مریض هایی که در شفاخانه چهارصد بستر بودند
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۱۷    ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ کد خبر: 130146 منبع: پرینت

دستور می دادند که مریض ها را بگویید از طبقه چهارم خود را نیاندازند.

در نزدیکی شفاخانۀ چهارصد بستر اقامت دارم، آدم نظامی نیستم، اما وقتی دستگاه های ارتباطی افراد قطعات نظامی را در ضد حمله به مهاجمان داخل شفاخانه شنیدم، مو بر تنم راست شد که خدایا این چه حالتی است؟ این کشور به کدام طرف روان است؟ مسوولین قطعات همدیگر را نمی شناسند، از وضعیت و موقعیت یکدیگر اطلاعی ندارند، قطعات مختلف امنیتی از هر گوشه می رسند، اما از سوق و اداره و فرماندهی واحد خبری نیست.

مطمینا که مراکز سازماندهی عملیات تروریستی، مکالمات این قطعات را می‌شنوند و به افراد داخل عملیات، قومانده می دهند اما سرقوماندان اعلی مملکت در کجای این معرکه قرار دارد؟
پاسخگوی این همه فروریختگی، قربانی های سربازان دلیر و از دست دادن جان مردم عام کیست؟

احمدولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   مسوول این همه بدبختی بز شادګل است که باید خاک اش از افغانستان دور انداخته شود این همه مصیبت هارا شما پنچرمین ها به خاطر دو دالر چتل به مردم غریب و بیچاره افغانستان به خصوص کابل. تحمیل نمودید.
شیر بلوچ.

>>>   وی این آدمت خو صاحب نظر هست
شرم باد فکر میکنی مردم احمق هست ؟؟ آیا پریان نکردید که ګل مرجان کجاست؟

>>>   طالبان و داعش دو روى يك " سكه " اند. با مسؤوليت گرفتن داعش طالبان را تبرئه نكنيد.

>>>   وقتي هر انفجار و انتحار پيكر هموطنانم را از هم ميدرد بيشتر و بيشتر از حامد كرزي متنفر ميشوم كه در آخرين نفس هاي رياست جمهوري اش هزاران ....وحشي را از قفس هاي بگرام آزاد نمود كه ما هر ساعت و هر روز بابت آن قرباني ميدهيم

>>>   اگر قانون، وجدان، مسوليت پذيرى، حساب دهى ميبود سه وزير يا استعفا يا برطرف ميشدند!

>>>   در حقيقت طالب يك نام است
عمليات از داخل رياست جمهوري و شوراي امنيت راه اندازي ميشود
من بارها رويداد هاي را شاهد بوده ام كه در آن سربازان بخاطر دفاع از جان مردم به زندان فرستاده شده اند

>>>   کابل سلاخی خانه یی شده است که مردمش همه روزه قصابی میشوند و اولیای امور نقش پیشکار و همدست قصابان را دارند.
بیانه سردمدارن حکومت در محکوم کردن جنایت از پیش نوشته شده است. تنها تاریخ آنرا تغییر میدهند. تداوم جنایت برای اینها عذاب وجدان بار نمی آورد. هیچ فرد مسوولی به خاطر ناکامی در گرفتن امنیت مردم و حتی شفاخانه ها احساس خجالت نمی کند تا حد اقل با کنار رفتن از وظیفه اندکی از بار خجالت ناکامی خود کم کند.

مردم عزیز و دردمند کابل،
دست به کار شوید و راه پایان دادن به اینهمه جنایت و خونریزی را خود بیابید. آنهایی که در رأس امور قرار دارند تنها فرمان دادن بلد استند و در برابر پاسدارای از جان و مال و حقوق شما خود را مسوول نمیدانند!

