دوستان دیروز جهاد، دشمنان امروز مجاهدین شدند
مردم برای بهای مجاهدت شان انتظار داشتند، کشورهای مدیون ملت به حمایت از مجاهدین برخیزند اما برعکس مثلث شوم القاعده، آی اس آی و شاخه های وابسته به طالبان را به وجود آوردند که تا امروز علیه دولت خود در جنگ اند 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۰    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129145 منبع: پرینت

مراسم گرامیداشت از سالروز خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان، امروز پنجشنبه 28 دلو 1395 در کابل در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، محمد یونس قانونی، معاون شورای حراست و ثبات افغانستان دقایقی قبل، طی سخنانی در این مراسم گفت: با خون بهای شهدای بزرگ نه تنها سرزمین افغانستان که منطقه و بخش بزرگی از جهان جنگ رهایی یافتند.

قانونی اضافه کرد: قوای مهاجم شوروی 38 سال قبل سرزمین افغانستان را اشغال کردند، اما هدف آنان تنها اشغال افغانستان نبوده بلکه عبور از افغانستان، اشغال پاکستان، رسیدن به خلیج نفت خیز و از آن طریق اثر گذاشتن به اروپای غربی و در نهایت تضعیف و منزوی ساختن آمریکای آن زمان بود.

معاون شورای حراست و ثبات، در ستایش حقیقت جهادگران آن زمان روشن کرد: دفاع مجاهدین، دفاع از بخش بزرگی از جهان بود. اگر جهاد صفر و اشغال نهایی می شد امروز چیزی به نام جغرافیای پاکستان وجود نمی داشت و از این لحاظ پاکستان مدیون مجاهدت مردم افغانستان است. این حزف گزافی نیست که جنرال ضیاء الحق رییس جمهور وقت پاکستان گفته بود که جهاد افغانستان در واقع دفاع از پاکستان است. نه تنها پاکستان که اگر قوای شووری قادر به اشغال افغانستان و عبور از پاکستان می شد، گام بعدی اتحاد شوروی نفوذ و تصرف بر خلیج نفت خیز بود که از این لحاظ خلیج نفت خیز، هم مدیون جهاد ملت بزرگ ما است. شوروی به دنبال آن بود که بر کالای استراتژیک نفت و برنامه بازسازی اروپای غربی بعد از جنگ جهانی را تحت تاثیر قرار دهد و اروپای غربی را به سان اروپای شرقی تحت نفوذ آورد و از این لحاظ اروپای غربی نیز مدیون مجاهدت مردم بزرگ افغانسان است و خدا می داند که اگر جهاد در افغانستان صفر می شد و حضور آمریکا در اروپای غربی ناممکن می شد، خدا می داند که کدام یک از دو ابر قدرت فرو می ریخت و از هم می پاشید.

وی افزود که این عوامل نشان می دهد که ادعای اینکه جهاد افغانستان باعث آزادی بسیاری از کشورهای جهان شد حرف گزاف و مبالغه آمیزی نیست.

قانونی، از جنگی که بعد از خروج شوروی در افغانستان آغاز شد گفت: با خروج اتحاد شوروی از افغانستان دوستان دیروز جهاد به دشمنان امروز مجاهدین تبدیل شدند و این به این دلیل بود که منافع و یا استفاده ابزاری از مجاهدین علیه شوروی به پایان رسیده بود. مجاهدین در پایان 14 سال مجاهدت، از زیر بار جنگ قامت بلند نکرده اند که صفحه دیگری از توطئه ها برای جلوگیری از قوام دولت و بدنام سازی از بیرون افغانستان برما تحمیل شد و فصل دیگری از جنگ آغاز شد. مردم برای بهای مجاهدت شان انتظارداشتند که کشورهای مدیون ملت به حمایت از مجاهدین برخیزند اما برعکس مثلث شوم القاعده، آی اس آی و شاخه های وابسته به طالبان را به وجود آوردند که تا امروز علیه دولت خود می جنگند.

معاون شورای حراست و ثبات گفت: اگر امروز بیش از 120 میلیارد دالر برای بازسازی به کشور سرازیر می شود به یمن تلاش مجاهدان و تلاش گران افغانستان است و فراموش نکنیم که این استاد ربانی شهید بود که برای نخستین بار سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت را در تاریخ افغانستان برای ابد رقم زد.

