مجاهد یکبار دیگر ریشه شرارت را می زند
مردمی که یکبار این مسیر را رفته اند، دوباره سر و گوش شان خارش گرفته است. آن دفعه اتحادتان در هم شکست و کل شووری از هم پاشید، این دفعه همین سلامت جانتان را غنیمت بدانید و در سر جایتان بنشینید و بگذارید ملت ما زخم هایش را تداوی کند 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۴۸    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129152 منبع: پرینت

مراسم گرامیداشت از سالروز خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان، امروز پنجشنبه 28 دلو 1395 در کابل در حال برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، عبدالرب رسول سیاف، رهبر جهادی در این مراسم گفت: درست است که روزهای پرافتخار تاریخی در افغانستان داریم اما از لحاظ قربانی، جسارت و هیبت دشمن، تاریخی ترین روز و با قیمت ترین روز افغانستان، 26 دلو است. ما خواهان تجلیل از تمام روزهای بزرگ افغانستان هستیم، اما کم بینی این روز، کم بینی ملت است.

استاد سیاف گفت:حکومت ضرورت شدید به اصلاحات در تمام سکتورهای امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دیگر سکتورها دارد. این کشتی با این شکستگی بدون ترمیم و اصلاحات بسیار سخت است که به ساحل نجات برسد.

این فرمانده جهادی، قوماندانی را حق و سهم مجاهدین خواند و گفت: کسانیکه مصروف دفاع از کشور اند همه قابل تقدیراند. ما هم طرفدار این نیستیم که مردم بروند و به جایش مجاهدین بیایند. چنانچه هم اکنون هم بخش اعظمی از سنگرداری بردوش مجاهدین است اما در قیادت نیروهای امنیتی در قوماندانی ها باید سیاست تحمیش و به حاشیه زدن مجاهدین باید خاتمه پیدا کند. نمی گوییم که تمامی قوماندانی به دست مجاهدین داده شود اما مجاهدین این آزادی را کسب کردند و حق دارند که در نگه داشتنش هم سهیم باشد. این را هم حق خود می د انند و هم واجب خود می دانند که چنین شود.

وی، درخصوص غیرسیاسی شدن نیروهای امنیتی اظهار کرد: غیر سیاسی شدن نیروهای امنیتی به یک مکانیزم نیاز دارد. این ملت بخاطر یک هدف سیاسی جهاد کرد و یک و نیم میلیون شهید داد. کل ملت در سیاست دخیل است. البته تعبیر نشود که منظور از غیر سیاسی ساختن، غیر جهادی ساختن باشد.
استاد سیاف افزود: کسانیکه به نمایندگی از ملت (جریان های سیاسی) در آزادی سهیم بوده اند، باید یک نوع نظارت غیر مباشر بر سیاست کلی کشور داشته باشند که این حق مسلم شان است.

این فرمانده جهادی، خطاب به حکومت اظهار کرد: بخاطر خدا جلوی فساد و فحشا را بگیرد. امروز در تلویزیون های ما علنا صحنه های مستهجن پخش می شود که این در یک جامعه دینی قابل تحمل نیست. چه ضرورتی به اینها داریم، آیا اینها امنیت، اقتصاد و درد شهدا را دوا می کند؟!

وی افزود: اشاعه فساد، خود گناه است. کار هایی که یک تعداد رسانه ها می کنند اشاعه فساد است که خدا برای آن عذاب در دنیا و آخرت را وعده داده است. عذاب گوش و چشم ندارد، همین مسایلی که درگیرشان هستیم عذاب است. تنها دشمن عامل عذاب نیست، خودمان عامل عذاب خودمان شدیم. اکثر عذاب هایی که می بینیم بخاطر چیزی است که با دست خود آن را انجام داده ایم، از اینها جلوگیری کنیم.

