اسماعیلیه ها همراه پشتون ها در واگذاری مناطق به طالبان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۰    ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ کد خبر: 129744 منبع: پرینت

طالبان تاله و برفک با تمام تشکیلات شان به کمک طالبانی رفتند که جنگ را در دوشی شروع کرده بودند. اکنون به قسمت کنده سنگ رسیده اند و این در حالی است که سید منصور نادری تشکیلات پولیس محلی دارد و تمام مسیر از وادو تا مرکز دوشی تحت اداره ایشان است و همین طالبان که از تاله و برفک آمده اند یک بخش شان طالبان احتمالا روسی است و بخشی دیگرشان طالبان مربوط به سید منصور نادری می باشد.

دره کیان و نیک پی بدون جنگ به طالبان واگذار گردید. قابل ذکر است که در سال گذشته داکتر صفدر محسنی رییس شورای ولایتی پیشین نقش بسیار مهم در شکست دسیسه ای که برای سقوط دوشی ریخته بودند، داشت و به همین خاطر طی یک دسیسه از ریاست شورای ولایتی بغلان کنار زده شد.

پس از نشر گزارش های فوق، شماری بالای ریاست اجرایی حمله کرده و ملامت دانسته اند و در مورد تیم غنی چیزی نگفته اند درحالیکه بخش مهم ناامنی ها مربوط تیم غنی است.

علاوه بر عطا چون همه می دانیم که سید منصور نادری عضو تیم اشرف غنی بود و هست و پسرش وزیر شهرسازی است، دخترش نیز مقاوم دولتی دارد و اکثریت خانواده اش شریک قدرت می باشد ولی در دو سال اخیر طالبان مربوط او صدها سرباز و مردم ملکی را به قتل رسانده و گروه ترور ایجاد کرده و دره کیان در این دو سال اخیر بزرگترین مرکز تروریستی ولایت بغلان بوده و خودشان در کابل مراکز بزرگ تجارتی دارند و در عیش و نوش هستند.

چندی قبل گروه های مردمی اطراف خانه ها و مراکز سید منصور را به محاصره درآوردند و اگر دولت به بازداشت آنها اقدام نمی کرد، حساب را یکطرفه می کردند و بیشتر از این به اینها اجازه کار داده نمی شد.

نمی دانم که اصلا این منصور کی است که دست از سر مردم ولایت بغلان بر نمی دارد و یکبار شما به ترور های قوم نیک و دیگر اسماعیلیه ها و دیگر باشندگان بغلان توجه کنید که چگونه مردم خود را سرکوب کرده است. اینها همان ارباب های ظالم هستند که تاریخ شاهد ظلم و جنایات شان است.

قاری معراج فرمانده طالبان تاله و برفک (9حوت روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی) دوباره بطرف تاله و برفک رفته و هم اکنون در یک کیلومتری ولسوالی در منطقه پشته قلعه جلسه دارند که ولسوالی تاله و برفک را اشغال کنند. گر چه چند مرتبه دیگر چور و چپاول کرده اند و رهبری این ولسوالی بدست طالبان بوده است، فقط دولت را فریب می دهند درحالیکه همین فرمانده محمدین (فرمانده پولیس) قبلا هم فرمانده بود و حالا هم فرمانده پولیس تاله و برفک است.

همچنان قابل ذکر است که عصر روز گذشته بهاوالدین برادر معراج فرمانده طالبان تاله و برفک در دوشی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است که ممکن توسط حلقات درون دولت رها شود.