>>>   لطفا برف بام خودرا به بام ديگران نه اندازيد. تنبلي، عطالت، نفاق داخلي، تفرقه هاي طائفي و عرقي جهان اسلام وبخصوص وحشتسراي خودتان را بدوش ديگران نه اندازيد. من و تو وديگر هموطنان و همكيشان ما از درون خراب استيم، مشكل ما ؛ بيشتر دروني است.
تغير در سياستهاي پوتين ويا اوباما دربارهء افغانستان هرگز منجر به تغيرات مثبت در افغانستان نميشود، تا زمانيكه مردم افغانستان يا بخش هاي از مردم افغانستان؛ با هم به يك توافق ملي نرسند.
اگر شما تاريخ را بحيث يك درس عبرت قبول داريد، اين را بايد قبول كنيد كه:
درين وحشت سرا كه نامش را افغانستان گذاشته اند، پادشاهان وخاندان هاي حاكم؛ خود؛ جاده صاف كن هاي قواي اجنبي شده اند.

>>>   من هرگاهی که به شفاخانه ۴۰۰بستر رفتم، حتا روزی که می‌خواستیم جنازه برادر شهیدم را انتقال دهیم در دهن دروازه این شفاخانه، هم موتر و هم خود مان بازرسی شدیم.
همین گونه در ۵۰ متری دروازه این محل هیچ موتری اجازه ندارد که توقف کند.
پس این #تروریستان چگونه با این همه تجهیزات و اسلحه وارد آن شدند؟ چرا در هیچ حادثه ای یک مقصر به مردم معرفی نمی شود؟
حادثه حمله به ریاست ده، حادثه قندز و ده ها حوادث دیگر، چرا با جان و خون مردم این گونه بی تفاوت برخورد می شود؟
و حامی تروریست در نظام کیست؟
و هزار چرای دیگر...
.... به تروریزم و حامیان خونخوار شان

>>>   هنوز هم سوال دارید حامی تروریست کیست؟

>>>   برادران تروریست وحشی درنده ، حامد کرزی و غنی احمدزی یکبار دگر شهر کابل را به ماتم سرا تبدیل نمودند.
اینبار مریضان ، پرستاران و داکتران بی دفاع بیمارستان را مورد حملات وحشیانه خود قرار دادند .
کابلیان عزیز در غم تان شریکم

>>>   نفرین بر طالب، هراس افگنان و بر تقبیح کنندگان در راس دولت...
آخ کابلم

>>>   روز هشت مارچ را برادران احمدزی و کرزی به تجلیل گرفتند.!!
تروریستان وحشی درنده از 8 مارچ با قتل مریضان،
پرستاران و دوکتوران در شفاخانه ۴۰۰ بستر تجلیل نمودند.. برادران بزرگ شان و حمایت گنندگان این تروریست ها در ارگ تماشا دارند و جشن.....
در قانون دزد و کس که دزد را همکاری میکند مجرم و هر دو دزد شمرده می شوند.!!
چرا این طالبان نکتایی پوش داعش و طالب تروریست شناخته نمی شوند؟؟؟
نفرین باد بر تو که تروریست وحشی را برادر خطاب میکنی و هنوز حمایه مینماید....