استاد سیاف گفت: هیچ کدام از ما طرفدار سقوط نظام نیستیم و موجودیت یک نظام نیم بند را هزار بار به بی نظامی، بی قیدی و بی حکومتی ترجیح می دهیم. اما در این کشتی که کل ما نشسته ایم، تنها عاملینش غرق نمی شوند بلکه کل ما غرق می شویم. چنانچه در قرآن امده است که بترسید از عذابی که تنها به ظالمان نمی رسد بلکه کل شما را شامل می شود. ظالم را بخاطر ظلمش خدا مجازات می کند و مظلوم را بخاطر اینکه جلوی ظالم را نگرفته است.

وی در همین مورد ادامه داد: روی همین حساب، حکومت باید توجه خاص کند و برای آن قسمتی که مسوولیت ما است، ما تلاش می کنیم که در آن صورت هیچ دشمنی نمی تواند روبروی ما بایستد.

این فرمانده جهادی، درخصوص کشورهایی که به افزایش ناامنی در افغانستان دامن می زنند خطاب کرد: همسایه های ما سر مصیبت ما نباید خوش بشوند، اگر خوش باشند و راه مصیبت را هموار کنند، خودشان به همین مصیبت گرفتار می شوند. این صحبت پیغمبر است. از همین رو به همسایه ها می گویم که مداخله بیجا نکنند، جواب شما را اقبال لاهوری گفته است که، اگر افغانستان را خراب می کنید، آسیا را خراب می کنید و اگر آسیا خراب شود خانه پدرتان خراب می شود.

استاد سیاف، درباره مداخله شوروی اظهار کرد: مردمی که یک بار این مسیر را رفته اند، دوباره سر و گوششان خارش گرفته است. آن دفعه اتحادتان در هم شکست و کل شووری از هم پاشید. این دفعه همین سلامت جانتان را غنیمت بدانید، به این مردم غرض نگیرید. ما چیزی برای از دست دادن نداریم، خودتان را ویران نکنید و در سر جایتان بنشینید. اگر خیرتان می رسد خوب وگرنه شر نرسانید و بگذارید ملت ما زخم هایش را تداوی کند.

وی، برای کشورهای مسلمانی که از شوروی حمایت می کنند تصریح کرد: سر دین و ایمان خود بترسید. چنانچه پیامبر فرموده است که" هرکه ظالم را شناخت و با وجود شناخت باز هم همراه ظالم روان شد، از اسلام خارج است". این فتوای سیاف نیست و حدیث پیامبر است. از همین رو از همراهی با ظالمان بترسید و آنها را بر سر ما تحریک و تجهیز نکنید که این شمشیر به سر خودتان می خورد و سودی عایدتان نمی شود.

این فرمانده بیان کرد: به جامعه جهانی می گویم که یک دفعه بعد از پیروزی جهاد، افغانستان فراموش شد. نتیجه فراموشی وضع رقت باری بر سر جهان آورد که تا امروز کسی توانایی جمع کردنش را ندارد. این جنگی که بر ضد ما روان است، جنگی به نام گروه مشخص داعش، طالب والقاعده نیست، بلکه یک موسسه بین المللی شرارت و خشونت و دهشت است نه تنها در برابر ما بلکه در برابر تمام بشریت.

وی افزود: اگر از حمایت مظلوم دست بکشید و به این فکر کنید که ما آرامیم، یا در جای دیگری ریشه این شرارت را می زنیم، در اشتباه به سر می برید در آن زمان مگر اینکه خود مجاهدین بتوانند ریشه این شرارت را قطع کنند.

استاد سیاف، خطاب به مجاهدین گفت که از تعامل سردی که در برابرتان می شود، خسته نشوید چراکه اینها حرف جدیدی نیست و خطاب به مسوولان گفت: اگر هر جا حرف این را می زنم که مجاهدین باید در دفاع شریک شوند، باور کنید که برای زیادخواهی نیست، برای این است که می فهمیم که موجودیت اینها در نیروهای امنیتی تغییر مثبت می آورد.

