جهاد را حفظ کنید و آن را فراموش نکنید
این جهاد است که به یادگار می ماند و شما این خدمت را فراموش نکنید. من این صدا را بلند کردم و ملت افغانستان هم به آن لبیک گفتند و شما برادران اقدام به جهاد کردید و ابر قدرت دنیا را به زمین آوردید 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۲    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129134 منبع: پرینت

مراسم گرامیداشت از سالروز خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان، امروز پنجشنبه 28 دلو 1395 در کابل در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، حضرت صبغت الله مجددی دقایقی قبل، طی سخنانی در این مراسم از دوران جهاد یاد کرده گفت: وقتی که شوروی، قشون خود را داخل خاک افغانستان عزیز کرد، تا چند وقتی آنها حاکم افغانستان بودند، ولی مردم افغانستان تسلیم نشدند، همه به این فکر بودند که در مقابل این ابر قدرت، چه کسی اعلان جهاد کند و چه کسی اقدام به عمل کند که ما از تسلط آنها خلاص شویم.

وی افزود: بر شما بهتر واضح است که تمام ملت افغانستان و قوماندان و روسا و رهبران و علما همه به دنبال این بودند که یک نفر صدای خود را بلند کند و اعلان جهاد در مقابل این تجاوز کند ولی همه از این می ترسید که اگر من اعلان جهاد کنم من را ترور می کنند. یگانه کسی که کمر را به این امر بست و نه از قوای اتحاد شوروی ترسید و نه ازخدا دوری کرد، بلکه توکل به خدا کرد و اعلام جهاد نمود، همان مرد عاجز ناتوان صبغت الله مجددی بود. همه من را تمسخر می کردند که تو با کدام قوت و با کدام توان می توانی با این ابرقدرت بجنگی؟ من گفتم ما خدا داریم. پروردگاری که گفته است، تعز من تشاء و تذل من تشاء بیدک الخیر، انک علی کل شی قدیر، خودش کمک می کند. ما به آن ذات پروردگاری که تمام عالم را خلق کرده و به ید قدرت آن، امید داریم و به آن پناه می بریم و به مدد خدا این کار را می کنیم. من در آن زمان در لندن اعلام جهاد کردم، این یک افتخار نبود، بلکه یک خدمت و یک وظیفه برای مردم افغانستان و هموطن بود و همه مردم افغانستان این را می دانند. امیدوارم این جهاد را خدا به درگاه خود قبول کند.

مجددی، جهاد مردم افغانستان را دلیل پیروزی افغانستان و شکست شوروی دانسته و گفت: این جهاد و این ندا را، ملت غیور افغانستان قبول کردند و داخل عملیات شدند و با سنگ و چوب و شمشیرهای کهنه و اسلحه های فرسوده و ناچیز که داشتند، اقدام به عمل کردند و در مدت کمی کامیابی های زیادی به دست آوردند که دنیا از آن تعجب کرد. بعد از آن کشورهای دنیا با من تماس گرفتند که ما توقع نداشتیم که ملت افغانستان تا این اندازه، جهاد کنند و تا این حد غیرت و شجاعت داشته باشند و آنها نیز اعلام کردند که ما حاضر هستیم در این راستا به شما کمک کنیم و از آن پس کمک کشورها شروع شد. اینگونه بود که به کمک دنیای آزاد و به کمک برادران مجاهد افغانستان، که همه باید خاک پای آنها را به چشمان خود بمالند و به لطف و کرم خدا این ملت کامیاب شد، جهاد دوام کرد و پیروزی ها حاصل شد و ابرقدرت بزرگ دنیا را مردم افغانستان شکست دادند و کشور ما پیروز شد.

وی، از تمام مردم مجاهد افغانستان خواست که قدر جهاد را بدانند و آن را فراموش نکنند و افزود: این را به ذهن خود نگاه دارید که صبغت الله مجددی امروز یا فردا و به زودی از پیش شما رفتنی است، در من چیزی نمانده و حالا مریض و ناتوان هستم، لکن این جهاد است که به یادگار می ماند و شما این خدمت را فراموش نکنید. من این صدا را بلند کردم و ملت افغانستان هم به آن لبیک گفتند و شما برادران اقدام به جهاد کردید و ابر قدرت دنیا را به زمین آوردید و این افتخاری بزرگ برای ملت افغانستان شد.من این روز را به همه ملت افغانستان تبریک می گویم و دعا می کنم که این پدید آوردن این روز مبارک را و جهاد مردم افغانستان را به درگاه خود قبول فرماید.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   پنجاه در صد امكان دارد كانديد بعدى تاجيك ها در انتخابات بعدى جهادى نباشد.#اميد_است