وی افزود: جفای بزرگی است که برای خاطر حوادث پنج سال کابل آن هم با بزرگنمایی توسط اهل غرض و مرض کلیت مجاهدین را زیر سوال ببریم. واقع بینی حکم می کند که مجاهدین فرشته های نازل شده از آسمان برای افغانستان نبوده اند. افراد نابابی در میان آنان و بنام مجاهدین مرتکب جنایتی شدند که مستحق دو مجازات اند، یکی بخاطر جرم شان و دیگری بخاطر بدنام ساختن مجاهدین ا فغانستان.

قانونی، جنگ با تروریزم امروز را خطرناک تر از جنگ با شوروی خواند و اظهار کرد: گفت: امروز سازمان های مخفی، حلقات مخفی و استخبارات منطقه جنگ اعلام نشده ای را علیه ملت رقم زدند. دیروز به نحوی و امروز به گونه دیگری بر پیکر ما جنگ و خونریزی تحمیل می شود و در این شرایط ما با قاطعیت پشتیبان قوای مسلح مان هستیم.

معاون شورای حراست و ثبات، درخصوص اهمیت همسویی جریان ها در شرایط فعلی گفت:دو نیم سال از حکومت افغانسان سپری شد. برخی جریان های سیاسی در کنار هم قرار گرفتند که امیدوارم جریان های سیاسی دیگر هم در این صف طولانی که مظهر همبستگی ملی و سیاسی است در یک صف قرار بگیرند و نسبت به آینده افغانستان موقف روشن و واضح خود را ابراز نمایند. این جریان ها با رویکرد اصلاح طلبانه حرکت های مدنی – سیاسی مطابق قانون اساسی را راه انداخته اند.

قانونی گفت: دو و نیم سال فریاد اصلاحات دادیم، هیچ گوش شنوایی برای اصلاحات در نظام و در افغانستان پیدا نشد. بار دیگر می گوییم که دوام نظام بستگی به اصلاحات دارد و بدون آن بقای نظام با چالش رو به رو می شود.

وی افزود که: باید در سکتور دولت داری، سکتور امنیتی و سکتور انتخابات روی ساختار های جدید و اصلاحات تجدید نظر صورت بگیرد و پیشنهاد می کنم که صرف با موعظه و گفتن در سکتور امنیت و در دولت درای و غیره اصلاحات عملی نخواهد شد. لازم است مکانیزم های مشترک در راس قوای مسلح با حضور فعال جریان های مطرح سیاسی به گونه ای بوجود بیاید که سیاست های کتبی این سکتور و کارکردهای موثر این سکتور مراقبت و تحت نظارت قرار بگیرد.

معاون شورای حراست و ثبات افغانستان ، خطاب به رهبران دولت گفت: در آستانه انتخابات شوراهای ولسوالی، شورای ملی و ریاست جمهوری قرار داریم . از این تریبون از مسوولان و رهبری دولت وحدت ملی تقاضا می کنیم که سیاسیون افغانستان، شهروندان افغانستان، زنان و مردان افغانستان خواهان اعلام تقویم دقیق برگزاری انتخابات مطابق با قانون اساسی افغانستان هستند. دولت ما با روشنایی آن روزها را اعلام کند تا نشود روزی به دلیل نبود وقت تاخیر در انتخابات ریاست جمهوری و بقیه انتخابات صورت بگیرد.

وی افزود: حاضرین نسبت به کارکرد کمیسیون های برگزاری انتخابات بی اعتماد هستند. این اهانت به هیچ شخصیتی نیست، برای اعاده اعتماد نسبت به فرآیند انتخابات در افغانستان و اطمینان ملت از آرای شان برنامه اصلاحی ملموس در مشارکت با جریان های سیاسی امری اجتناب ناپذیر است. از این لحاظ الکترونیک یا دیجیتال ساختن پروسه انتخابات ضرورت است. پشنهاد می کنم به جای پروسه زمان گیر شش ماه تغییر نتایج انتخابات، پروسه انتخابات الکترونیک شود تا درمدت کوتاه هم میزان تقلب پایین بیاید هم اعتماد ملی بالا رود و هم نتیجه انتخابات زودرس و قابل اعتماد باشد.

کد(26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   مرز میان شکیبایی و بی ننگی کجاست؟ شکیبایی چه زمانی برابر با بی ننگی میشود؟

>>>   محترم قانوی صاحب بسیار صحبت های نیک داشتند اما همیقدر تذکر نفرمودند که جهاد مردم مجاهد افغانستان در همای وقت کدام کشور های دنیا رهبری مینمودند اما امروز بکلی بی تفاوت باقی مانده اند .