این رهبر جهادی در پایان به تمام باشندگان افغانستان گفت: ما و شما را دو پیوند دین و هموطن بودن به هم مربوط می سازد. عزت، آبرو و وقار ما در گروه دیانت و وحدت کشور ما است. مسایل هر طور هم که طرح شدند بسیار حساس باشیم که کشور از هم نپاشد. دوست داشتن قوم از لحاظ دین گناه نیست، دوست داشتن خانه، ولسوالی، زبان گناه نیست اما اگر اینها وسیله تفرقه بشود، گناه عظیم ، جنایت و جرم بزرگ است.

کد(26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   خیانت وجنایت یکقدم پیش باشد که شما خودرا خوب میگویید خودتان همه کاره هستید

>>>   (( از ویکـــتـــــــور هـــــوگـــــو ))
شش هزار سال است که مردم جهان به آدمکشی مشغولند، ودرین مدت خداوند بیهوده وقت خودرا در راه پدید آوردن گلها وستارگان تلف میکند، آسمان پهناور هر ساله پیامبرانی بصورت گلهای زنبق و آشیانهای زرین پرندگان برای مردم جهان می فرستند تا آنانرا به صلح ومحبت فرا خواند،
اما این پیام مهر اثر جنون را از دلهای هراسناک مردمان جهان بیرون نمیبرد، زیرا دیری است که بزرگترین عشق مردم روی زمین آدمخواری وخونریزی است دیری است که فرح بخش ترین نوای ملل شیپور جنگ است دیری است افتخار بصورت کابوسی موحش در آمده است که سوار برعرابه کوه پیکر خود می گذرد ومادران بسینوا وفرزندان خرد سالشان را زیر چرخ های سنگین خورد میکند
امروزه خوشبختی ما بسیار مشکل پسند شده زیرا فقط وقتی راضی میشود که مردمان بگویند( برویم وبمیریم)
حالادیگر برای جلب خوشبختی تنها بایددهان برشیپور جنگ نهاد همه جابرق فولاد میدرخشد
(گیلگمش )

>>>   چه دلاورست دزدي كه به كف چراغ دارد !

>>>   مرد هستی این ۴۶ کشور را بکش، معاش اش را میگیری و ملت را بی اب کردی و رسوا ساختید و ....اوردید، هنوز شرم ندارید و گپ از جهاد میزنید ، فرق این کافر و ان کافر را بگو ،

>>>   افغانها با اکثر پاینت های را که جناب سیاف بیان داشتند موافق اند چون این ملت اگرچه کم علم وکم عمل اند اما به دین واین خود پابند ومتعهد میباشندتمام کمونیست های سابق وتکنوکرات های بی دین وهواخواهان کرسی ومقام را یکجا نمای نیم در صد از جامعه ای افغانی را تشکیل نمی دهندوان وطندارهای ما که در خارج زیر یوغ تکنوکراتیزم زیست دارند بیشتر وبهتر از دیگران در غم دین واین خود اند معنی دین داری طالب وداعش وحزب اسلامی شدن نیست فارغ از این همه دغدغه هابه دین خود وفرهنگ اصیل اسلامی خود عشق می ورزند وبرای دفاع از ان حاضر به هرنوع قربانی وتحمل مشکلات هستند
استاد از مسولین شکایت دارند که اجازه میدهند تا فساد در جامعه ترویج بیابد انها خود برای تطبق همین برنامه تنصیب گردیده اند تو از غنی وعبدالله وقانونی واحمد ضیا و... بپرس خالی از ریا وسمعه یک رکعت نماز را با وضوی کامل وبخاطر خدا اداکرده اند؟پس از اینها تطبیق احکام اسلامی را خواستن عبث بیش نیست
ملت مسلمان از جناب استاد گیله دارند که یک روز هم خواه از ترس ویا هم سوی اسم انگلیس وامریکا واروپا را در مسولیت مستقیم از اوضاع جاری تذکار داده اند؟این که طالب را مورد ملامت قرار میدهند ویا بعضا اسمی از پاکستان می برند مگر نمیدانند مسولین اصلی ودست های پشت پرده ای طالب وداعش وپاکستان که ها اند؟وما بیچاره ها خوش هستیم وکف میزنیم که جناب استاد طالب را علنا محکوم نمودند وبعض همسایه ها را مستقیما در مداخله گری مربوط دانستند ایا راستی استاد نمی دانند که طالب وحکمتیار وپاکستان اصلا هیچ کاره ای تیستنداگر می بودند یک روزگاری زمام امور تمام کشور بجز یک منطقه ای محدود همه را در اختیار داشتند چطور شد که شب هنگام واز طریق زمین وهوا نیروهای خودرا در یک شب از کشور بعد از ۱۱ سپتمبربیرون کشیدند؟وسایر کشور های ذیدخل به افغانستان که طالب هارا به رسمیت شناخته بودند ناگهان تغییرموضع دادند وبه حکومت طالبانی پشت نمودند
اینکه استاد بدون ذکر نام روسها را اخطار میدهند در امور کشور ما مداخله نکنند خوب است مگرخداوند نمیگوید ولو لا دفع الله الناس بعضهم ببعض الایه ...یعنی اگر خداوند مردم ها {ظالمهای ازمردم}را بعض ایشان را با بعض شان دفع نکند فساد در زمین حکمروا میگرددودر جای دیگر میفرماید مساجد وصومعه ها و... خراب میشوند در حالیکه احدی مداخله ای هیچ کسی را حمایت نمی نماید ولی چون ما خود نیرو و قوت نداریم وقتی میتوانیم از شر همه نجات یابیم که تناقض وکشمکش میان انها وجود داشته باشداز سوی دیگر روسها مانند ما خود در معرض تهاجم وتخریب مناطق وخطر سرحدات شان قرار دارند از ترس خودشانهم که شده باید جلو برنامه های اجانب را بگیرند
شیخ علی بلخابی سرپلی