>>>   حضرت صاحب یک استخاره کند که جهاد را فراموش میکنند یا نمیکنند

>>>   اگر به اوضاع سیاسی و اقتصادی افغانستان از هر لحاظ که بنگریم واقعا آدم فکر می کند در این کشور نه سیاستی است و نه سیاستمداری.....
تا زمانیکه رهبران قومی و گروهای جهادی از صحنه محو و نابود نشوند ، این کشور جور نخواهد شد...
اگر دولتی وجود میداشت جای این ...ب و عجم در کوچه و سرک برای گدایی کردن بود نه ارگان های دولتی
Azmray Hariva

>>>   خوب ګفته راه دزدی را حفظ کنید که بهترین راه پیدا و پنا برای دزدان حرفوی است. که باز. این چهار پایان این راه را پیدا کرده نمیتواند

>>>   راستی یک موضوع دیگر را فراموش کردم که برایتان بگویم:
برای همه شما معلوم است که در لویه جرگه یی که در پل تخنیک کابل دایر شده بود، این من بودم که ورق پیمان امنیتی افغانستان با ایالات متحده امریکا را به کرزی پیش کردم که آن را امضأ کند. با وجودی که او در تنظیم خودم بود و من او را از خوردی بزرگ کرده بودم و همیشه دست های من را می بوسید، اما جوانمرگی نمیدانم که کی جادو کرده بودش و یا چه بلا زده بودش، از امضأ کردن ابأ ورزید.
تا این که بالاخره اکتر صاحب اشرف غنی به ریاست جمهوری انتخاب شد و پسر خوانده ام
حنیف جان اتمر به فضل خداوند بزرگوار، در حالی که خودم در جلسه حاضر بودم، امضأ کرد.
حضرت بزرگ شوربازار کابل صبغت الله مجددی رهبر جهاد و اولین رییس جمهور دولت اسلامی افغانستان.

>>>   جناب مجددی صاحب میدانیم هرکه نداند کور میشود واگر کسی هم نداند خداوند برای شما در اسفل ا لسافلین تعمیر بسیار بزرگ را اماده ساخته وبه پاس انهمه خدمات شایان شما به غرب وامریکا ملایکه های{....}در حال اماده باش قرار دارند برکسی پوشیده نیست که شما رهبر ملیشه های نجیب را مجاهد بزرگ خواندید ودر گردن اقای کرزی که با امریکای ها یکجا امده بود گل انداختید وجنای مغز متفکر جهان را بعد از استخاره ها به صفت ممثل خارجی ها به رسمیت شناختید اگر ثمره ای جهاد شما به همین خلاصه شود هرگز از یاد ما نمی رود وراستی همبستگی ملی رابا پاک ترین انسا نهای تاریخ تشکیل ویکبار دیگر سیل خون را در کابل به راه انداختید واردوی ملی را ملغی نمودید وارگ ریاست جمهوری را چپاول کردید و... شاید بسیار کار نا مه های دیگر انجام داده باشید که در خاطره ای ما حداقل برای فعلا خطور نکردشاید دیگران باز گو نمایند
افرین برشما
از مریدهای بی پروپا قرص شما ملنگ جان