هارون سمرقندی
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   عجب حکومت داریم که همه درفسادغرق اند.
ع

>>>   اسماعیلیه ها هیچ گاهی بخاطر قدرت مردم خودرا بفروش نرسانده و همیشه تلاش کرده اند که مردم خودرا در تناقض با دولت دور نگهدارند. درضمن اسماعلیه یک رهبر دارد که به سطح جهان اورا می شناسند و جمعیت اضافه تر از 20 میلیون مسلمان شعیه امامی اسماعیلی را رهبری میکند و اکثر فرامین او صلح و دوستی است. کسانیکه در مناطق ذکر شده با اصطلاح تان نا امنی را ایجاد کرده اند ، درست است اسماعیلیه اند ولی کردار شان ، کردار و فرامین رهبری اسماعیلیه نیست و مربوط به خودشان است. بناءٌ لطف نموده متن تانرا تصحیح نمائید و نام یک کتله بزرگ اسماعیلیه را خدشه دار نسازید.
بااحترام انورشاه از کابل

>>>   سید منصور نادری در زمان حکومت کمونستی والی و ریس تنظیمه ولایت بغلان بود به همان حزب کمونستی خوداش وفادار نبوده فقط تلاش بخاطر قدرت و ثروت داشت و در حکومت فعلی که در تیم اقای ریس جمهور در زمان کمپاین انتخاباتی فعال بود پسراش وزیر شهر سازی و مسکن است و دختراش فرخنده نادری مشاور و نماینده خاص ریس جمهور در سازمان ملل متحد این پست چیزیست که در هیچ کشوری در پهلوی نماینده دولت در سازمان ملل یکی دیگری را بنام نمایندهخاص معرفی کرده باشد بهر صورت این خاندان سالهاست که خون مردم شبر و دوشی و بدخشان فرفه اسماعلیه را مکیده اند و ظلم برانها کرده اند اگر واقعا منصور نادری در حمایت از طالبن کمر بستهباشد این خیانت بزرگ ملی است باید جلو ان گرفته شود .

>>>   طالبان از ارگ غنی و کرزی حمایت میشوند داعش و طالب از یک قوم و قبیله است نوکر پاکستان است

>>>   خداوند همه ما را با سيل هلاك نمايد، تا اين ملك يك مالك ديگر بيابد، و همه چيز از نو بميان آيد، نه پشتون بماند نه هزاره و نه تاجك و نه ازبك، نه شيعه وسني و نه اسماعليه و نه هندو.

>>>   سلام هارون جان سمرقندی!
صفدر محسنی در زاد گاه خود از دست جمعه خان ایوب رفته نمیتواند و خانواده محسنی یک خانواده است که از دست ظلم ایشان مردم شهر پلخمری به فغان است و نمونه اش هم پسر مصطفی محسنی برادر زاده صفدر محسنی بنام ناصر یک برادر خوستی که هم دیار شماست بی رحمانه به قتل رسانید مردم تظاهرات نمود و دولت هیچ اقدام نکرد دو روز در نظارت خانه بود فعلآ آزاد است و صفدر محسنی خود در قضیه موفقتنامه دهنه غوری و دند غوری مبلغ 150000 دالر امریکای گرفت و موافقتنامه را امضا نمود که اکثری برادران اندرابی ایشان را شاه شجاع لقب داده ... اینکه سید منصور نادری کی است همه میدانند و تاریخ در مورد اش قضاوت نموده و قضاوت میکند.
با احترام
محمد پلخمری

>>>   هارون سمرقندی نام
ازین ..... های که روی هیچ منطق و برهان استوار نیست پرهیز کنید! الحاج سید منصور نادری یکی از رهبران واقعی کشور شمول است که خدمات ارزنده اش مانند آفتاب روشن است اینکه هر خس و خاشاک چه برداشت از ایشان دارد چندان اهمیت ندارد.
احمد

>>>   Ghulam Sakhi Oruzgani
این کسانی که قدرت سیاسی کشور را به صورت غیرقانونی در انحصار خویش درآورده اند، در عمق باورهای قبیله گرایی و قوم پرستی غرق هستند. این ها به هیچ وجه خادم مردم و کشور شده نمی توانند. باید شخصیت های که دارای اندیشه های مردم سالارانه ملی باشند در اثر یک انتخابات آزاد و عادلانه به قدرت آیند. در این صورت است که بیرون رفت از دور باطل کنونی عملاً مساعد خواهد گردید.

