترین دست‌آورد شورای عالی صلح است، چه تاثیری بر امنیت داشته‌است. نمی‌دانم در این‌کشور کسی در برابر عمل‌کرد خود مسوولیت دارد یا خیر؟ وقتی بیش‌تر از صد کشته و صدها زخمی در سه شهر استراتژیک اتفاق می‌دهد، مشروعیت و مقبولیت شورای عالی صلح در چه است.

مهم‌تر این‌که «برادران» پارلمان را هدف قرار می‌دهند اما واکنش شورای ملی چه است:«ما از رییس جمهور می‌خواهیم تا نشست شورای امنیت ملی را دایر کرده و وضعیت امنیتی را بررسی کند».
آقایون و خانم‌ها اعضای شورای ملی!
آیا شما می‌دانید که «برادران» امنیت ساختاری و بیروکراسی شما را نشانه گرفته و ده‌ها هم‌کار و خدمت‌گذار شما را به خاک و آتش کشیدند. آیا شما می‌دانید که عمل‌کرد شما به‌سان عمل‌کرد یک نهاد مدنی‌است که دادخواهی می‌کند نه باصلاحیت‌ترین ساختار نظام سیاسی افغانستان که حکم، قانون و دستور با صلابت ارایه می‌دهد! شما مغز نظام سیاسی هستید که باید برای چرخش ماشین دولت برنامه دهید نه این‌که اعلامیه پخش کنید. اگر شما نماینده‌گان صدها شهید و زخمی هستید، پس خانه نروید، فشار آورید. اگر از این دولت دل‌سرد هستید، رهبران کانگرس و کاخ سفید امریکا را فراخانید تا نماینده‌گان باصلاحیت شان‌را برای مذاکره به شما بفرستند. آن‌ها بزرگ‌ترین سفارت‌خانه‌ها را در کابل سامان داده و دیوار‌های آهنین بر حیاط شهر زیبای ما برپا کرده‌اند. آن‌ها مشروعیت خود را از شما می‌گیرند. به ناتو فشار آورید تا بر کارکرد های خود و تاثیر بر رهبران امنیتی تغییر آورد. چه‌گونه رهبرانی‌که راه رفته نمی‌توانند، امنیت آورند. آخر این‌ها در افغانستان منافع کلانی دارند که قربانیان شان‌را از موکلین شما می‌گیرند. پیمان امنیتی کجاست؟ چرا نهاد و یا ساختاری از پی‌آمدهای آن پیامی نمی‌دهد. به‌یاد داشته باشید این همان سندی بود که بر انتخابات امریکا تاثیر گذاشت، مگر بر شما اثر نگذاشت. مگر این شما نبودید که آن‌را تصویب کردید. دکترین نظامی شما برای مهار سازی ترورهای جمعی کجاست؟ چه ضابطه‌های نظارتی را برای قوای مسلح در هم‌آهنگی مفاد پیمان استراتژیک با ناتو خلق کرده اید. چرا از مدیریت بحران در دولت نظارت نمی‌کنید. اگر چنین ادامه دهید، شما خود بحران‌ساز هستید. استجواب و استیضاح معنای نظارت را نمی‌رساند، نظارت زمانی شکل می‌گیرد که شما ساختارهای حرفه‌یی پژوهش‌های مستمر را برای امنیت و منافع ملی کشور ایجاد کنید.

اگر این کارهای حیاتی از دست‌تان برآورده نیست، خیلی بهتر است به‌خانه‌های‌تان آرام‌ گیرید تا صدها انسان، خون‌بهای شما را نپردازند. حد اقل جاده‌های کابل از ازدحام ترافیک تحمیل‌شده شما آرام گیرد.

ملك ستيز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است