بی کفایت ها و خاینان بر سر کار نباشند بهتر است
در همین سرک دارالامان تابحال چند حادثه اتفاق افتاده است. اگر نمی توانند امنیت یک سرک را تامین کنند شرافتمندانه است که در خانه های خود بنشینند و اجازه دهند که این ملت حداقل از زیر بار زجر و ظلم خلاص شوند 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۹    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127116 منبع: پرینت

مسوولان امنیتی سطح پایین خودشان اعتراف می کنند که ما وقتی یک موتر مشکوک را توقف می دهیم به ما تلفن می آید که این موتر را رها کنید.
امروز مجلس نمایندگان رنگ و بوی دیگری داشت و گفته می شود که حدود یکصد تن از افراد اداری و محافظان وکلا و نگهبانان مجلس در میان کشته و زخمی ها هستند.
جلسه علنی مجلس نمایندگان برخلاف روزهای دیگر، امروز کاملا موضع شفاف و روشنی در باره وزیر دفاع و وزیر داخله و رییس امنیت ملی داشتند و تقریبا همه وکلا بر عزل و استعفا و برکناری این سران امنیتی تاکید ورزیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، فوزیه کوفی، عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه 22 جدی 1395 در صحن علنی مجلس گفت: کسانیکه دیروز شهید شدند، در تمام حوادث انتحاری کسانی بودند که بسیار با افتخار زندگی کردند و باغرور شهید شدند کسانی بودند که به خاطر به دست آوردن شش و هشت هزار افغانی از صبح تا شام با عزت نفس وظیفه اجرا کرده بودند. این ملت ملتی در خون خفته است ما چهل سال است که از خون و خاک حرف می زنیم اما متاسفانه هیچ کس نیست که این را بشنود.

وی افزود: رهبران محترم ما که در کشورهای مختلف با لباس های لوکس می روند و در هتل های لوکس می نشینند و موضع بسیار جدی می گیرند واقعا همان لاف در غریبی است. امروز باج آن را این ملت می پردازد. ما هنوز از شعار به عمل نیامده ایم. ما دشمنان خود را حساس می سازیم و آنها را در برابر خود متحد می سازیم ولی اقدامی برای جلوگیری از حملات دشمنانه و بزدلانه شان نداریم. برخی از مسوولان امنیتی ما تبدیل به موجوداتی مقدس شده اند که هیچ کس نمی تواند به آنها حرفی بزند اگر درمورد آنها حرفی زده شود به موضع گیری قومی و سیاسی متهم می شوند تا چه وقت ما باید اینها را با همین مصلحت گرایی تحمل کنیم؟

کوفی گفت: کابل شهری است که حتی مسوولان امنیتی سطح پایین خودشان اعتراف می کنند که ما وقتی می خواهیم یک موتر مشکوک را توقف می دهیم به ما تلفن می آید که این موتر را رها کنید. در همین سرک دارالامان تابحال چند حادثه اتفاق افتاده است. اگر آنها نمی توانند امنیت یک سرک را تامین کنند شرافتمندانه این است که در خانه های خود بنشینند و اجازه دهند که این ملت حداقل از زیر بار زجر و ظلم خود اینها خلاص شوند.

نماینده مجلس گفت: پیشنهاد من این است که مسوولان امنیتی برای این وضعیت تحت فشار قرار گیرند برخی از اعضای مجلس می گویند که اینها کارشان بسیار زیاد است و نباید آنها راتحت فشار قرار دهیم در حالیکه من می گویم اصلا این افراد نباشند بسیار بهتر است. مردم امنیت خود را خود بگیرند بسیار بهتر است تا این افراد خاین و بی کفایت برسرکار باشند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی که این اشخاص بی کفایت امنیت را تامین کرده نتواند دیګر شما همرایی دو برګ چیز چی خواهید کرد.