>>>   جهاد مسیر تاریخ جهان را تغیر داد " !!!؟؟؟
این جمله ، ازسخنرانی دیروزمحمد اشرف غنی رییس جمهورافغانستان یادداشت شده است . جناب رییس جمهور بخاطر بهره جویی و کسب حمایتِ رهبران و قوماندانان مولتی میلیونرجهادی ، باردیگربه کلاه همه پرزد و همان لاف ها و گزافه هایی را رسماً تکرارنمود که سالهاست رهبران و قوماندانان مولتی میلیونر جهاد آنرا نشخوار مینمایند . " جهاد مسیر تاریخ جهان را تغیر داد . "
هرگاه منظوررییس جمهورازتغیرمسیرجهان توسط جهاد ، سقوط نظام شوروی سابق باشد ( که درباره ی عوامل و دلایل اصلی سقوط آن صدها کتاب و مقاله و تفسیر ــ آنهم بیشتر توسط امریکاییان نگاشته شده است ) ؛ باید منحیث دومین مغز متفکرجهان متوجه شده باشند که روسیه ی امروزی ، چندین بارنیرومندتر و ثروتمند تر ازشوروی دوران جهاد است .
ولی هرگاه منظورشان از تغیرمسیرجهان پس ازجهاد ، ایجاد و تقویت روزافزون گروههای بنیادگرا و تروریست اسلامی و گسترش بی ثباتی ، ناامنی ، کشتار و گردن زدن های بیشتردر کشورهای اسلامی باشد ؛ با ایشان نمیتوان مخالفت نمود .
باوردارم که رییس جمهورمحمد اشرف غنی بخوبی آگاه است که درست پس ازجهاد افغانستان بود که بنیادگرایان تندرواسلامی چون طالبان ، القاعده ، داعش و غیره ، یکی پی دیگر عرض وجود نموده ، کشورهای مختلف اسلامی را پراز فتنه ، تنش ، بی ثباتی و نا امنی نمودند . صدها و هزاران انسان بیگناه را سربریده ، شهرها ، آثار و بناهای تاریخی را ویران کردند که تاهنوزهم ادامه دارد ــ درست تا همینحالا که جناب ایشان فرموده اند : " جهاد مسیر تاریخ جهان را تغیر داد ."
محترم رییس جمهورمنحیث دومین مغز متفکر جهان حتماً اطلاع دارند که امروزتمام تحلیلگران و سیاستمدارانِ جهان بشمول تحلیلگران و سیاستمداران امریکایی به این باور مشترک دست یافته اند که : مادرِهمه گروههای بنیادگرا و تروریستی اسلامی در جهان ، جهاد افغانستان است . همان جهادی که به گفته ی آقای رییس جمهور، مسیرجهان را تغیر داده است .
مضحک ترازهمه این بود که طی این سخنرانی ، آقای غنی به مقایسه ی مجاهدین با گروههای طالبان و داعش پرداخته خطاب به رهبران جهادی فرمودند که : " در مبارزه و جهاد شما نه انتحاری در کاربود ، نه تخریب نهادهای آموزشی و مذهبی و نه به خاک و خون کشیدن بیگناهان . "
" آدم شاخ میکشد " آیا رییس جمهوریک مملکت چطورمیتواند درپیشگاه مردمش ( منحیث شاهدان عینی ) ودرحضورجهانیان تا این حد بی پایه و دورازحقیقت صحبت نماید ؟
مگرایشان نمیدانند که کدام گروهها بروی شاگردان مکاتب تیزاب پاشیده ، صدها آموزگار و هزاران مأموربیگناه دولت را به اتهام همکاری با دولت وقت ، پوست کنده و به دارمی آویختند ؟ که میدانند .
مگرآنانی را که هزاران مکتب و تأ سیسات عام المنفعه را درشهرها و قصبات کشوربه راکت بسته ، پایه های برق ، پلها و جاده های عامه را تخریب نموده و کاروانهای مواد خوراکی را به آتش میکشیدند ، محترم رییس جمهور نمیشناسند ؟ که حتماً میشناسند .
وقتی آقای محمد اشرف غنی خطاب به قوماندانان و رهبران مولتی میلیونرجهاد اظهارمیداشت که " شما درجهادتان نه نهاد های آموزشی و مذهبی را تخریب نمودید و نه بیگناهان را بخاک و خون کشیدید " ؛ من از خداوند برای مردمم بیداری و برای رییس جمهورافغانستان اندکی انصاف تمنا نمودم . یاهو

>>>   فراموش نکنید که درتاریخ افغنستان برای اولین بار حضرت صاحب زنگ جهاد رازد وبرای اولین بار رئیس جمعهور اسلامی است واکنون بحیث استخاره چی اعظم مشاور رئیس جمهور است
ر

>>>   ههههههه اگر پیمان امنیتی امضا نمیشد جای به جای نفست میبرامد چون وابسته هستی و نه مجاهد بودی ونه مسلمان هستی

>>>   جهاد افغانستان را آن شیرمردانِ کردند، که از ایشان نه نام ماند نه نشان. ثمرۀ جهاد را اما کسانی کمائی می کند که نه خود شان در سنگر های مقاومت سهیم بودند و نه فرزندان شان.
من نمی دانم که خداوند چه وقت ما را از ...... نجات میدهد.

>>>   جهادرا کسی حفظ میکند که ازبرکت آن ملیونرشدند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است