از خیانت ارگ تا انتحاری های خونبار
خیانت هایی که هر روز زیر چتر حمایت حکومت غنی خون بپا می کند، استانکزی برآن سرپوش می گذارد و پارلمان شاهد بود که معامله ها روزی به خون می رسد! و بلندپایگان حکومتی که تنها برای پیام تسلیت از خواب غفلت بر می خیزند 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۲۹    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127124 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، زمان تغییرات بنیادین فرا رسیده است زیرا دیگر نه صبر پاسخی است بر دهه ها کشتار که از آن امید برخیزد و نه حمایت از حکومتی که تنها به ناامنی و انتحاری ها انجامید، اینک روز پاسخگویی است از پارلمان گرفته تا حکومت که بگویند در مقابل به خاک و خون کشیدن مردم به چه معامله های رسیدند، آنجا که وظیفه سنگین امنیت را در پستوی خانه هایشان پنهان می کنند و با پول های فساد، دست در دست دشمنان این سرزمین جنگ می آفرینند.

طالبان روز گذشته تنها طی چند ساعت با سه انتحاری جان مردم و کارمندانی را گرفتند که نه مقامی بلندپایه در تصمیمات حکومتی بودند و نه دشمن خارجی یورش برده به افغانستان!
8 کشته و 2 زخمی در حمله انتحاری لشکرگاه مرکز هلمند ساعت 11 صبح
30 کشته و 78 زخمی در دو حمله انتحاری کابل ساعت 4 بعدازظهر
5 کشته و 12 زخمی در انفجار قندهار ساعت 7 شب
طالبان مسوولیت حملات کابل و هلمند را برعهده گرفته اند و انفجار در قندهار را مربوط به اختلاف های درون حکومتی دانستند.

حال چگونه انتحاری کنندگان طالبان می توانند ظرف چند ساعت در کشور خون به پا کنند و با افتخار از دستیابی به اهداف شان بگویند؟ افغانستان آیا با وجود وزارت دفاع و داخله، ریاست امنیت ملی و شورای عالی امنیت، چنین عاجز از اطلاعت استخباراتی و کشفی هستند؟

اگر در یک ولایت از درون نهادهای دولتی با طالبان برای کشتار مردم هماهنگی صورت می گیرد، چگونه زنگ خطر برای دیگر ولایت ها به صدا در نمی آید و مسوولان و مقامات این حکومت تنها نظاره گر جنایات هستند؟

مجلس نمایندگان روز گذشته به خود رنگ خون گرفت و شاهد کشته و زخمی شدن کارمندان و مردم بی گناه بود و حال باید نمایندگان مردم، نگاهی بیاندازند به کارنامه گذشته خود و به معامله های بیشمار با مقامات خودفروخته و بنگرند خون های که در مقابل پارلمان ریخته شد!

و سخن با ریاست امنیت ملی است! مگر وظیفه ای جز استخبارات و کشف محل و اهداف تروریستان دارد؟ که روزی دم از مقامات خودفروخته در درون حکومت و ستون پنجمی ها می گوید بدون ارایه نام و اطلاعات آنان، اگر سندی دال بر چنین مقاماتی است چرا استانکزی برای مردم و نمایندگان مردم افشا نمی کند؟

و به مانند سخن بشردوست در جلسه امروز پارلمان، محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن، دوباره کشتن کشته شدگان است، زمانی که مقام ریاست عمومی امنیت در اختیار یک انجینیر ساختمانی، فردی بدون سواد آکادمیک پولیس می شود وزیر داخله و وزیر آلوده به فساد در دفاع پست دریافت می کند! حال چه کسی خیانت کار را به مقام می رساند و چه کسی خیانت می کند؟

نه طالبان و نه پاکستان و نه هر افراط گری، مسوول به خون کشیده شدن این سرزمین نیست بلکه رهبران حکومت وحدت ملی، مقامات امنیتی و دفاعی، مجلس نمایندگان و هر مسوولی که بر این دولت برقرار است، مسوول هر کشته و زخمی شدن هستند.