>>>   Abdul Hai Khurasani
بأى ذنب قتلت ؟
آيا اين قابل باور است، كه سه انتحاری با استفاده از لباس سفید پزشكان با سلاح و مهماتی وارد شفاء خانه چهارصد بستر کابل شوند كه بتوانند هفت ساعت با نيروهاى امنيتى و نظامى تا دندان مسلح جنگ نمايند؟
ما به يك مبارزه اساسى و بنيادين ضرورت داريم تا مثلث تروريزم را در سه زاويه آن هدف قرار دهيم .
الف /تروريست فزيكى
شما هر نامى كه مى خواهى برايش بگذار، اما براى مردم ما تروريست تروريست است ، چه طالب باشد، چه داعش باشد چه حكمتيار باشد كه هنوز توبه نكرده و از اعمال تروريستى خود اظهار مدامت نكرده است .
ب / تروريست فرهنگى و ائديولوژيك
تروريست هاى فرهنگى با حمله به نماد هاى تمدنى و هويتى ما و جعل حديث و روايات خشونت زا و نفرت بار و تنفر انگيز ، در واقع بستر خشونت فزيكى را فراهم مى آورند و اماده مى سازند.
تروريزم فرهنگى با حمله به زبان فارسى، نوروز ، موسيقى سنتى و نماد هاى تمدنى خراسان در واقع جامعه را به سوى خشونت هدايت مى نمايند.
ج/ تروريست فاشيزم
اطاق فكر تروريزم فاشيستى با حمايت از انتحارى ها و رهبران باند هاى تروريست در زندان و عدم اجراى قانون در واقع انها حمايت مى نمايد.
اين تفكر با تقسيم تروريست ها به خوب و بد و نام گذارى هاى متفاوت سعى مى نمايد از بخشى از انها قباحت زدايى نموده و براى تروريست ها فضاى امن ايجاد نمايد.
طالبان خبيث همان داعش هستند و هردو دشمنان آزادى و انسانيت و فرهنگ و هويت ما.
اين شاخه هاى تروريستى همديگر را تقويت نموده و در واقع براى اهداف استراتيژيك شان بستر مناسب فراهم مى اورند.
درست همزمان با بحث ترور هويت توسط فرمان انتحارى رئيس جمهور و حمله سيستماتيك به نوروز اين جشن سترگ باستانى ما، امروز تروريست هاى فزيكى شهر كابل را با خون جوانان ما رنگين مى نمايند تا افكار عمومى چنان غرق ماتم شود كه همه چيز را فراموش نمايد.
بهتر است نيروهاى وطن دوست و آزاده امنيت ملى اطلاعات خود را با مردم از هر طريقى كه مى توانند شريك سازند تا مديريت تروريزم در كشور روشن شود.
روح شهداء شاد و دست نيروهاى قهرمان امنيت و نظامى ما قدرتمند باد.

>>>   انالله وانا الیه راجعون
با تاسف اگاهی دریافت کردم که جناب شرم سار عبدالله احمدزی که در قسمت توزیع شناسنانه های برقی و درج واژه افغان دست بالای داشت در اثر پرت شدن از طرف مردم به باتلاق تاریخ مدفون شد. جنازه قبل به تاریخ سپرده شده و فاتحه مرحومی بعداز توزیع شناسنامه های برقی.

>>>   خو افغانستان است دیگر هرکی هرکی هست اگر مدیریت بود که در چنین وضعیتی نبودیم این دیگر تعجبی ندارد هرروزی که دیدی در افغکانستان قانونی هست آن روز تجب دارد نه چنین روز و روزهای ..
یک مهاجر

>>>   فدا محمد تورانیان
امروز وقتی خبر شدم که در بیمارستان چهارصد بستر ، مشعلداران و فرزندان فرزانه ی فاشیزم با جهالت تمام دارند بنی آدم میکشند و ده ها هموطن ما را به شهادت رساندند ، به یاد میدان کربلا افتیدم که یزید لعین چگونه با همپیمانانش فرزندان بهترین عالم را به شهادت رساندند درحالیکه مردمان همان زمان سکوت مرگباری کرده بودند یا از روی ناآگاهی و یا از روی بردگی و اما دیدیم که بالاخره خون شهدای کربلا پیروز شد . امروز هم "کل عرض کربلا"ست و "کل یوم عاشورا" و این شیوه های وحشیانه ی فاشیزم برای بدست آوردن اهداف بیگانه ها ، عملکردی ست فرایزیدی و فراشیطانی با هویت افغانی .....

>>>   Jawid Sadeqie
برعکس از وقتیکه مجاهدین تاجیک متوجه شدن که در مقابل چپی های تاجیک ناجوانمردی کردن و قبیله را بالای ملت اصیل این مرز بوم حاکم ساختند حلان از هر وقتی ملت تاجیک و غیر انتحاریون بیدار شدن و شخصاً منتظر یک مبارزه قاطع همگانی در مقابل قوم انتحاریون می باشم

>>>   پشتونیزم از بدن پیدایش‌اش باعث شده تا اقوام بی‌چاره این سرزمین آرامش خود را از دست بدهند. این کتله کثیف گاه زیر نام زبان، گاه زیر نام دین، گاه زیر نام دموکراسی، گاه زیر نام تجددگرایی و گاه زیر نام اسلام، مردم بیگناه مار را به ماتم نشانیده اند.اگر پشتون‌ها برای رهایی از پشتونیزم و مداوای این غده سرطانی کاری نکنند، با گذشت هر روز حساسیت‌ها در مقابل قوم پشتون بیشتر شده و کشور به سوی یک جنگ تمام عیار قومی خواهد رفت.
نوت: مطمینم انتحارهای امروز همه از یک قوم (دو سوی) بودند.

