وزیر دفاع مرتکب خیانت ملی شده است
برای وزارت دفاع قابل یادآوری است که اگر اینبار کوچکترین حرکتی در هلمند اتفاق افتد باعث سقوط این حکومت خواهد شد 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۲۵    ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ کد خبر: 129160 منبع: پرینت

گفته می شود ولسوالی مارجه توسط وزارت دفاع به مخالفان واگذار شده است و به نیروهای امنیتی دستور داده شده است که آنجا را ترک کنند. این موضوع انتقادات شدید مردم و مجلس سنا و مجلس نمایندگان را بر انگیخته است. چرا این موضوع بار دیگر در ارجه اتفاق افتاده است و مقصر این موضوع چه کسی می باشد؟

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، غلام حسین ناصری، عضو مجلس نمایندگان در برنامه «حاشیه خبر» گفت: وقتی موضوع امنیت افغانستان پیش می آید، در یک کلکسیون باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. در شرایط فعلی انتقادهایی بر وزیر دفاع وارد است. امروز قضایای هلمند همه را نگران کرده است. وزارت دفاع ملی تنها تکیه گاه دفاع ملی است. اگر چیزی واقعا در این وزارت وجود دارد و موضوعی است هر که از آن آگاه است، مکلفیت دارد که آن را با مردم افغانستان شریک بسازد و اگر هم وجود ندارد بازهم آن را صادقانه با مردم افغانستان شریک بسازد چرا که در هر دو حال مردم افغانستان با آن طرف هستند.

وی، در خصوص اوضاع امنیتی در هلمند بیان داشت: اوضاع امنیتی افغانستان در هلمند در حال حاضر به دو بخش تقسیم می شود، یک بخش بخش جنگ میدانی و پیشبرد اینگونه قضایا است که ما همیشه درود فرستادیم و حالا هم به روان پاک همه شهدا درود می فرستیم. معتقد هستم که یک نوع نابسامانی و گسست مدیریتی در وزارت دفاع در این بخش وجود دارد. دخالت های بیجا و گاه و بیگاه شورای امنیت هم بر این موضوع اضافه می شود.

ناصری، رییس جمهور را مقصر ادامه جنگ ها و رسیدن آن به هلمند می داند و می گوید: همچنین علاوه بر اینها، رییس جمهور در موضوع جنگ های قندوز و هلمند محکوم است. چرا هیچ اقدامی برای توقف آنها یا بررسی معضلات آن نکرد و چرا این جنگ ها همچنان از مردم قربانی می گیرد و چرا طالبان همچنان با قوت در آنجا جنگ می کنند؟ جنگ در قندوز به کجا رسید؟ چرا مشخص نشد که چه کسی در آنجا خیانت کرد؟ والی، قوماندان امنیت، معاون شورای امنیت یا چه کسی خیانت کرد؟ چه شد؟ چطور می شود که در بغلان طالبان را به جای نظامی می آورند.رییس جمهور و مسوولان باید برای این موضوع جواب روشن و واضح داشته باشند. این وزیر دفاعی که صادقانه به وی رای دادیم تا حامی امنیت مردم باشد، متاسفانه وضعیت را به اینجا رسانده است.

این نماینده مجلس، خواهان پیگیری صادر کنندگان مکتوب در خصوص هلمند شده و افزود: موضوع هلمند موضوعی بسیار پیچیده است. برای وزارت دفاع قابل یادآوری است که اگر اینبار کوچکترین حرکتی در هلمند اتفاق افتد باعث سقوط این حکومت خواهد شد. این مکتوب هم باید مشخص شود که آیا با حکومت و وزارت دفاع ارتباط دارد یا ندارد؟ اگر ارتباط ندارد باید کسانی که آن را جعل کرده اند تحت پیگرد قانونی و حقوقی قرار بگیرند و اگر جریان دارد وزارت دفاع مرتکب خیانت ملی شده است و باید برای مردم افغانستان پاسخگو باشد و بگوید که چه کسی این فرمان را داده است؟ رییس جمهور یا شورای امنیت این فرمان را داده است؟ این غیر قابل قبول است. وزیر دفاع باید بداند که با این خیانتی که در حق مردم کرد است، هزار و صد نفر را به کشتن داده است. سقوط هلمند دیگر هیچ دلیلی جز سقوط نظام ندارد.
ناصری، با انتقاد از بی مسوولیتی های حکومت می گوید: این حکومت حکومتی غیر قانونی است که همه کارهایش بر اساس بی قانونی ها پیش می رود. چهل روز می شود که هفت وزیر بر مبنای قانون برکنار شده اند رییس جمهور آن راتایید نمی کند و پرونده ها را به دادگاه عالی می فرستند در حالیکه این موضوع هیچ ربطی به دادگاه عالی ندارد.

نماینده مجلس، وزیر دفاع را موظف می داند بابت موضوع هلمند به مردم و نماینده ها پاسخگو باشد در غیر این صورت باید محاکمه شود و افزود: هیچ چیز بالاتر از منافع ملی نیست، همانطور که وزیر دفاع توسط نماینده های برحق مردم آمده است همانطور هم باید مطاق قانون به نمایندگان پاسخگو باشد و پاسخ هایش قانع کننده باشد در غیر این صورت باید کنار برود و بیشتر از این با سرنوشت مردم و کشور بازی نکند و آن را تسلیم دشمن ننماید.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   امرالله صالح گفته دولت عليه پاكستان بسيج ملى راه بيندازد!
من موافقم، بچه هاى غنى، امرالله ، قانونى، سياف، عبدالله ، أتمر، خليلى، محقق، ستانكزى، دوستم، يون، كمال اصولى، و بقيه مفت خوران و حواريون دربار پيش من از پشت شان !
چيطور است؟
شما بيغيرت هاى مفت خور سالهاست خون بچه هاى غريب را بخاطر رشد پروفايل سياسى تان مى نوشيد، و تاوان ان را بچه هاى غريب ميپردازند. اگر رأست مى گوييد و وطن پرست هستيد و واقعاً تا پل اتك از خود مى دانيد بِسيج را از خود شروع كنيد و پيش قدم شويد.
Zahir Ariaie

>>>   جزای خیانت ملی چیست؟؟

>>>   کسانیکه دعوی دیورند دارند اینقدر کاسه ی داغ تر از آش نمیشوند که ما میشویم چند روز پیشتر رفته بودم کنرها در ولایت کنر هیچکس پول افغانی را نمیگیرد همه به کلدار دادوستد میکنند کرایه موتر به کلدار وقتیکه کرایه موتر رابه پول افغانی دادیم هم دو صد افغانی گرفت وقتیکه دعوی کردیم برادر دوصد افغانی گفت ورشه کلدار راوله
Joyenda Nikroz

>>>   وزیر دفاع زیرامر سرقوماندان اعلی است

>>>   پلان های نابودی ما از طرف فاشیست های انگلیسی به اشیوه ها و نام های گوناگون طرح و سرخود ما عملی می شود .
وای به حال ما


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است