>>>   همه مطلب در عنوان خلاصه شده! افرین

>>>   کاش جناب استاد به دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری خودش را کاندید کند،نسل جدید از مجاهدین او را به زعامت ملی می پذیرند.وطن را گل و گلزار خواهد کرد.

>>>   نجیب بارور
انورالحق احدی رییس حزب "افغان‌ملت"، یگانه حزب مطلق قومی در کشور، با تقلید از رفتار سیاسی رحمت‌الله نبیل رییس امنیت پشین می‌خواهد با چرب‌زبانی از میان سیاسیون ما که فقط با حرف‌های این‌چنینی می‌شود فریب شان داد، سربازگیری کند. احدی در کنار فاروق وردک، زاخیل‌وال و یک‌تعداد قوم‌گرایان دیگر از طراحان اصلی و فعال به حاشیه‌بردن سران مجاهدین از دولت است. او به‌خاطر این‌که در حکومت اشرف‌غنی جایی نداشت، در کنار یک‌تعداد سیاسیون رانده‌شده از فضای سیاسی، حراست و ثبات را ساختند. تعدادی از دوستان از حرف‌های امروز وی استقبال کرده‌اند اما من این بیت را مصداق سیاست‌های شیطانی قبیله می‌دانم:
اگر دشمن به پا افتد به تعظیمش مشو مغرور
که خم‌خم رفتن صیاد، بهر قتل مرغان است

>>>   شورای حراست جواب دهد!
مگر اشرف غنی در کجای جهاد مردم افغانستان علیه اشغال روس ها حضور داشت که شما این روز را زیر تصویر غنی تجلیل می کنید و تصویر سالار جهاد گران (احمد شاه مسعود) را پایین میاورید؟

>>>   من از همان اغاز گفتم اين شوراى وند گيران است برأى راه گم كردن مردم ما ساخته شده است

>>>   واقعن چون ریس شورای حراست نوکر سر سپرده ی آمریکاست و سخنرانی های ضد روسی اش جز چاپلوسی به آمریکا چیز دیگر تلقی نمیشود.

>>>   یکی از بزرگترین مزایای دموکراسی همین است که رهبر، مسئول و پاسخگو می باشد!