اگر شخصی چون استانکزی، وزیر داخله و دفاع با وجود امکانات حکومتی و کمک های هنگفت ناتوان از برقراری امنیت در افغانستان هستند باید محاکمه و سلب صلاحیت شوند و اشرف غنی که از ابتدای حکومت وحدت ملی بارها و بارها وعده ثبات و مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی را داده است پاسخگوی مردم باشد.

حمله کننده های انتحاری به سادگی توان فلج کردن حکومت در پایتخت را دارد و می توانند هر ساختمان و هر نهادی را مورد حمله قرار دهند، در حالی که کابل امنیتی ترین شهر این کشور و پارلمان و مراکز امنیتی پرمحافظ ترین مکان هاست.
و ذهن ها باری دیگر به سوی معامله ها و پشت پرده ها می رود، جایی که از درون هسته حکومت با جنایت کاران چنان اطلاعتی رد و بدل می شود که بلندپایترین مقامات بی خبر تنها برای فرستادن پیام تسلیت از خواب غلفت برمی خیزند.

زمان تغییرات بنیادین در تمامی سطوح امنیتی فرارسیده است و باید سکوت مقامات شکسته و خاینین محاکمه شوند و اگر باز هم قرار است به مانند گذشته حکومت همچنان ناکارامد و مقامات برقرار باشند، مردم باید خود به فکر دفاع از جان و کشور باشند.

خیانت های که هر روز در افغانستان اتفاق می افتد در زیر چتر حمایت حکومتی است که غنی و عبدالله در راس آن هستند و در مقابل دیدگان استانکزی اتفاق می افتد که اگر مبرا از خیانت باشد متهم به چشم پوشی است و پارلمانی که اینبار به چشم دید که معامله ها روزی به خون می رسند.

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان هیچ بوی ازانسانیت نبردن وبرای نابودی ملت ماساخته شدن انان دنبال حکومت کردن وزیرپاگذاشتن حقوق ملت مااست وبه هدف شومشان فک میکنن انان به افغانستانی اباد و ازادفک نمیکنن بلکه بادشمنان ماهمکاری میکنن واین .....ها بایدنابودشون وکشتن انان فرض است چون جانی هستن

>>>   ایکاش این حمله زمانی اتفاق می افتاد که دختر غنی به دیدن قصر دارالمان رفته بود تا بیشتر درد مردم را احساس می کرد.
در افغانستان چشم همه مسئولین کور و گوش همه کر شده نه صدای مردم شنیده می شود و نه کشته شده ها را می بینند. کجاست آن خدای که می گوید چشم شما مسئول، گوش شما مسئول بلکه پارهپاره اعضای وجود شما مسئولیت دارید. حال کجاست آن مسئولی که هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد. داعش و طالب خال خانه ها و قلب مردم رخنه کرده هر لحظ آدم بیگناه می کشد اما مسئولین بی کفایت پشت موترهای ضد گلوله به جفا، جنایت و خیانت مشغولند.

>>>   دلیل وقوع این همه جنایت اینست که ریاست امنیت ناملی افغانستان خیلی فعال ودر منطقه بی نذیر است از هرحادثه دوسال پیش آگاه میشود ،

>>>   تنهاراه نجات کشور واردشدن مردم درسحنه وتظاهرات علیه طالبان .... است اینده همه افغانها کشورشان است درهیچ کشوری اینده نداریم چون مالک ان کشورنیستیم وهرچقدر درخارج سرمایه داشته باشیم ازمانیست بلکه ازانها هست پس تمام جوانان بایدمسولیت پذیرباشیم وبرای کشورمان کاری کنیم وجلوی جنایتهای طالبان رابایدبگیریم
جمشیدی

>>>   دل سنگ به حال أين خانواده اب مي شود.
در هر دين كه اين كار را جواز مي پندارد إز ان دين متنفرم.
پ ن : اسلام دين صلح ، دين تسامع و دين همديگر پذيري است.

