با پایین کردن عکس مسعود از شان او کم نمی شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۹    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129142 منبع: پرینت

این‌ که آرمان احمدشاه مسعود فراموش شده است، گپی نیست. این‌ که مکتب مسعود به چند کرسی و قصر شیک فروخته شده است، آبی از آب تکان نخورده است.

این‌ که راه مسعود را در پشت اشرف‌ غنی می‌ روند، مهم نیست چون برایشان دالر مهم است نه خط‌ مشی. این‌ که از مسعود چیزی جز یاد در خاطر معامله‌ گران نمانده است باز هم گپی نیست. اما منتظر هستند که سگ زرداد در پیشانی عکس احمد شاه مسعود عکسش را بچسباند تا این‌ ها کمی سر و صداهای فیسبوکی کنند.

منتظر هستند که کسی به کدام تصویر قهرمان ملی بی‌ حرمتی کند تا این‌ ها واکنش‌ های نمایشی بدهند. منتظر می‌ مانند کسی به لقب مسعود بی‌ احترامی کند تا این‌ ها اعلامیه صادر کنند. حالا همه ورخطا شده‌ اند که کمیسیون شورای حراست و ثبات که دو تن از یاران مسعود پایه‌ های قوی این شورا هستند عکس مسعود را از خیمه لویه‌ جرگه پایین کرده است، هشدار می‌ دهند و اکت می‌ کنند.

اما، مسعود عکس نبود که با آویزان بودن در دیواری بماند یا نابود شود. مسعود آرمان بود، استراتژی بود و راه بود. دشمن مسعود چارتا عقده‌ مند نیست که با عکسش چه کار می‌ کنند و چه کار نمی‌ کنند. دشمن مسعود یاران و ادامه‌ دهندگان راهش هستند. مسعود را شما فروختید ورنه با بودن و پایین‌ کردن عکسش از جایی چیزی از شان او کم نمی‌ شود.

نجیب بارور


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   جناب نویسنده! فکر نمیکنی که وصف مسعود زیاد بزرگنمایی کرده ای! در حقیقت بین مسعود و رهروان امروزی اش چندان تفاوتی نبود، مسعود هم در زمانش بزرگترین معاملات ننگین را با روسان، فرانسویان و سایر غربیان داشت، و اینکه اینقدر مانند رهروان امروزی اش صاحب دالر نبود، زمینه آن در آن وقت میسر نشده بود چون دالر ها بعدا شکست طالبان در این کشور بحد وافرش سرازیر شد، مه به یقین میگویم اگر او امروز زنده میبود از رهروان امروزیش کرده بیشتر صاحب دالر و یورو میبود، پس میشه از او چگوارا و فیدلکاسترو نسازیم. از یاد نبریم که از اولین کسانیکه جنگ های خونین کابل را براه انداختند جناب مسعود و جناب حکمتیار بودند.
حبیبی

>>>   برای چند نفر شا ید مسعود یا ثمود ادم بسیا ر مهمی با شد اما اولین نفر ای اس ای پا کستا ن در زما ن شهید داوود خا ن مسعود شما بود مسعود شما بود که در اوج جنگها با قوای متجا وز شوروی در داخل خا نه خود با انها اتش بس کرد و گفت در کنج دیگری خا نه ( جنوب افغا نستا ن ) جنگ کنید مرا غرض نیست مسعود شما بود که در تبا نی با ببرک کا رمل و عبد الوکیل کمو نست پلان ملل متحد را در سال ۱۳۷۱ خنثی نمود و و راه برای جنگ های داخلی باز نمو د در ممکلت ملو لطوایفی رایج شد و مسعود شما در دو کیلو متر مربع شهر کا بل حکمروایی داشت هیچ راه حل را قبول نمی کرد تا اینکه اینکه طالبا ن از شهر کا بل فرار اش دادند و تا خواجه بها الدین و قریب کولاب تا جکستا ن عقب اش بودند اما اخرا هم توسط همکاران وزیر دستا ن خودش هلاک گردید نود و پنج در صد مردم این سر زمین وی قهر مان ملی قبول ندارند . دل تا ن با یسکل تا ن .
شیر افغا ن

>>>   حقيقت است، آويختن تصوير و يا دور ساختن آن كدام مفهوم ندارد، و خود مسعود خواهان اين بت پرستي نبود، بايد از اخلاق، رفتار و اعمال نيك و تواضع و زندهگي فقيرانه اش پيروي كرد، نه سوء استفاده از تصويرش.

