سلاح امروز، آگاهی، امید و دانایی است
اگر جهاد و رشادت دیروز برای آزادی بود، جهاد و رشادت امروز برای آبادی است. زیرا آزادی با آبادی تکمیل می شود و بر خلاف شیوه ای که دشمنان در پیش گرفته اند ویرانی با منطق دین و روح مدنیت ما سازگار نیست 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۵    ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ کد خبر: 129042 منبع: پرینت

بزرگداشت از سالروز 26 دلو در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد . در این مراسم محمد اشرف غنی، صبغت الله مجددی، عبدالرب رسول سیاف، روسای شورای ملی، معاون دوم رییس جمهور، معاونان رییس اجرایی و تعدادی دیگر از سران حکومتی و دولتی حضور داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در این مراسم گفت: تقدیر و تجلیل از مجاهدت کسانیکه متحمل بزرگترین قربانی ها شدند، وظیفه دینی ما است و امروز باید نسل آینده را با افتخارات و آرمان هایی که آنان با خون خود ثبت کرده اند، آشنا سازیم.

رییس جمهور گفت: هر روز باید فکر کنیم که آن قربانی ها و هزینه های سنگینی که دوش قدرتمندترین کشور ها را خم می کرد برای چه هدف و آرمانی بوده است؟ و شهدای ما برای چه آرزوهایی از جان خود گذشتند؟

داکتر غنی، درخصوص آرمان شهدا در ساختن سرزمینی آباد و مستقل اظهار کرد: واضح است که چنین رشادت بزرگ تاریخی برای قدرت و منصب نبوده و انگیزه آنان هم تنها دشمنی با بیگانگان نبوده بلکه آرمان هایی به مراتب بزرگ تر و پرشکوه تر در میان بوده است و هیچ آرمانی بالاتر از داشتن سرزمینی آزاد و آباد و رو به ترقی نیست؛ سزمینی که فزرندان آن درسایه اش احساس آرامش کنند، با نام آن احساس سربلندی کنند، در دامان آن امید رسیدن به خواسته ها و رویاهای خود را در سر بپرورانند و سرزمینی که توانایی داشته باشد یکایک فزندانش را در آغوش بگیرد و آنان را از سرگردانی در دیار بیگانه و سرزمینها ی دور بی نیاز سازد.

وی افزود: از این رو است که آن مجاهدت ها را پاس می داریم و به آن رشادت ها افتتخار می کنیم که جنگ به قصد ویرانی، تباهی و نزاع بر سرقدرت و ثروت نبوده و به این هدف به راه نیافتاده که منافع دشمنان دیرینه را به قیمت ویرانی شهر و قریه ما بر آورده سازند.

رییس جمهور بیان کرد: خرسندیم که علی رغم همه جنگ هایی که بر ملت مظلوم تحمیل شده است، امروزه صاحب نظام مردمی هستیم که مطابق قانون اساسی مورد قبول همه اقشار شکل گرفته که در سایه آن قوای مختلف دولت فعالیت خود را پیش می برد و علی رغم کاستی ها، انکشاف و کارها در مسیری قرار دارد که ما را به آینده امیدوار نگه می دارد.

داکتر غنی، در تطبیق جهاد دیروز با جنگ امروز روشن کرد: اگر جهاد و رشادت دیروز برای آزادی بود، جهاد و رشادت امروز فرزندان ما برای آبادی است. زیرا آزادی با آبادی تکمیل می شود و بر خلاف شیوه ای که دشمنان در پیش گرفته اند ویرانی با منطق دین و روح مدنیت ما سازگار نیست و واضح است که آبادی تنها با فعالیت های نظامی حاصل نمی شود بلکه برای آن سهیم شدن همه نیروهای ملی و متعهد به منافع اولیای کشور لازم است و لازم است هر کس و در هرجا و هر موقعیتی نقشی در آبادی کشور برعهده بگیرد.

وی، با اشاره به اینکه دشمن بخشی از کار خود را با تکیه بر ترویج توهم و بدبینی پیش می برد گفت: سلاحی که امروز در برابر دشمن به کار می آید، آگاهی، دانایی و امید است. آگاهی دادن به مردم و جوانان درباه اهمیت آبادانی، پیشرفت، دانایی، دارایی، عزت، امنیت، اقتدار و مولفه های حقیقی این آرمان ها بخشی از جهادی است که به دوش همه ما است تا جلوی افکار تخریبی ، ایدئولوژی های یاس آور و تبلیغات منفی و شست وشوی مغزی گرفته شود.

رییس جمهور افزود: امروز باید با تکیه بر تجارت حاصل شده به جبران مسایل بپردازیم تا به تحقق آرمان های والای مجاهدین و شهدا نایل شویم.