>>>   سید منصور می خواهد که طالبان نخست مردم نیک پی را خود اذیت کند .تا ضرورت دفاع ازمردم شانرا دروجود او مخالفینش درست احساس کند .انگاه سیدمنصور نادری وارد فاز جدیدی از حاکمیت خود دردره میگردد .
زیرا روشنفکران بی پایه نیک پی ازین تکبر شان عقب نشینی کند .زیرا این روشنفکران اوماتور دربین قوم شان دونفر طرفدار هم ندارند .
بنابران خانواده سید کیان میتوانند مردم را بسیچ کند .وقیادت نظامی انان را بدست گیرد .جنرال سید جعفر .جنرال سید حسام الدین .جنرال سید ظاهر هنوز هم توانایی تشکل مردمی را در صورتیکه باهم متحد باشند .دارند .ومردم ارانان اطاعت میکنند .این خانواده النرنتیف خودرا ندارند .
این تحرکات انانرا وادار خواهند ساخت که علیه طالبان صف ارایی کنند .زیرا نه تنها اسماعیلیان بلکه سنی وشیعه 12 امامی به انها احترام واعتماد دارند .
فرید بخشی .

>>>   هرآنکس ازمناطق خوددفاع کند خوبترین وباوقارترین انسان درسطح جهانی وبین المللی خواهد بود بدون تضادهای قومی ومنطقوی....هرکه قوم خود نگهبانی کند ...اهل دین است آنچه میدانی ؛کند....هرکه قوم خویش را سازد تلف ...نیست اورامعرفت دور از شرف

>>>   از منطقه دفاع نمیتوانید ...گپهای مفت خودرا زده میرویید .مرد میدان دفاع ازمردم باشید .حرفهای پوچ ومزخرف را رها کنید .سیدان میتوانند قاعد جنگی خوب باشد .زیرا نبض جامعه را دردست دارند .از شما بچه های ضعیف نیک پی چیز ساخته نیست .با همان حرا های زمان تره کی وامین برای همیش خودرا از اجتماع تان دور نمودید .وحال که از غنیمت نان مفت کانادا با ودکا ارزان خودرا غرق ضرب علی خارجی ساخته .هذیان گویی را رها کنید .وبه واقعت رهبری سادات خود اغتراف وکار را به انها بگذارید
فروخ.

>>>   لچک های غنی تقلب زی شهر را بند انداخته اند که دوستم را بترسانند ولی اینها طالبان را برای قتل مردم خود در ماشین های زره‌پوش شان تا خانه های مردم بدرقه میکنند. ... دولت قبیله حاکم است و ما مانده ایم و فدرالی !
بی عقل اینجا قانون جنگل برپاست اول جنگ را برنده شوید بعد .....

>>>   فکر نکنم اسامعلیه در تبانی با طالب همدست باشد زیرا طالبان با شیعه مخالف است و حتا با تاجیک وازبیک همچنین/ چون تبارگرایی طالب هم از نیاکان شان به ارث مانده است مثل اشر ف غنی وکرزی

>>>   عاجل:
در مورد تعديل ماده ششم قانون ثبت و احوال نفوس توسط كابينه، ما موضع خويش را اعلام خواهيم كرد. وقتي دو سال صبر كرديم، سالهاي ديگر هم منتظر مي مانيم تا قانون و حقانيت قومي روي شناسنامه ها درج شود. تحميل هيچ واژه ي بر تمام اقوام قابل قبول نخواهد بود.
هارون معترف

>>>   محمدعظیم عظیمی
اگراین کاررا تا دیرنشده نکنند یکی پس ازدیگر ی همه ی شان راکرزی غنی وفاشیست های دیگر خواهندکشت