>>>   تقصیر از خود شماست زیاد غارت وغصب ودزدی کردید، از همان اول هم کسی دوست شمانبود شمارا استعمال کردندشمابه نفع پاکستان عمل کردید شما هزاران فرد این وطن را کشتیدشما باعث ویرانی کابل شدیدشما هستید که در طول این 15 سال نمیگذارید حکومت قوی فعال وپاک بوجود آید شما یک درد سر برای مردم هستید
ر

>>>   اگر قانونی در موقف کلان حکومت باشد و آسیاب پول حرام در جوالها به نفع شان جاری باشد، همه چیز خوب است !!! دیگر نه جهادی طرح است و نه مجاهد!!!نام جهاد و مجاهدین یک وسیله ایست برای کسب سود و منفعت!! و چوکی!!! نه تنها قانونی بلکه همه باصطلاح سران مجاهدین فقط در همین آرمان ها غرق هستند!!!

>>>   من از همان اغاز گفتم اين شوراى وند گيران است برأى راه گم كردن مردم ما ساخته شده است

>>>   این ها در سال70 که حکومت را به طوری مجزه بدست گرفتن به اقتدار شان باور نداشتن برای همین دست به غارت چور و چپاول اموال دولتی زدن میدانستن که یکسال بیشتر دوام نميارند

>>>   پست ترین افراد همین اشخاص ها هستن که در تاریغ ثبت خواهد شد و .... ابدی در دنیا وآخرت شامل اینجاست اینها کاری کردن ملت مسلمان را بددین ساختن ....

>>>   قانونی آغا بسیار قهر معلوم میشه که این امریکا و انگلیس و غرب پدر.... جواسیس لایق و تربیه شده مانند سران مجاهدین را ترک کردند "...اما برعکس مثلث شوم القاعده، آی اس آی و شاخه های وابسته به طالبان را به وجود آوردند که تا امروز علیه دولت خود در جنگ اند"؟؟!!

>>>   آقای قانونی!
شما که در فشانی میکنید ومیگویید
(افراد نابابی در میان آنان و بنام مجاهدین مرتکب جنایتی شدند که مستحق دو مجازات اند، یکی بخاطر جرم شان و دیگری بخاطر بدنام ساختن مجاهدین
ا فغانستان).
فکر نمیکنید شما هم از پیش قراولان این نابابی ها استید؟
بلی: استید.
شما هم مرتکب جنایت شده اید.
با روس ها معامله کردید.
با دار ودسته حکومت نجیب در سقوط کابل معامله کردید.
باپلان طرحه شده سازمان ملل مخالفت کردید.
با دوستم برای شکستاندن جبهه جنوب معامله کردید.
در معاهده ننگین جبل السراج سهم داشتید.
در جنگ های کابل که باعث کشته شدن 65000 هزار همشهریان بیگناه کابل شد دست داشتید.
در فروش افغانستان به امریکا و ناتو سهم داشتید.
با روی کار امدن حکومت کرزی تمام کرسی های حکومتی را قبضه کردید حتی پینجشیری های که نام خود را نوشته نمیتوانست در وزارت خارجه راه دادید.
و در کنار این این همه معامله ها
شما (قانونی) ملیونر.
بسم الله محمدی ملیونر.
قسیم فهیم ملیونر.
ضیا مسعود ملیونر.
ولی مسعود ملیونر.
عبدالله عبدالله ملیونر.
برادر مارشال فهیم ملیونر.
امرالله صالح ملیونر.
عطا نور ملیونر.
اسمعیل خان ملیونر.
امان الله گذر ملیونر.
سیاف ملیونر.
برادر زاده سیاف (ممتار) ملیونر.
محقق ملیونر.
کریم خلیلی ملیونر.
کرزی ها ملیونر.
احمد زی ها ملیونر.
ربانی خیل ها ملیونر.
خو: اگر این جنایت کارانی که شما از انها یاد میکنیداز میان خود تان نیست پس کی است؟به کدام یک شما این پول ها به میراث مانده؟اگر خیانت شما نیست از کی است؟
در مقابل:
مجاهد هزاره هنوز هم نان گدا وجوالی.
مجاهد پشتون هنوز دربدر اواره.
مجاهد تاجک هنوز گرسنه و دربدر.
مجاهد ازبک هنوزگریبان کنده ودربدر.
اگر این همه جنایات و جفای شما نیست از کی است.
شماحیوان صفت ها مستحق دو جزا استید.شما هنوز هم در سدد معمله استید تا شیوه جدید بر گرده های مردم حکومت کنید.
بخدا قسم موجودیت شما در شورای حراست هم از معامله اخیر شماست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است