>>>   هرجاکه واژه‌های پشتو را می‌بینم وحشت‌ زده می‌شوم

>>>   نمیدانم چند تنِ دیگرِ ما باید بمیریم تا در پالیسی امنیتی کشور تغیری رو نما گردد؟!

>>>   ناكسي گر از كسي بالا نشيند عار نيست
چًون كه خس بالاي دريا زير دريا گوهر است
خوب شد كه اشرف غني احمد زي ( پدر بزرگ طالبان ) با اسناد متهم به تروريست قبيلوي شده
ان مرغ خاكي كه به خشكي كمال داشت
ً در بحر عاجز أمد و رسوا شد از تري

>>>   اشرف غنی :رهبر جدید طالبان در لیست تروریستی سازمان ملل شامل درج شود

>>>   غیرت مردان قبیله کثیف

>>>   اوغان نه حكومت ىرده ميتواند نه به ديكران اجازه ميدهد

>>>   عامل انتحاري در كابل دولت است.
اكثريت انتحاري ها ومواد منفجره با همين موترهاي شيشه سياه وعجيب وغريب انتقال داده ميشوند، مالكان موترهاي هاي شيشه سياه مقامات فاسد دولت واعضاي شوراي ملي اند.
دولت ضعيف وناتوان حتا توان جلوگيري مامورين خود را ندارد.
بعضي آدم هاي دلال .... نيز با همين موتر ها در كابل پرسه ميزنند.

>>>   گفته ها و محكوم كردن هاى مقامات و سخنگويان نهادهاى امنيتى انقدر مضحك و خسته كننده است كه حال ادم به هم ميخورد.
به اين احمق هاى لفاظ يكى بگويد كه بار ها به شيوه هاى مشابه مورد حمله قرار گرفتيد ، درسى كه از ان اموختيد چى بوده است؟
چند بار مسايل را تحقيق و ريپورت نوشتيد و در ان يافته ها ى تان چى بود و توصيه هاى تان براى جلوگيرى از ان چى بوده و چرا عمل نشده است.
شما حقوق نمى گيريد كه با لباس قيمتى بياييد و محكوم كنيد !

>>>   قربانی حمله انتحاری کابل
بانو فریده۷۰۰۰ افغانی معاش داشت و تنها نان آور خانه و مادر ۴ فرزند بود .

>>>   باید اختلافات قومی ومذهبی به کلی ریشه کن شود ومردم افغانستان مثل یک ملت متحد در صحنه ی سیاسی کشورشان حاضر شوند و خائنان وطن فروش را کنار بزنند وشرنوشتشان را خودشان به دست گیرند

>>>   چرا این حمله اوغا های .... زمانی صورت نگرف که دختر امریکائی رولا ..... و غنی .... به دیدن قصر دارلامان رفته بود؟
دست همه این وحشی های قبیله در یک کاسه است۰ اقوام غیر اوغان به اینها اعتماد نکنید۰

>>>   تنها راه نجات کشور تجزیه در مسیر اوغان (پشتون) و غیر اوغان است اقوام غیر اوغان بیدار شود، متحد شوید، و اولاد اولاد تانرا از شر جنگ و وحشت دائمی این بدوی ها برای همیشه نجات بدهید

>>>   زمانی که جورج بوش پسر به قدرت رسید، خبرنگاران امریکا از او انتقاد کردند که شش ماه میشود که او رییس جمهور شده است، اما هیچ کارش معلوم نیست.
جورج بوش گفت : صبر کنید ،من نشان میدهم برایتان که کار کردن چه ره میگویند؟
همان بود که حادثه یازدهم سپتامبر را آفرید و تمام دنیا ره کون به کون کرد.
حالی دو روز پیش جلسه پارلمان بخاطر نبود آجندا دایر نشد، مطبوعات انتقاد کردند که ،ای چه قسم گپ است که درین افغانستان با اینقدر پروبلم ها،آجندا جلسه وجود ندارد؟
همان بود که پارلمان مثل جورج بوش گفت: حالی ببینید که ما برای خود چه قسم آجندا جور میکنیم؟
همان بود که هم در پیش پارلمان خود انفجار دادند و هم در قندهار و آجندا جلسه بمیان آمد و خدا به وکلا داد که باز باد دل خود را بالای مسؤلین امنیتی بکشند.
منتهی انتحار قسمی پلان گذاری شد که خدای ناخواسته کدام و کیل زخمی نشود، اما کارمندان پارلمان را خیر است. زیرا چند دفعه وکلا به قتل رسیدند، باید چند کارمند عادی پارلمان نیز به قتل برسند.
در انفجار قندهار نیز کرزی به خانمش گفت که باید عدالت حکم فرما شود. چند سال پیش برادر من به شهادت رسید، حالا بخاطر تامین عدالت، نوبت برادر تو بود.