>>>   چرا افغان نیستیم؟

پروفیسور جمیل حنیفی، که خود از پشتونهای سُرخاب لوگر است، میگوید که افغانها (پشتونها) تقریبا 22 درصد نفوس افغانستان را تشکیل میدهند، نه بیشتر. او این رقم را از روی حلاجی اسناد عصر امان الله خان بدست آورده و در یک پژوهش علمی به زبان انگلیسی زیر عنوان "بازنگری گذشته ها: تحمیل هژمونی استعماری از طریق لویه جرگه ها" به نشر رسانیده است. حال میدانید که چرا از نفوس شماری درینکشور طفره میرفته و میروند؟

"ملت واحد" از طریق تحمیل هویت یک اقلیت کوچک بر اکثریت بزرگ ساخته نمیشود! اگر صد سال دیگر هم جعل و تزویر کنید این هویت تقلبی شکل گرفتنی نیست.

(لینک های پژوهش به زبان انگلیسی و برگردان فارسی آن توسط استاد لعلزاد در بخش تبصره ها).

>>>   Darabi
اگر به احصاييه واقعي مراجعه شود اكثريت ادعا شده حقيقت ندارد در ضمن در طول ساليان پشتون ها وقتي موقعيت سياسي شان زير سوال ميرود سريعا به احصاييه ونفوذ شماري قوم پشتون ارجاع مينمايند ديگر مرجعيت وويژيگي براي اثبات موقف شان در قدرت سياسي ندارند

>>>   جز قوم پشتون ديگران به حكم تاريخ و تبار افغان نيستند ، پذيرش آن بى حرمتى به هويت خداداد است . ما هشدار داده بوديم كه شما را عبدالله و فاميلش و معامله گران مى فروشند و اكنون دارند اين را اجرا مى كنند. اگر شما در سطح رهبرى رهبران با هويت داشتيد و افراد نا مربوط چون عبدالله ، و..... ديگران از شما نماينده گى نمى كردنند ، حال هويت شما فروخته نمى شد . اين آخر خط نخواهد بود ، دوهمه سقاوى را بر شما و سرزمين ها و هويت تان تطبيق خواهند كرد.

>>>   جنگ طالبان در حقيقت جنگ در برابر اقوام ديگر ميباشد

>>>   ما همیشه از داخل خود شکست خورده ایم!!

>>>   طا صفوی
فاشیزم قبیله گراه بازهم یک جنایت تاریخی را برصاحبان اصلی این سرزمین تحمیل نمود...!
------------------------------------------------------------------------------
وای که چقدر درد آور است.. ؛ زخم های نامگزاری کشورجعلی به اسم «افغانستان» هنوز که هنوز است مرحم نگردیده بود وهنوز خون چکان است ونه خشکیده است .... متآسفانه که بازهم تیر تفنگ پدری این خون آشامان متعصب قبیلوی اینبار برقلب (هویت ) باشندگان بومی این مهین که گهر هستی وزندگی شان را تشکیل میدهد ضربه محکم وارد نمودند ویک هویت جعلی (افغان ) را هم به آن اضافه نمودند . دقیقا این درد ورنج که آینده اش قطعآ تباه کن ودرحقیقت توهینی است به مفهوم واقعی واژه " انسان " و نفس کشیدن با یک هویت جعلی که اصل انسانیتم را زیرسوال میبرد ؛ معلوم نیست که به کجا می انجامد .... باورکنید که این آغازکار است نه انجام آن...وحتی عاقبت اسفناک تاریخی وبی سرنوشتی وسردرگمی نسل فردا را رانمیتوان تصور کرد.....!

>>>   روزى نام خراسان حذف شد گفتند مصلحت كنيد!
روزى نام دانشگاه حذف شد گفتند مصلحت كنيد!
روزى روپيه كابلى حذف شد گفتند مصلحت كنيد!
روزى سرود ملى حذف شد گفتند مصلحت كنيد !
روزى قانون اساسى جعل شد گفتند مصلحت كنيد !
روزى آراء مردم ربوده شد گفتند مصلحت كنيد!
روزى أمده كه هويت ما حذف ميشود، ايا مصلحت كنيم؟
نوت: واژه ملت افغان قبلاً وجود نداشت ودر زمان كرزى وارد شناسنامه ها شد، !