>>>   استاد سیاف!
وقتی شما قوماندان جهادی بودید در کابل چه کردید؟مگر کابل ماتم سرا نشده بود؟مگر کابل ویرانه نشده بود؟مگر مردم از دست این جهادی ها یکدیگر را پوست نمیکردند؟مگر یک افغانستان به 500 افغانستان تقسیم نشده بود؟ایا .... مردم در امن بود؟مال مردم در امن بود؟ جان مردم در امن بود؟کار بود؟ روزگار بود؟دفتربود؟فابریکه بود؟
چه میشد که اگر اردوی افغانستان را به امر نواز شریف خراب نمیکردید؟چه میشد که اگر از خدا میترسیدید وبه اتحاد تان صادق میماندید؟
مگر این قوماندانان در زمان شما هر یک دعوای خدایی نمی کردند؟مگر نشنیده اید که آزموده را آزمودن خطاست؟مگر ثمره جهاد یکنیم ملیون شهید دو ملیون معیوب و5 ملیون اواره و یک کشت مفت خوار خاین ملیونر بجا نگذاشت؟چه تضمینی وجود دارد که این گروب دوباره به شیوه های قهقرایی خود برنگردند؟
سیاف صاحب گپ بین ما وشما باشد تلاش های شما برای روی کار اوردن دوباره برادر زاده شما قومندان ممتاز است که 700 نفر مسلح دارد. بگذارید او مصروف شب نشینی ها وبزم رقصیدن برهنه رویان باشد.

>>>   جطور بود كه در ركاب كفار و ظالمان دويدى و حالا سخن از ظالم مى زنى!!! منافق، وطنفروش، خاين، نوكر، مزدور، بليت، دروغكو، مدارى، ظالم، غاصب، مسلمان كش، بر روى!!! خداوند ديكر هم از اين به عزت تَر كند!!! قربان نام مجاهد واقعى شوى!! بد نام ووووووو

>>>   خداوند مردم افغانستان را چه وقت از شر این جنایتکاران دالرپرست و وطنفروش نجات میدهد؟

>>>   عنوان باید این میبود:
"سران مجاهد یکبار دیگر تخم شرارت میکارند"!!!!
"اشرار بی فرهنگ نام با مسمی برای این سران است"!!!!

>>>   كسانى كه فكر ميكنند انها برأى امر و نهى و ديگران برأى فرمان بردارى خلق شده اند بايد بدانند كه دوره اشرافيت و اشراف زادگى پايان يافته است. شما و فرزندان تان بر ديگران برترى و ويژه گى نداريد قبل از هر چه بايد فرزندان خود را نه حلو و نه عقب بلكه هم صف ان بيچاره هاى بدانيد كه تاوان سياست هاى غلط تان را مى دهند تا خود تان نيز شامل سود و زيان ان شويد. شعار دادن و حرف زدن مفت را همه بلد اند.

>>>   مقصد ریشه شروپساد است؟؟

>>>   استاد از اول ولاگه مخالف روسها بوده باشد اگنی حفیظ الله .... چطور اورا از زندان پلچرخی رها میکرد صرف خاک در چشم مردم میزند همه تنظیمش چرسی ودزد است اگر باور ندارید یکنفر تحصیل کرده و مسلمان را نامبرید که در تنظیم این مرد قهرمان افسانوی باشد
عبدالله

>>>   فرق سیاف و گلبدین در آنست که این یکی خود را در کابل گرفته و آن دگر در کابل نیست. اگر سیاف هم وقت پیدا کند از کابل ....خواهد ساخت. صرف کسی باشد که پولش بدهد.

>>>   کدام مجاهدین امروز خانه مجاهد تلاشی میشود بخاطر مجاهد بودنش اما از رهبران جهادی خبری نیست آنها در فکر نکتای ودریشی است مانند داکتر عبدالله

>>>   آقای سیاف نیم کابل را غضب کردید و منافع خود را در جنگ و ناامنی می بینید و نیز روز پلنگ و شب ملنگ هستید و چرا اکنون جهاد نمی کنید ؟ زره

>>>   کدام مجاهد ؟ مجاهد اصلی گدائیگرشده
دزد هاراما مجاهد نمیگوئیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است