آمران حوزه های امنیتی پولیس کابل چه کسانی اند؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۱    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127107 منبع: پرینت

اکثریت آمران حوزه های امنیتی پولیس شهر کابل، خویشاوندان وکلا، گماشتگان رهبران جهادی و زورمندان سیاسی می باشند. مدیران حوزه های امنیتی شهر کابل، به اساس دانش مسلکی، تعهد، صداقت و تجارب نه، بلکه بر مبنای مصلحت های سیاسی و تاییدی رهبران جهادی تعیین شده اند.

شما وقتی هویت آمران حوزه های امنیتی شهر را یک یک برشمارید و از حامیان شان بپرسید، به این واقعیت تلخ پی خواهید برد. زورمندان سیاسی که خود نیز یک لشکر محافظ تفنگ دار دارند، در نواحی که زندگی می کنند تلاش کرده اند، یک آدم لمپن و بی سواد را بر اساس سلیقه خود بعنوان آمر حوزه آن محل بالای فرماندهی پولیس کابل تحمیل نموده و مقرر نمایند تا بتوانند همیشه بعنوان گارد شخصی خویش از پرسونل حوزه مربوطه پولیس استفاده کرده باشند.

یکی از روزها خود شاهد بودم؛ یک آمر حوزه پولیس که هیکل زیبا و رتبه جنرالی بر شانه داشت وارد منزل ...از بزرگان سیاسی گردید و چنان دست آن بزرگوار را بوسید و تعظیم کرد که من از خجالت رویم سرخ گشت و دلم بحال نظامیان کشورم سوخت. آمر حوزه کمی دورتر با قامت راست و حفظ آداب عسکری ایستاده بود، بزرگوار با نیش زبان برایش گفت: " برو اگه چیزی کار شد باز بچه ها احوالت می دهند بیا"

از خودم پرسیدم چرا باید یک منصب دار با عزت افغانستان دست بوس سیاسیون و زورمندان باشد؟ بعدتر دانسته شدم که آمر حوزه از سوی همان بزرگوار مقرر شده و حمایت می شود.
همه می دانیم کابل اگر پولیس مسلکی و غیر سیاسی داشته باشد مطمئنا با انجام وظایف رسالتمندانه به خوبی می تواند از بروز حوادث خونین و جرایم جنایی پیش گیری نماید و شهروندان نفس راحت بکشند.

با جرات می توان گفت؛ تمام درد و غم و بدبختی مردم ما ریشه در گروگان گیری های سیاسی دارد که مردم ما از جانب یک کتله کوچک به اصطلاح رهبران به گروگان گرفته شده اند و روزانه قربانی می دهند.
"اگر این مسجد است و این ملا حال طفلان خراب می بینم".

فهیم فطرت


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   حالا که فهمیدی پرتو چکته

>>>   راست گفتی باز دست بوسی سیاسیون واقعی اگر باشد انقدر فرق نمیکند اینها دوزد ها و لوچک های بیش نیستن

>>>   باید سر این سیاسیون مردم قیام عمومی کند و کل خانه هایش را که از صد هاهزار خانه تیر میشه آتش زده شود

>>>   علومی دزد هارا دور ساخته بود اما اینها دوباره جابجا کردند

>>>   تا زما نیکه اهل کار به اهل کار سپرده نشود این وطن غرق خو ن است بچه های خورد در چو کی های بالا مگر ریش سفید ها زیر دست انها قرار دارد چطور این وطن جور شود

>>>   برادرعزیز وگرامی راست گفتی من خودم شا هد هزاران این واقعه هستم شما به مقام های بلند پایه ببنید که هرکدام به یک شاخ بسته است وشما با وربه خدا کنید که این همه مشکلات را وکلای پارلمان پیداکرده شما با زهم باوربه خدا کنید حتی بست های افسری راگذاشته به بست های ساتنمنی یک وکیل واسطه است پس برادران عزیز یک قوماندان امنیه ولایت ولسوالی یک افسر ویک ساتنمن چه قسم امرامرخویش را قبول کند هرکدام به پای یک وکیل بسته است
اول شما باوربه خدا کنید یک نفر که حتی صنف اول مکتب رانخوانده وحتی یکروز تعلیم هم نکرده به حیث امرحوزه ولسوالی امام صاحب کندز تعین کرده وروزهزاران هموطن را به بهانه های مختلف کش کرده واعلان چور راکرده پس اوازطرف یک زوراورتعین شده اونه وزیررامیشناسد نه معین را می شناسد ونه قوماندان را می شناسد ونه امر رامی شناسد فقط هما ن کسی را می شناسد که انرا مقررکرده پس توفع امنیت را نداشته باشید
همچنان شما به این مقامات نظر به اندازید امرین حوزه ازاین حوزه به ان حوزه تبدیل می شود اگردرحوزه قبلی خدمت کرده چراتبدیل شده واگرخیانت کرده باید خانه نشین شود

>>>   امران حوزه ها کسانی هستند که پول زیاد دارند ...ر

>>>   من در وزارت کار و امور اجتماعی در زمان وزارت آمنه افضلی کار میکردم. معین ها از سوی عبدالله و محقق و کرزی تعیین می شدند (بدون در نظر داشت شایستگی)، ریاست ها را همه وابستگان وزیره اشغال کرده بودند و جای حیرانی این جا که این رییس ها بالای معین ها ری هم نمی زدند بخاطر که یا داماد وزیر بودند و یا خواهر زاده هایش.
گفته میشد که یک زمان بودجه مصرف نشده بود وزیره به مامورین وزارت پول توزیع کرده بود تا بودجه انکشافی مصرف شود.
چند روز پیش چهره منفور این سنوی مجاهد را در مجلس سنا دیدم، بخدا حیران مانده بودم، قحط الرجال است؟ یا قحط المجاهد؟ این ها چی خر مهره دارند که همه را طلسم میکنند و تا ابد در چوکی های نشاط باقی می مانند بدون انجام کدام خدمت و بدون اینکه کدام الفی در جگر شان باشد.
مامور اسبق

>>>   آمرین حوزه ها ....فاسد وفحشا پیشه گان هستند حتی پسران شان به ناموس مردم به مال مردم به جان مردم کدام اعتنایی ندارند.
غ-غ

>>>   امرین حوزه ها انسان های بی کفایت و دزد های حرفوی جامعه است این ها همه معافیای ها هستند .
خداوند پاک ما در مقابل کدام ظلم این زور داران و قاتلین و دزد ها ایستاده گی کنیم ما دیگر همه به دیوانه ها تبدیل میشویم تا چه وقت با این دولت بی سرو سامان زنده ی کنیم هر روز ما با غم اغاز میشود شب های ما در تاریکی ها. ررررر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است