>>>   تأسفم به شهادت عده ای از نیروهای امنیتی ما در این است که آنان مسئولیت محافظت افراد غیرقانونی نشسته در پارلمان را بهئعهده داشتند که این افراد (وکلأ غیر قانونی) ارزش محافظت را ندارند!
همشیره کوفی در راستای ملامت نمودن مقامات امنیتی بسیار دهن پاره میکند، در حالیکه خودش در کابل مصروف بیزنس غیر قانونی است و برادر بیسوادش مردم بیچارۀ کوفاب بدخشان را بجان رسانده است، کسی نیست از وی بپرسد که: مگر برادر بیسوادت فرمان آورده است که ولسوال مادام العمر کوفاب باشد، پیشنهادم به همشیره کوفی این است که اگر باری بخواهد در مورد مسایل کلان درون حکومتی حرف بزند، یک بار متوجه فعالیت های کوچک خود شود که در بدخشان از دستش چه کارهایی دارند انجام میشوند.
میهن زرغون

>>>   اگر شما وکلای کمیشن کار باشید همه چیز ویران است

>>>   این است آزادی بیان که به خاطر افشای 150 ملیون دالر چور بیت المال . این خبرنگار بندی شده است! ریس جمهوری کشورمان دوز است زنی ریس جمهوری کشورمان دوز است وزیر کشور دوز است وکیل کشور دوز است!

>>>   فوزیه جان خوب گفتی! کاش همیشه و در عمل نیز جدی باشی و احساس مسئولیت کنی. نه فقط زمانی که آدمای بیخ گوشت کشته میشند. برای همه ی ملت بیچاره متأسفم.

>>>   وقتیکه وزیر دفاع ضعیف و خواب برده و وزیر داخله بیکاره و ریس عمومی امنیت ملی ضعیف ناتوان و انجینر ساختمان در راس ارگانهای امنیتی قرار داشته باشد اوضاع امنیتی بهتری نخواهیم داشت هر حادثه ای حملات انتحاری .انفجاری توسط ترورستان تربیه شده پاکستان واله دستانکشور بوقوع می انجامد از سر قوماندان اعلی و ریس جمهور گرفته تا اراکین بلند پایه امنیتی و استخباراتی بیک تقبح کردن واکنشی اکتفا کرده اما از حملات بعدی دشمنان مردم و کشور جلوگیری جدی صورت نگرفته دشمنان کشور ما بی حراس و خشمگین تر عمل میکنند .

>>>   تنها پارلمان میتوانند مسئولان امنیتی را تحت فشار قرار دهند که متاسفانه بسیاری از نمایندگان پارلمان هم غرق در فسادند. در حقیقت کار از بیخ خراب است.

>>>   Ariaie
جناب داكتر صاحب عبدالله ريس اجرايه جمهورى ا ا!
پست كردن شعار در فيس بوك كار ما است، غير متمركز سازى قدرت تنها با شعار فيس بوكى ميسر نيست، وقت به سرعت از دست تان ميرود، از شما انتظار ميرود تا با مردم صادق باشيد. ان به اين معنى كه در مدت باقى مانده چى برنامه و راهكار براى براورده شدن خواسته هاى مردم و تغير قانون اساسى روى دست داريد؟
شايد داريد ما نمى دانيم !
شايد نداريد و مى دانيد كه كار تان تمام است ولى ميخواهيد تا اخر دوره كار تان از مزايايى قدرت بهره بريد؟
شايد منتظر هستيد معجزه شود يا گذر زمان چانسى در اختيار تان قرار دهد!
هرچه در سر داريد، من به شما توصيه ميكنم اگر با مردم صادق باشيد حد اقل بعد از مرگ در دربار خداوند شرمندگى تان كمتر ودر دنيا هم با وجدان ارام تر زندگى خواهيد كرد!
ضايع سازى وقت مردم بدون هدف در حاليكه مردم براى هـر لحظه ان با خون خود بها مى پردازند و براى تغير لحظه شمارى ميكنند ، كار عاقلانه نيست و در واقع خيانت محسوب ميشود!