>>>   اینکه مرحوم مسعود چگونه توانسته بود این گرگ هارا در یک حلقه اداره کند واقعا استعداد می خواهد دران زمان ازین ها کسی آگاه نبود واینها فعلا هرکدامش خودرا نابغه وسیاستمدار می خواند
ر

>>>   "...مسعود آرمان بود، استراتژی بود و راه بود."
ما تصدیق میکنیم که او همه چیز بود ولی به لحاظ خدا تصویرها و عکسهای او را از روی موترها، مجامع عامه و دفاتر بردارید!!!!!! به نفع شهرت آن مرحوم است.

>>>   معامله کردن هیچ گناه و عیب نیست. مهم محتوای معامله است. معامله که گل بی بی همرای حفیظ الله امین، همرای شهنواز تنی، همرای رشید دوستم و در آخر معامله های پر تعصب و پنهانی این شخص افراطی با پاکستان، عربستان، داعش و طالبان نموده است کشور را در خود و خاک غلتاند.
جان بابا وردگی

>>>   آقای حبیبی قربان قلم تان که واقیعت ها را در بارۀ این اخوانی نوشتید. گفته های تانرا صد در صد تائید می کنم.

>>>   اوضاع قسمی است که اگر مسعود هم زنده می بود در کشکش های امروزی برسر سر چوکی و پول و مقام بزگشی میداشت.
عابد بیژن

>>>   قهرمانان اسطوره - سازی و پشتو - سازی در کشور!
طرح های محمود طرزی در زمان امیر حبیب الله مبنی بر اینکه «زبان افغانی اجداد زبانهاست» (سراج الاخبار، شماره ۹، ۳ دلو ۱۲۹۱) و نظامنامه های امان الله مبنی بر «ناقلین به سمت قطغن در سال های ۱۳۰۲ و ۱۳۰۶» توسط محمد گل خان مومند (وزیر داخله نادر شاه - ظاهر شاه و بعد رئیس تنظیمه در صفحات شمال و شمالشرق) و دوستان نزدیک او (حبیبی، خادم، الفت، بینوا، رشتین و...) در زمان نادر شاه - ظاهر شاه گام به گام عملی می شود...

سالنامه کابل (د کابل کالنی ۱۳۲۷) به مناسب «سی مین سالگرد جشن استقلال کشور؟!» در سال ۱۳۲۷، شخصیت های زیر را به عنوان برجسته ترین و پیشتاز ترین قهرمانان عرصه اسطوره - سازی، پشتو - سازی، تاریخ - سازی و افغان - سازی کشور معرفی می کند... حقا که ایشان مستحق چنین شایستگی و جایگاه اند!

>>>   کسی بنام حبیبی حرف های رکیک هم مانند زهنیت رکیک خود در مورد ابر مرد تاریخ زمان که از برکت دفاع ان اقای حبیبی دسترسی به این چنین نگارش پیدا کرده یاد اور شوم که مسعود بزرگ حچ گاه معامله که شما یاد کردید انجام نداده که در ان سرزمین ما متضرر شده باشد مثل ماعیده دیورند - کندمک ومتباقی ان
در قسمت دالر و پول بگویم که روزانه جبهه جنگی اقای مسعودمصارفی داشت که شما خود قیاص کنیددر قسمت پول مشکلی نداشت هما جناب شان به پول ومادیات دینا پشت پا زده بود این خاصه یک مبارز است شاید شما ندانید وحرف تان هم از تنگی نظری است که من خود میدانم شما کی استید

>>>   كسانى كه فكر ميكنند انها برأى امر و نهى و ديگران برأى فرمان بردارى خلق شده اند بايد بدانند كه دوره اشرافيت و اشراف زادگى پايان يافته است. شما و فرزندان تان بر ديگران برترى و ويژه گى نداريد قبل از هر چه بايد فرزندان خود را نه حلو و نه عقب بلكه هم صف ان بيچاره هاى بدانيد كه تاوان سياست هاى غلط تان را مى دهند تا خود تان نيز شامل سود و زيان ان شويد. شعار دادن و حرف زدن مفت را همه بلد اند.
Zahir Ariaie

>>>   مسعود درظاهر مجاهد ودرباطن همکاروجاسوس شوروی ها بود.شک وتردید وجود ندارد.

>>>   مسعود مجاهد کبیر ومبارز ملی بود ودرمقابل تروریست ها مقاومت مردانه کرد راهش ادامه دارد
تیموری

>>>   مسعود ابر مرد تاریخ بود استوره بود از همه خوبتر یک مسلمان واقعی بود
.هراتی

>>>   جنگ نکنید برادران! چندان شی نبود. راهی را برگزیده بود که پایانش بصورت طبیعی "همین امروز" است!!! خلاصه پشت ای گپا یک گپ کلان است!!!!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است