کد(26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   چه وقت برآمدن تقریبا 50 کشور را جشن میگیرید ؟؟؟
هاهاهاهاهاهاها

>>>   Raheel
ارگ راه ترکستان نفاق را پیش گرفته است یا جمعیت اسلامی این مجلس را تحریم کرده اند؟ در این عکس که از گردهمایی به خاطر سالگرد خروج ارتش سرخ از کشور گرفته شده است، مجاهدین جمعیت اسلامی کجایند؟
این که ارگ در پی تحریم و حذف جمعیت اسلامی از قدمه های قدرت در تمام سطوح است، شک چندانی وجود ندارد. از آنهایی که میراثداران و میراثخواران جمعیت باید پرسید که شما کجایید؟ نبودتان در چنین محافل را چگونه تعبیر می کنید؟ اگر تحریم کرده اید، چرا؟ اگر برون رانده شده اید، اعتراض تان کجاست؟
بزرگترین جبهات جهاد علیه شوروی را جمعیت اسلامی رهبری می کرد. اما امروز در سالگرد خروج شوروی از افغانستان، مجاهدین جمعیت حضور ندارند، چرا؟

>>>   آيا جمعيت اسلامى افغانستان مجلس امروز ارگ را تحريم كرده بود ؟
رهبرى مؤقت جمعيت اسلامى افغانستان ؛ بايد به افكار عمومى پاسخگو باشد!
چرا در مجلس امروز ارگ هيچ يك از شخصيت هاى سياسى و نظامى جمعيت حضور نداشتند؟
آيا جمعيت اسلامى افغانستان مجلس امروز ارگ را تحريم كرده بود، يا ارگ از آنها دعوت نكرده است ؟
در صورت ايكه ارگ دعوت نكرده باشد يعنى تحريف تاريخ جهاد و ادامه سياست حذف !
تاريخ جهاد و مقاومت بدون جمعيت شير مولاناست ،نام مسعود، استاد ربانى و جمعيت ؛ يعنى جهاد،پيروزى و مقاومت .

>>>   شرايط چنان أمده است كه ريس افغان ملت بهتر إز دو آتشه هاى إصلاحات حقائق را توضيح مى دهند!
انوارالحق احدی:
- این حکومت هیچگاه حکومت وحدت ملی نبوده بلکه یک حکومت ایتلافی است.
- حرف های داکتر عبدالله عبدالله شعاری است و هیچ جنبه عملی ندارد.
- کمیسیون اتنخابات در اختیار ارگ است و هیچ تصمیم برای برگزار کردن انتخابات شفاف وجود ندارد.
- برای این حکومت بی کفایت متاسفم!
شفیع کریمی

>>>   خوب اگر خون اين يك و نيم مليون شهيد مهم و ارزشمند بودند، پس چرا وارثين همين شهدا رئيس جمهور نشدند كه شما آغا از كلوبهاي شبانه غرب آمديد و بر بالاي خون اين يك و نيم مليون شهيد چنبره زديد؟
پس روشن است كه هيچ سخني اينها راستين نيست و تنها شعاري است كه به همينگونه مراسم ها كوتاه و پايان مي يابد

>>>   Abdul Hai Khurasani
اقاى قانونى بعد از بن رسماً از جمعيت اسلامى افغانستان جدا شدند و حزب افغانستان نوين را تشكيل نمود و رسماً در وزارت عدليه ثبت و راجستر كردند.
بازگشت اقاى قانونى به جمعيت اسلامى افغانستان مى تواند در كنگره صورت بگيرد و قبل از ان بايد علناً افغانستان نوين را منحل و رسماً درخواست عضويت مجدد به جمعيت اسلامى را تسليم رهبرى جمعيت نمايند.
فعلاً اقاى قانونى هيچ نوع سمت رسمى در تشكيلات جمعيت ندارند .

>>>   چگونه مرده ها را بالاي ما ميفروشند!
براي ما گلبدين نكبتيار سالهاست كه مرده است، ولي چگونه مرده ها را -افغان ملت- بالاي ما ميفروشند چون ما .... شوي بسيار داريم...

>>>   اهل قبیله را اگر 50 سال برای تحصیل به آمریکا ، روان کنی ، باز هم نمی شود.

>>>   هی...به فکرنان باشیدکه خربزه اوه‌‌ رهبرحزب اسلامی اقا گلبدین حکمتیار زنده باد

>>>   آمدن انسانهای بی برکت تکیه در قدرت کشور اسلامی باعث جویای خون
عوامل بی برکتی خیانت شراکت دو متعصب ترین چهره های سیاسی زندگی مردم شریف کشور عزیزما افغانستان را در جوهای خون غرق کرده اند. دست [قدرت و عنایت] خداوند تا زمانی بالای دستان افراد شریک است که یکی از آنها به دیگری خیانت نکند. هنگامی‌که یکی از آنها مرتکب خیانت شود، خداوند دست خود را از دست آنها بر‌می‌دارد و برکت را از آنها می‌برد.

>>>   ازاین فرد سوال گردد که بین انتهار و زبان پشتو چه ارتباطی است .

>>>   نفرت و بد بینی‌ و تعصّب در تار و پود این خروتی کثیف نسبت به تاجیکان آنقدر ریشه زده است که حتا در ‌یک شبکه رسانه‌ای نمیتواند جلو نفرتش را بگیرد و با بغض اهریمنیش اظهار می‌کند ...
اما افسوس به تاجیکان گلبدین پرست ... هزاران افسوس .

>>>   غلام محمد محمدی نویسنه و تاریخ دان :
تا زما نیکه مرز دیورند را بسته نکنند افغانسان امن نمی شود .
انگلیس ها طالبان را با چرخبال به شمال افغاستان انتقال داده است .

>>>   تو بحیث "متفکر دوم جهان"!!!؟؟؟ این ملک را خوب "آباد" ساختی!!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است