>>>   این ها همه یکدست زنجیروی هستند جاسه های مخفی یا علنی میگیرند میسنجند که چی کنند چون میبینند که مردم خاموش است افتابی کارهای خوده میکنند ری هم نمیزنندکسی از مقامات خود را بخاطر حفط مقامش چپ گرفتن مثل موش انها هم مصروف حفط دارای و فامیل خود استند بلا در پس مردم عادی که درد را میکشند.

>>>   سلام به تمام مردم مظلوم افغانستان تقدیم میدارم من متمیعنم که به آمید خدا باشید هرچی که رضای است میشه وهمچنان برای برادرانی که ازقوم مذهب اقوام هرف میذندآن هرفهای غیر معقول است طالبان یا دایعش یا ترویرستان از هرقوم که است آن گناه وجنایت کرده ولی
ولی این هرف های شما قابل قبول نیست من میفهمم شما نظام وسیاست را ندیدیددرنظر من این هرف های شما مردم مظلوم مارا به وحشت نیندازیدخوبه افغانستان خانه همه افغانیهااست مادرطول چند دهه شاهید هستیم که جنگ است این چنگها توسط کشور عربستان وپاکستان اکمال وتوسط طالبان جنایت کار افغانی انجام میشه :رحمت الله ازولایت بامیان وظیفه غزنی وسلام اردوی ملی افغانستان زنده باشه طالبان جیچ کار نمیتوانه

>>>   طالبان ....که از پوشیدن لباس خواهر ومادراش بخاطر فرمانبرداری از دستور باداراش ای اس ای پاکستان شرم نمیکند که چندین بار از طرف نیرو های مسلح کشور ملبس به لباس زنانه و چادری گرفتار واز طریق تلویزیون ها نشر و پخش گردیده شرم و حیا نکرده وطنفروشی را خو در جایش بانید پس عصه وگله تان از چنین اشخاص بی غیرت پست همت زنانهپوش بی فایده است کسیکه یک پیسه جای خودرا نگاه کرده نتواند وبی غیرتی های دیگر اش را که از گفتن ان شرم و عرق بر جبین میاید هیچ توقع انسانی رااز انها نباید کرد وزمانیکه بگیر افتادند با محمکه صراحی مصل خود شان بجزای اعمال شان رسانده شوند تا این مکروب های جامعه از بین بروند .

>>>   آمادگی های لازم جهت تجزیه کشور باید گرفته شود۰ پشتونها از طالب تکنوکرات خلقی اوغان ملتی تا گلبدینی باهم فرق ندارند۰ غیر پشتونها متحد شوید و حساب تانرا از این جنگ و وحشت دائمی پشتونها جدا کنید۰
شما به گفتار و کردار امروزی کرزی ببیید و به پشتیبانی و حمایتی که به او در ابتدا و در زمان ریاستش داشتیم فکر کنید۰
عین چیز را در مورد غنی، اتمر، و بقیه تیم قبیله در آینده شاهد خواهید بود۰
غیر پشتونها متحد شوید و به اوغان اعتماد نکنید۰ اینها در پی تطبیق آرمان های سلطه جویانه قبیله و در پی پیاده نمودی اهداف برنامه های سقوی دوم هستند۰
یکی یکی ازبین بردن شما برای آنها آسان است ولی اگر متحدانه علیه آنها آشکار ایستاد شوید شاید چیزی بتوانید۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است