>>>   وضعیت فرهاد ظفری، پسر دکتور جمعه‌گُل ظفری، جوان افغانستانی که تن به مهاجرت داد تا زنده بماند ولی وحشی‌های به نام طالب(طالب ارگی و طالب گرگی) آرامش فرهاد ها را گرفته اند.

>>>   افرين طالب ها افرين پدر طالب ( كرزي ) افرين پدر داعش ( غني )
كه توانستند شما ها عاشقان قدرت ثروت چندين تا زن چندين تا بلندگ و چندين مليون دالر در بانك ها را با بسيار بيشرمانه گي از دم رخ شان دور نموده هم در نظر جهانيان رسوا تان ساخت و هم ذر نظر ملت زليل بسازند
شما ها كه سالها قدرت در دست هايتان بود چي كرديد به كدام كشور روابط درستانه بر قرار كرديد
روس ايران تركمنستان هند وووو مجبور هستند بخاطر منافع مردم شان طالب ها را در كنار بگيرند
لطفا اگر همت مردانه گي و شجاعت دفاع از مردم تان را نداريد كنار برويد با همان ثروت تان روز هاي عاشقي تان را سپري نماييد و غرق در اختلافات بين خودي باشيد
بگزاريد كه مردم خود سرنوشت خود را تعين كنند

>>>   برای زخمی هایی عملیات تروریستی شفای عاجل وکامل آرزو دارم .
اما
نباید فراموش کنیم که این عملیات های تروریستی هدفمند از لانه ای تروریست پرور ارگ و شورای امنیت رهبری می شود ، عملیات تروریستی انتحاری دهمزنگ علیه جنش روشنایی ، عملیات تروریستی علیه منسوبین ریاست محافظت ، عملیات هایی تروریستی در نزدیک درب وردوی وزارت دفاع اهداف مشخص را نشانه گرفته بودند و درعملیات امروز بیمارستان 400 بستر ارتش نیز هدف مشخص بود .
شهدا وزخمی ها کسانی اند که در برابر تفکر طالبانی و نیروهای تروریستی طالب عملن درجبهات جنگیده اند .
مرکز سازمان دهی توطئه ها و عملیات های تروریستی هدفمند مشخص است
تروریست پرور های ارگ با شورای امنیت اتمر واستانکزی ، گل نبی احمدزی این عملیات را انجام دادند.
تا زمانیکه اینها یعنی غنی ، اتمر ، استانکزی ، حبیبی ، گل نبی احمدزی وده ها نفر با تفکرات طالبانی در اریکه قدرت اند و زمام امور کشوری وامنیتی را بدست دارند ، درین کشور از امنیت و آرامش خبری نخواهد بود.
از سپیداری ها به جز خبرنامه ، عمل نامه ای و کار عملی برای دفاع از مردم ما و جلوگیری از خون ریزی به نظر نمی رسید .

>>>   افغانها امروز بار دیگر جنایت کردند. داکتران و مریضان را کشتند.

>>>   گزارش سالانه ی حقوق بشر آمریکا را بخوانید نوشته اند . سربازان غیر افغان به صورت عمدی و تبعیض آمیز به کشتارگاه فرستاده میشود. من نمی‌خواهم مهره و سپر آقای اتمر و دارو دسته آش باشم تا من کشته شوم که پروژه های او جامه عمل بپوشاند.

