مسکو باید در ارتباط مستقیم با دولت باشد
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۴۲    ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ کد خبر: 129164 منبع: پرینت

صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان در مسکو درباره چگونگی بحث صلح و مبارزه با هراس افکنی با مقام های روسی بحث و گفتگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، توفیق تماس، آگاه روابط بین الملل، در خصوص دلیل ارتباط روسیه با جمعیت اسلامی یا ایتلاف شمال اظهار کرد: قدرت های جهانی،چه روسیه و چه آمریکا، در عرصه سیاست های خود بسیار پیشتاز هستند. اینها همیشه به دنبال یک جریان متناوب می گردند.اگر چند دهه گذشته را در افغانستان به خاطر بیاوریم، زمانی که حزب دموکراتیک خلق افغانستان بر سر قدرت بود، آنها در مجموع از هر دو جناح پشتیبانی می کردند. هم برنامه ریزی می کردند که اگر یک جناح، شکست بخورد در نظام یا در قدرت نباشد، آنها بتوانند از یک جریان یا گروه دیگر استفاده کنند.

وی افزود: حالا هم چنین چیزی را می فهمند که اگر حکمتیار در یک سوگند یا سازشی بر ضد روسیه باشد، روسیه در تلاش این است که ایتلاف شمال را از چشم خود دور نگاه ندارد و برای آنها وعده هایی دهد و آنها را مطمین بسازد که ما در حمایت از شما قرار داریم و اگر فردا در توازن قدرت افغانستان قدرتی بیفتد ما همراه شما هستیم. از این راه اگر روس ها بخواهند در افغانستان در عرصه آوردن ثبات سیاسی و از بین بردن داعش کاری کنند، این مساله بسیار مهم است که مستقیم با دولت افغانستان در ارتباط باشند، در غیر آن هر نوع سازش های پشت پرده به نفع افغانستان نیست و افغانستان را می تواند به طرف یک بحران دیگر ببرد.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   .... صلاح الدین ربانی بر علاوه اینکه ریس حزب جمعیت اسلامی افغانستان است وزیر خارجه کشور هم است و سفراش به مسکو از نام وزارت خارجه و به اجرای کار دولتی و بدستور ریس جمهور کشور به کشور روسیه رفته نهاز نام حزب جمعیت اسلامی که چنین توطعه و دسیسه علیه کار خوب ان براه انداخته شده دشمن دشمن است و خاین خایف هر چیزی را به جهت منفی ان فکر میکند .

>>>   داد فر اویانی
برداشت من اینست:
پروژه انگلوافغان، زیر نام «تروریستهای روسی» بکار آغاز کرده است.
فاشیزم فرمانروا بزودی وارد عمل کشتار شمالی ها خواهد شد و «عملیات ضد آشوبگران روسی!» را آغاز خواهد کرد.
بزودی خواهیم دید که با بمب های انگلیسی و از پایگاه های ناتو، دست بکار سرکوبیی خیزشهای مردمی خواهد زد.
بیاد داشته باشیم که اینبار «عملیات ضد تروریزم بین المللی» را در شمال کشور ما و با شهروندان تروریست نا شده مان، بکار خواهند انداخت.
و دردا که افزون بر همه دزدان و درنده های جنگی از هرگوشه و کنار جهان، گرسنه های فراوان و لوچ و پوچ از هوش و دانش خود شناسی و دینداری، از شمار همتباران شمالی های مان را برای کشتن شمالی های مان (از غور و فراه و هلمند و هرات و نیمروز و غزنی و کابل و ...... از غرب و شرق و جنوب کشور)، در خدمت دستگاه انگلیسی که نامش را بر ما، بنام «حکومت وحدت ملی» تاپه زده اند، قرار خواهند داد و تفنگ داده و بجان شمالی های پاسدار خانه و زن و فرزند شان، خواهند گماخت و اگر توانند، خواسته های پایانی و تهدابیی «سقاوی دوم» - مانیفست حزب افغان ملتی های کشور را که تحقق مرامنامه تحمیل یکی بر دیگران؛ یعنی فاشیزم را، پیاده سازی خواهد شد

>>>   آنها به منافع خود فکر میکنند نه منافع شما


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است