>>>   Najib Salam
هويت تبارى نه دين است و نه مذهب كه از إن به هر علتى دست بكشيد و يا آنرا تعويض كنيد، هويت تبارى يك اصل بشرى و انسانى است كه حتا اگر خواسته باشيد آنرا تغير دهيد با هيچ شيوه يى ميسر نيست.
واژه افغان، پتان ، پشتون هم از نطر تبار شناسى و هم از ديد تاريخى نام يكى از اقوام است كه در بخش هاى از خراسان شرقى زيست داشته است ، سر زمينى كه استعمار به آن نام افغانستان را بخشيد و اكثريت مطلق باشنده گان آن در تعين كشور شان بنام افغانستان هيچ نقشى نداشته اند. حال قهرن و جبرن اين نام بر سر زمين خراسانيان گذاشته شده است و به هيچ صورت هويت همه يى اقوام و گروه هاى اتنيكى را نه از ديد تاريخى و نه هم از ديد علمى و جينيتيك بر نمى تابد. ما هنوز ملت و دولت هم نشده ايم تا از يك هويت سياسى واحد سخن بگويم , به همه افغان خطاب كردن جز مسخره كردن هويت ها نيست ، ما به جبر اينكه در زير نام كشورى جعلى بنام افغانستان زيست مى كنيم نمى شود هويت هاى مان را يك شبه تغير دهيم و چيزى شويم كه نيستيم .
طيفى از معامله گران و عاقبت نينديشان تاجيك ، هزاره و ازبيك بدون آنكه فرايند فاجعه بار تحميل واژه يى افغان را بر همه در آينده فكر كنند با فاشيست هاى قبيله همكار شده اند و هويت هاى بزرگ خود را خورده هويت مى خوانند و در يك هويت جعلى ديگر كه نه از طرفيت تاريخى و نه هم ظرفيت تمدنى برخوردار است تا بتواند به هويت سياسى و تمدنى تبديل شود ، مى خواهند مدغم شوند كه اين عمل، فاشيست هاى پشتونتبار را ميدان خواهد داد تا كشور را در آينده يك دست به خود متعلق بدانند و همه يى نشان هاى تمدنى ديگران را بزدايند.
خطاب من به تاجيكان اين است كه عبدالله را از سياست حذف كنند تا خود كاملن حذف نشوند و هزاره و ازبيك ها هم بايد موضع و موقعيت خود را شفاف بيان كنند كه مى خواهند اوغان شوند و يا هويت هاى خود را در آينده حفظ كنند ، فردا خيلى ناوقت خواهد بود اگر امروز غفلت كنيد .

>>>   افغانستان زاده استعمار است و نام این کشور توسط خارجی ها انتخاب شده است"

>>>   سمر قندی صاحب !
سمر قند را چای ناخورده به تزار ګذاشتی وحال د استان افغان مګسهای ګریزی تاجک را جمع وبه کاروان افغانها بهسنګ اندازی تحریک می کنی! مګر روسیاهی به ذغال(ستمیان جون پدراموف ستمي و راهرو راستین خادم دین رسول الله علامه غازی شهید وزنده مرحوم فیلد مار شال الحاج حبیب الله خان کلکانی)
در مقابل پشتون لاف نزنید
شتر چران بکوا

>>>   این سمر قندی را چه کار به کار افغان ها و افغانستان و باید بدانی که افغان شهزاده آسیا است و تاریخ این زا ثابت کرده، خودت هم برو ثمرقند که جائیکه (سالدات در پویزد گزیت میخواند) را تنظیم کن.
احمدی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است