>>>   گروه طالب پرور و داعش پرور در کنار شما در حکومت شما و در ارگ حضور دارد ،استانکزی و حبیبی طالب اند و اتمر برنامه ساز ترور های هدفمند این عملیات تروریستی نیز علیه مخالفین طالبان و کسانی که در برابر آنها جنگیده اند هدفمند طرح و عملی شد آدرس ارگ و شورای امنیت است.

>>>   Afzali
جناب صالح شما خوب قلم ميزنين. مگر در وقت كه شما رياست امنيت ملي را به عهده داشتيد كجا بود اين حرفهايتان مگر انتحاري انفجاري و فعاليتهاي پاكستان نبود؟ همين معامله گري شما جنابان بود كه ما مردم افغانستانرا به اين حالت رسانديد. و همين شما نبوديد كه به كرزي صاحب گلو پاره ميكردين؟ مگر حالي كه كدام صلاحيت نداريد و كس بالايتان خيال نياورد گلو پاره ميكنيد جاي بسا افسوس است.

>>>   به یقین کامل گفته میتوانم که حامل تمام بدبختی ها در افغانستان كرزي ميباشد

>>>   ..... بر سر فرق او انسان كه گناه خود را برگردن ديگران بياندازد.
مسوليت داخلي به دوش وزير داخله است اين اقاي كه از پنجشير است بنام تاج محمد جاهد، كي اي ادم وزير داخله ساخته ؟ چكاره بوده اي ادم؟ يك قومندان قول اردو هم ميتواند به يكبارگي وزير داخله شود؟
اي كشور خراب شده كه جور نميشه گپ همينجه است..

>>>   تفاوت مارشال با حریفانش این بود که آنها یعنی حریفان سیاسی او از دانش و خرد سیاسی بهره میبردند و اهل مطالعه و مشوره بودند و مارشال از خصلت های قلندری جبهه. عبدالحی خراسانی به حیث شاهد در مورد ساختار نظام داستان جالبی را نوشته بود که آقای کرزی رو به فهیم میگه نظام را مثل آمریکا ریاستی با معاون ریس جمهور نسازیم و مارشال چیگونه در ظرف چند ثانیه تصمیم میگیرد و از یکی از حضار غرب آمده میپرسد که در آمریکا همینگونه است ؟ و بعد میگه برو نظام ریاستی. و اما برای کرزی انتخاب نظام با این سادگی نبود، چون کرزی به مسایل نگاه سیاسی داشت و کارش به اساس مشوره سیاسی استوار بود.

>>>   من با دیدن این تصویر و جاهلیت و دنباله روی این ملت که میبینم هر نوع موجود بالای این ملت گوسفندی حکمروایی کرده میتواند.

>>>   اكثريت مردم افغانستان اوغان نيستند ، افغان هويت قهقراى و فاقد تمدن است و تاريخش پر از قتل كشتار ، دزدى ، رهزنى است .

>>>   هر حادثه ایکه رخ میدهد مسولیتش به دوش مجاهدین (7گانه و8 کانه است) اولین بخاوت گر وفیر علیه دولت قانون توسط همین محجاهدین صورت گرفـت (علیه داود خان) ازهمان زمان تاکنون قتل است وکشتار درحکومت داکتر نجیب همین مجاهدین دولت راکافر میگفتند در حکومت طالبان هم همین مجاهدین حکومت رانامشروع میخواندن . همین مجاهدین که درکابل بودن جهاد گران خارج حکومت شان را کافر میگفتند حالاهم همین مجاهدین همه را کافر میگویند وخود غرق دزدی اند اگر ارارگان وصفوف دولت همین محجاهدین را حذف کنید نه صدای فیر شنیده میشود نه اواز حمله .نه انتحار نه انفجار عامل همه این بد بختی ها همین مجاهدین داخل حکومتوخارج حکومت است ( دزدان بین المللی).
م.ا.کابل

>>>   یک مقوله خیلی روشن وهویدا است :
داعش ولد طالب.
طالب ولد ...
.... ولد ای،اس،ای.
ای،اس،ای ولد سی،ای،ا
تحلیل وقضاوت مربوط شما.
قادری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است