چرا مسوولان امنیتی بی کفایت کابل تبدیل نمی شوند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۲    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127113 منبع: پرینت

در انفجارهای دیروز، انفجار دوم ده دقیقه بعد از انفجار اول صورت می گیرد و این بی کفایتی نیروهای امنیتی را نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، عبدالقار زازی وطن دوست عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه 22 جدی 1395 در صحن علنی مجلس گفت: در انفجارهای دیروز، انفجار دوم ده دقیقه بعد از انفجار اول صورت می گیرد و این بی کفایتی نیروهای امنیتی را نشان می دهد. زمانی که در یک مکان انفجار می شود آنها باید ساحه را انسداد کنند و از انفجار دوم جلوگیری کنند. دیدیم که انفجار دوم با یک موتر سفید و بعد از ده دقیقه انفجار می کند.

وی افزود: بی کفایتی پرسنل امنیتی تا کجا می تواند باشد! این بار اول نیست که در سرک دارلامان انفجار رخ می دهد بلکه برای دفعات ششم و هفتم می باشد. آیا آنها می خواهند خشونت علیه اعضای پارلمان کنند و آنها را از بین ببرند؟ در این میان مسوولان امنیتی ما چه می کنند؟ پولیس و امنیت شهر کابل ده ها سال است که در اینجا و در این بخش کار می کنند چرا اینقدر بی کفایت هستند و چرا به دلیل این بی کفایتی تبدیل نمی شوند؟

زازی گفت: ما افرادی داریم که در جبهات جنگ به سختی و در ولایات گوناگون می جنگندو افراد بالیاقت و شایسته ای هستند اما می گویند که سه سال شده روی خانه و خانواده خود را ندیده اند در حالیکه این بچه ها و افراد واسطه دار بی کفایت در کابل و در امنیت کار می کنند در حالیکه هیچ صلاحیتی هم ندارند و امنیت یک شهر را نمی توانند تامین کنند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   کسانی که این عمل را انجام میدهد در بلند ترین رده دولت قرار دارد کسانی در این پست ها گماشته میشود هم همین ها است دولت عاقل خود را بنازیم هم تاریخ با این اعمال شایسته نام اوغان میشه هم نفوس کم میشه هم پست ها خالی میشه هم یک تجارت بسیار خوب است دوباره این پست ها به فروش میروند ایجاد اشتغال زایی هم حریف ضعیفئ میشه و هم باداران راضی خداوندا این جاهلان خاين را در هرود جهان به همین مسلک شان مسمی بگردان این اعمال را بی کفایتی قلمداد نکنید این یک پروژه دولتی است که باید تطبیق شود جای تشویش نیست هر آنگه که گفتار کرسی کردار را تصاحب کند زندگی همین است که میبینیم فردا نوبت مردم دگری خواهد بود اما سیستم زندگی سیاست مداران ماکیاولی تغیر خورده بعد ازین تنها و تنها برای خانواده خود کار میکنند به ما و شما نیاز نیست خوب است از به دنیا آوردن اولاد زیاد جلوگیری کنید وگرنه همه راپس یک دگر شهید و بعد محکوم و به شدید ترین الفاظ تقبیح خواهد کرد.

>>>   راست گفته اگثریت دارای واسطه است و بی لیاقت ترین و دزدترین انسان ها همین نیروی ها امنیتی است

>>>   جناب زازی شما اول نمبر پلیت های جعلی و شیشه های سیاه را از موتر های وکلا پاک نمائید تا شک انتقال انتحاری از آنها پاک شود بعدا مسئله واسطه وسیله و زشوت را از بین پارلمان از بین ببرید تا افراد نخبه و شایسته با تحصیل عالی ذریعه امتحان در بست های که برنده میشوند استخدام گردند با رعایت این دو موضوع میشود مشکلات اندکی کم شود در غیر آن تا شما یعنی پارلمان اصلاح را از خود اغاز ننمایید همین مشکلات وجود دارد شما ببینید دیگران از شما تقلید میکنند مثلا باز محمد مبارزکه یک ورزشکار است هم نام خود را در نمبر پلیت موتر خود نوشته - ای کاش مردم ما میدانستند که کار های خوب را باید تقلید نمود نه کار های خراب زور گوئی و قلدوری .
آ -

>>>   زازی صاحب !
خبرنداری که قوماندان امنیه کابل به چند نفرروزانه رشوه میدهد که درجای خود ابقاگردد.

>>>   این پوست تمام شا ن سیاسی بو ده نه مسلکی فقط مردم ما را بازی می دهند اگر سیاسی نباشد دوستم که یک شخص شرابی و زنا کار می باشد چرا زور ارگ برای وی نمی رسد

>>>   ناکام ترین قوماندان امنیه در تاریخ افغانستان!
جرایم در زمان قوماندانی اقای رحیمی
قضيه فرخنده
قضيه شاه شهيد
قضيه حمله بالاى كارمندان تلويزيون طلوع
قضيه رياست دهم
قضيه واسطه نقليه پوليس در ارغندى
قضيه دهمزنگ
ترور رئیس یک دادگاه محلی را در کابل
ترور شیر ولی وردک وکیل ولسی جرگه
ترورامان الله عطائی رئیس تلویزیون آسیا در کابل
ترور رییس دادستانی #استیناف ولایت پکتیا در کابل
فرزند غلام #محمد ایلاقی، از مقامات اقتصادی حکومت، به ضرب گلوله کشته شد
ترور عضو #شورای ولایتی میدان وردک در کابل
ترور عضو شورای #صلح افغانستان در کابل
ترور حاجی #نوروز در کابل
حمله بالای نثار احمد بهاوی، نایب #قهرمان تکواندو
حمله بالای #سعیدی
ترورمولوی سید مقبول یکی از قوماندانان سابق جهادی
و صد ها قضیه دیگه
ما از حکومت #وحدت #ملی خواهان بطرفی قومندان امنیه کابل استیم.
#طرفداران استعفا قومندان امنیه کابل شریک کنید

