جاپان 100 اثر باستانی افغانستان را بازگرداند (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۰    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129135 منبع: پرینت

آثار باستانی افغانستان از جاپان بازگردانده می شود.
به گزارش بی بی سی، بیش از صد قطعه از آثار باستانی افغانستان که در دوران جنگ های داخلی به این کشور قاچاق شده بود به افغانستان بازگردانده شد.
این آثار از سوی داکتر ایکوهیرویاما، رییس سابق دانشگاه توکیو که دیگر زنده نیست، جمع‌آوری و نگهداری شده است.
دولت افغانستان به پاس خدمات آقای ایکو مدال دولتی سید جمال‌الدین افغان را به خانواده او اعطا کرد و از دولت جاپان سپاسگذاری کرد.


بازگرداندن آثار باستانی از جاپان

بازگرداندن آثار باستانی از جاپان

بازگرداندن آثار باستانی از جاپان

بازگرداندن آثار باستانی از جاپانکد(24)

این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   کشورهای غیر اسلامی همه آثار باستانی را مستردکردند صرف کشور برادر ومسلمان پاکستان آنهارا برای خود غنیمت میشارد وشاید تعدادی را همراه نصیرالله بابر در قبرش گذاشته باشند
ر

>>>   افغانستان امروزی یک زمانی آتش پرست بودند، بعدأ بودایی شدند، بعدأ مسلمان شدند، بعدأ کمونست شدند، حالا دموکرات هستند.
من فکر میکنم که بالاخره یک روزی جای همه آنها را روبوت ها و هوش مصنوعی خواهد گرفت و دیگر انسانی در روی زمین به شکل امروزی وجود نخواهد داشت.
زیرا انسان تنها بخاطر خوردن و خواب کردن نیست، بلکه انسان به کار نیاز دارد و کار با گذشت هر سال بطرف میکانیک شدن میرود. سابق هوش مصنوعی و ماشین و روبات در عرصه تولید صنعتی و زراعتی و ترانسپورت فعالیت میکرد، حالا در عرصه کار های اداری نیز شروع به فعالیت میکنند و در عوض سکرتر ها از هوش مصنوعی و روبات ها استفاده میکنند.
پس انسان نه از نگاه کار فزیکی که از پنجاه کیلو بار را زیادتر برداشته نمیتواند ،در مقابل یک کرن که هزار تن را میبردارد، رقابت کرده میتواند و نه از نگاه کار دماغی که بیست نمره تیلفون را در حافظه خود ثبت کرده نمیتواند، در مقابل یک کمپیوتر که تمام کتاب های دنیا و نقشه ها و افراد و اشخاص و زبان ها و کلتور ها و عنعنات و خوراکی ها و خلاصه هر آن چیزی که در طبیعت است، در آن ثبت است، رقابت کند.
بنأ انسان با پیشرفت علم و دانش خویش، قبلأ فاتحه خویش را خوانده است و تا پنجصد سال آینده به شکل امروزی وجود نخواهد نداشت. یا به شکل نیمه انسانی و نیمه ماشینی خواهد بود و یا مکمل جای آنها را روبات ها و ماشین ها و هوش مصنوعی خواهد گرفت.
در یک جامعه یی که تولید تمام مواد آن از کشت و زراعت گرفته تا تبدیل آن به مواد خوراکه و صنعتی و انتقال آن به مصرف کنندگان و پخت و پز آن توسط ماشین ها و روبات ها و هوش مصنوعی صورت بگیرد، جایگاه انسان و وظیفه انسان در چنین جامعه یی چه خواهد بود؟

>>>   پاکستان دشمن افغانستان نهتنها که اثار تاریخی افغانستان را توسط طالبان وحزب اسلامی گلبیدین ربودند و دوباره مسترد نکرده اند چندین بال طایارات جنگی و مسافربری را که خاین ملت شهنواز تنی وزیر دفاع زمان حکومت داکتر نجیبالله و دیگر رفقای حزبی خلقی ان به پاکستان بردند وتسلیم ای اس ای ونظامیان پاکستان کردند و سلطانزوی پیلوت اریانا مشاور فعلی ریس جمهور غنی یک بال طیاره مسافربری شرکت اریانا را اختطاف داد و به پاکستان تسلیم نود تا کنون انرا تسلیم نکرده که یک چیزی واضح واشکار است اثار دزدی شده را شما از پاکستانی ها میخواهید.

>>>   واقعا دزدان که ظاهرا نام مسلمان را با خود یدک می کشن از این عمل کشور جاپان یاد بگیرند نه این که هرشب و روز تیشه به ریشه فرهنگ و تاریخ این سرزمین بزنند. سعیدی

>>>   بــه:فغانستان امروزی.....
هیچ زمانی آتش پرست نبوده اند نه هم کمونست ، موضوع زردشت نور یاروشنی بوده نه آتتش یا آفتاب ، وقتی انسانها نباشد اینهارا کی میسازد وبرای کی کار میکنند ، کرن وکمپیوتر را هم انسان اداره میکند

>>>   بهتر بود، همانجا (جاپان) نگهداری می شد. حتماّ یک جنگسالار فاسد دیگر باز این آثار را قاچاقی به فروش می رساند. اینها که مادر یعنی وطن خود را فروختند، از فروش این آثار دریغ نخوهند کرد.

>>>   برای جاپانیها باید گفته شود که به دریشی و نکتایی شان بازی نخورید!! کمی چپه گرمک شود همین بسم الله خان محمدی، همین قانونی وهمین عبدالله عبدالله ... وغیره را "پاچه بر زدگی" در جستجوی "وند" می بینید!!!!!!!!!!!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است