وابستگی، ما را زیر سلطه استعمار غرب برد
حکومت بنابر ضرورت خود، هر روز تقاضاهایش از منابع خارجی بیشتر می شود و به همین ترتیب وابستگی هر روز بیشتر می شود. به همین دلیل صلح یگانه راهی است که می تواند ما را از زیر طوق استعماری و استبدادی نجات دهد 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۵۵    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129149 منبع: پرینت

مراسم گرامیداشت از سالروز خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان، امروز پنجشنبه 28 دلو 1395 در کابل در حال برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، عبدالهادی ارغندیوال رییس حزب اسلامی، در این مراسم گفت: در آن زمان همه کشورهای جهان معتقد بودند، در جاییکه اتحاد شوروی برود دیگر بیرون نمی رود و برگشت ناپذیر است ولی مردم افغانستان با ایمان کامل و شجاعت در برابر آن مقاومت کردند و به خود ضعف راه نداند مبارزه کردند و شوروی را در دو سنگر دفاع و عقیده مواجه ساختند و شکست دادند. از همین رو بود که قیام مردم افغانستان شکست کمونیزم در همه جهان بود.

وی افزود: این مبارزه و جهاد مردم افغانستان و مقابله با کمونیزم برای بسیاری از کشورها مفید واقع شد و برای همه آنها منفعت داشت. این شجاعت مردم افغانستان بود که کمونیزم را به زانو در آورد.

متاسفانه با وجود پیروزی که ما بر ارتش سرخ داشتیم، میلیون ها شهید و زخمی و معلول دادیم و حدود نه میلیون مهاجر به کشورهای دیگر آواره شدند اما متاسفانه هیچ کشوری، هیچ سازمان حقوق بشری از حقوق ملت آسیب دیده ما حرفی نزدند و حرفی از خسارات موجود زده نشد. این حق مسلم مردم افغانستان بود که غرامات جنگی بگیرند. چراکه شوروی بدون هیچ حقی به کشور ما تجاوز کرده بود. اما سازمان های حقوق بشر هیچ دفاعی از مردم مورد تجاوز قرار گرفته افغانستان نکرد. سازمان های حقوق بشر در واقع سازمان های مدافع منافع همین ابرقدرت ها و ظالمان است. چراکه هیچ جایی نیست که حقوق بشر از حقوق مردم افغانستان دفاع کرده باشد؟ روزانه به دنبال افراد کوچکی در این سرزمین است که خلافی کرده اند ولی حرف ظالمانه کشورهایی را که یک مملکت را به ویرانی خاکسار مبدل می کنند به زبان نمی رانند. ما حالا می بینیم که سوریه به چه حالی است اما فردا اگر این ابر قدرت ها از سوریه خارج شوند هیچ کسی به فکر آنها نیست. حتی جهانیان شکوه دارند که سوری ها مهاجر می شوند، خانه اش ویران می شوندو فرزندان آنها آواره می شوند اما سازمان ملل هیچ دفاعی از حق این مردم ندارد.

ارغندیوال، در خصوص نجات کشورمان از زیر این ناامنی های که گریبانگیرش است بیان داشت: حالا باید جوانان ما مانند گذشته ای که جهاد کردند و افغانستان را نجات دادند باید تصمیم بگیرند و مبارزه کنند و شجاعانه قیام کنند، در این صورت ما آباد و آزاد و سرفراز خواهیم شد. در واقع این قیام و مبارزه برای ایجاد صلح در افغانستان باید باشد.

وی، افزود: اگر ما دیروز می جنگیدیم تا از زیر سلطه استعمار سرخ آزاد شویم و در جنگ، آزادی را جست و جو می کردیم امروز ما آزادی رادر صلح خود جست و جو می کنیم و آزادی در صلح ما است، در اخوت و برادری و وحدت است که افغانستان باعزت و سرفراز می شود.

ارغندیوال، علت زیر سلطه استعمار رفتن کشور را توسط کشورهای غربی وابستگی می داند و می گوید: کسانی که علیه این نظام می جنگند، ضرورت ها و مجبوریت هایشان آن هارا وادار می کنند که به هر دروازه ای در بزنند و کمک بخواهند. همچنین کسانی در نظام خودمان هم همین کار را می کنند و برای به دست آوردن منافع برای خود، به خارجی ها خدمت می کند و به وطن خود خیانت می کنند. نیز زمینه استعمار کشورهای غربی را ایجاد کرده اند. از این جهت است که این خارجی ها هم به خاطر اهداف شخصی استراتژیک خود، در منطقه هستند و به جناح های مختلف کمک می کنند و جنگ را در اینجا دوام می دهند تا به منافع خود برسند. متاسفانه حکومت هم بنابر مجبوریت ها و ضرورت های خود، هر روز تقاضاهایش از منابع خارجی بیشتر می شود و به همین ترتیب متاسفانه وابستگی هر روز بیشتر می شود. به همین دلیل صلح یگانه راهی است که می تواند ما را از زیر طوق استعماری و استبدادی نجات دهد. چرا که مردم افغانستان مردمی آزاد هستند و باید جنگ در افغانستان خاتمه پیدا کند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   ارغندیوال صاحب حرفت راسنجیده بزن، امریکا برای حکمتیار صاحب ماهانه پنج ملیون دالر جیب خرچی حواله میکند تو با این حرف ها معامله را خراب نکنی!

>>>   نبرده تاحال زیر سلطه پاکستان هستید

>>>   واقعن چون ریس شورای حراست نوکر سر سپرده ی آمریکاست و سخنرانی های ضد روسی اش جز چاپلوسی به آمریکا چیز دیگر تلقی نمیشود.

>>>   اگر غرامات جنگی در ان وقت هم داده میشد به جیب چند دزد میرفت که حالا رفته است ومردم دربدر که هستند میبودند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است