>>>   اب از سر خت است وزیر که در مسلک وارد نباشد چه رقم کار کند وزیر داخله مسلکش نرس است مگر حلا به خا طر اینکه خیشا وند مارشال فهیم است وزیر داخله است شما در این وطن قضا وت نماید
مردمان فهمیده را کس در قصه اش نیست

>>>   کدامش بی کفایت است؟

هیچ بی کفایت ندارد دولت ما!
هیچ بی درایت ندارد دولت ما!
هیچ خائین ندارد دولت ما!
هیچ وطن فروش ندارد دولت ما!
هیچ نوکر و اجیر بیگانه ندارد دولت ما!
دولت ما جای متفکرین و فروفیسورهای قرن است!

دولت ما دولت است!
از هفت گو نر بهتر است!
دولت ما مثل کلوله زر است!
واه واه دولت و دولتمردان!

>>>   همى آدم كجاست ! تا طالب «دخول» اجرا نكننه ، هيچ خبر نمى شه و صدا هم نمى كشه . عجب حكومت «گشاد» و بى در ى را گير مانده ايم .

>>>   آمران حوزه های امنیتی پولیس کابل چه کسانی اند؟
اکثریت آمران حوزه های امنیتی پولیس شهر کابل، خویشاوندان وکلا، گماشته گان رهبران جهادی و زورمندان سیاسی میباشند.
مدیران حوزه های امنیتی شهر کابل، به اساس دانش مسلکی، تعهد، صداقت و تجارب نه، بلکه بر مبنای مصلحت های سیاسی و تائيدی رهبران جهادی تعیین شده اند.
شما وقتی هویت آمران حوزه های امنیتی شهر را یک یک برشمارید و از حامیان شان بپرسید، به این واقعیت تلخ پی خواهید برد.
زورمندان سیاسی که خود نیز یک لشکر محافظ تفنگ دار دارند، در نواحی که زندگی میکنند تلاش کرده اند، یک آدم لمپن و بی سواد را بر اساس سلیقه خود بعنوان آمر حوزه آن محل بالای فرماندهی پولیس کابل تحمیل نموده و مقرر نمایند. تا بتوانند همیشه بعنوان گارد شخصی خویش از پرسونل حوزه مربوطه پولیس استفاده کرده باشند.
یکی از روزها خود شاهد بودم؛ یک آمر حوزه پولیس که هیکل زیبا و رتبه جنرالی برشانه داشت وارد منزل ...... از بزرگان سیاسی گردید و چنان دست آن بزرگوار را بوسید و تعظیم کرد که من از خجالت رویم سرخ گشت و دلم بحال نظامیان کشورم سوخت.
آمر حوزه کمی دورتر با قامت راست و حفظ آداب عسکری ایستاده بود، بزرگوار با نیش زبان برایش گفت: " برو اگه چیزی کار شد باز بچه ها احوالت میدهند بیا"
از خودم پرسیدم چرا باید یک منصب دار سربلند و با عزت افغانستان دست بوس سیاسیون و زورمندان باشد؟ بعدتر دانسته شدم که آمر حوزه از سوی همان بزرگوار مقرر شده و حمایت می شود.
همه میدانیم کابل اگر پولیس مسلکی و غیر سیاسی داشته باشد مطمئنن با انجام وظایف رسالتمندانه بخوبی میتواند از بروز حوادث خونین و جرایم جنایی پیش گیری نماید و شهروندان نفس راحت بکشند.
حالا با جرائت می توان گفت؛ تمام درد و غم و بدبختی مردم ما ریشه در گروگان گیری های سیاسی دارد که مردم ما از جانب یک کتله کوچک به اصطلاح رهبران به گروگان گرفته شده اند و روزانه قربانی میدهند.
"اگر این مسجد است و این ملا حال طفلان خراب می بینم".

پ ن: با حفظ حرمت به افسران و سربازان متعهد به وطن و مردم.
فهیم فطرت

>>>   اگر از خوده تعین نکنند پس چطور بتوانند که امنیت خود را بگیرند قسم که چهار اطراف ارگ را جناب غنی صاحب دیوار کردند و عساکر زیادی را در چهار طرف خود جابه جا کرده است که از طرف شب ارام خواب کند اما کمی ام به ای فکر نیست که دیگه مردم بیچاره ما چی خواهد شد و در چی حال روز هستند

>>>   مسوولان امنيتي و نظامي كشور، پاسخگوي جنگ پچيده كنوني نيستند.
اوضاع امنيتي كشور رويهمرفته پچيده و خطرناك مي شود.
بايد روي جابجايي بهترين كدرهاي نظامي در سكتورهاي امنيتي و نظامي كشور فكر عاجل شود.
اين يك راه حل منطقي ست.
يكي از پاسخ هاي فوري به وضع خراب امنيتي كشور، جابجايي كدرهاي نظامي ست.
در هر كشوري، داستان از همين قرار است.
اما در كشور ما، به هر پيمانه يي كه وضعيت امنيتي خراب شود، تنبل ها و ناكاره هاي نظامي و امنيتي روي كار آورده مي شوند و يا هم در سمت هاي شان حفظ مي شوند.

>>>   نمیدانم چند تنِ دیگرِ ما باید بمیریم تا در پالیسی امنیتی کشور تغیری رو نما گردد؟!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است