>>>   اگر با این همه فاجعه، موج های تازه ی سیاسی و مدنی در افغانستان شکل نگیرند؛ هر قربانی به سود سیاست پیشه های موجود که گاه قومفروشی میکنند، زمانی جهاد را لیلام میکنند و گاهی دم از دموکراسی میزنند، تمام میشود.
اینها فقط « دکاندار» اند و فقط زمانی مردم برای شان مهم است که یا « فروختنی» باشند یا نوکر و چاکر این دزدهای رسمی.
جوانانی که به جای اندیشیدن به موج های نو سیاسی و مدنی میروند و بازاریاب این تاراجگران سیاسی میشوند؛ باید بدانند که سرانجام قربانی این سرمایه داران بی مایه خواهند شد.
آنهایی که فکر میکنند فقط همینها میتوانند در برابر طالب مقاومت کنند شاید فراموش کرده اند که دیروز هم جوانان مقاومت می‌کردند و نان و نام اش به اینها میرسید و امروز نیز شمشاد های جوان ما در سنگر شهید میشوند تا فرزندان اینها بتوانند زنده گی مجلل داشته باشند. چرا کسانی از همان جوان ها که سر میدهند نباید رهبر نیز باشند؟ مگر این کشور ملکیت چند تکنوکرات کفتار مردارخوار از غرب آمده و شماری جهادفروش است؟
مگر تمام اینها دیروز از طالب فرار نکرده بودند که امروز با شکم های گنده تر و بار و انبار بیشتر مقاومت کنند؟
همه نمی‌توانند از وطن فرار کنند. آنهایی که میمانند باید کاری کنند. راه دیگری ندارند. راه دیگرش فقط تن دادن به وطن دادن به کسانی است که هر روز بر ما تجاوز جمعی کنند!
نسل نو اگر فصل نو نیاورد، فاتحه ی این وطن را باید بار بار خواند!
#سمیع_حامد

>>>   خانم کوفی با نوشته شما موافق استم. مگر شما هم از جمله بی کفایت ها وخاینان استید این به ان معنی نیست که امروز این حمله صورت گرفته و تبر شما دسته پیدا کند وبا استفاده از ان خود را خدمت گار و فرشته معرفی کنید.مرداری های شما کمر این ملت را چنان خم کرده که باور دارم برای سالیان متمادی ما قربانی این نوع حوادث خواهیم شد.اگر موجودیت نابکار شما کمیشن کاران نا خلف بالای گرده های ما نمی بود ما امروز به یقین در موقف بهتر منحیث یک ملت میبودیم.

>>>   خانم فوزیه کوفی اگر دروغ نمی گویی یک برادر بنام شاه آغاصدیق مجددی مضمونی عنوانی شما در صفحهء فیس بوکش نوشته و از شما سوالاتی نموده است، چرا جوابش را نمیدهید تا مردم آگاه شود. اصلاً زیرکاسه نیم کاسه است و خود شما وکلا در تمام جنایات دست دارید.
اخباری

>>>   فوزیه جان تو باید اول خود را اصلاح کنی تا بعد بتوانید دیگران را اصلاح کرد .
همین نمبر پلیت موتر تان که ( و _ ج ) ساختی ایا این در کدام جای قانون ترافیک جای دارد یا از شکم خود جور کردین .
به دها بار موتر شما وکیلان در اختطاف و قاچاق دستگیر شده ایا کس شما را به میز محکمه کشاند ؟؟؟؟؟؟؟
شیر احمد کابلی

>>>   اگر معیار نبودن بی کفایت ها وخاین ها باشد اول باید وکلای کمیشن کار نباشند وبروند دنبال تجارت وکمیشن کار ومعاملات قاچاقبری ، ازانطریق به وطن ومردم خدمت کنند
ر

>>>   واقعا بی کفایت ها ، کمیشن کاران ، وقاچاقبران باید ازصحنه دورشوند

>>>   بی کفایت ها و خاینان بر سر کار نباشند بهتر است یعنی رجوع کنیم به حزب خلق این نمونه صداقت! تاکه ورثه ګلبدین ومسعود واری مسلمان بر ما حاکم باشد روز خوش محال است

>>>   سلام به تمام مردم غریب مظلوم این افغانستان تقدیم میدارم خداکند که همه ماشمارا هدایت کند برادران ودوستان محترم من مدت 10 سال است دراردوملی خدمت میکنم بسیار خسته ونگران این وطن هستم ولی هرف انجااست که شماهمه وکیلان وحکمت را بی کفایت مگین درنزر من بعضی وکیلان وزیران وکسان که درحکمت وحدت ملی است بسیار صداقت کار است درنزر من چیزی که من میفهمم این طالبان وطن فروش از عربستان وپاکستان اکمال میشود که مردم غریب ومظلوم را به قتل میرسانه وهمچنان این جای شک نیست که بعضی این وکیلان ویا اشخاص حکمت دست نداشته باشد
با احترام بریمل رحمت الله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است