فرانسوا فیون: ترکیه هیچ جایی در اتحادیه اروپا ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۴    ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ کد خبر: 130366 منبع: پرینت

نامزد حزب محافظه کار فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری از اقدام اولاند در صدور مجوز برپایی تظاهرات سیاسی ترک تبارها به شدت انتقاد کرده است.

در حالیکه تظاهرات سیاسی ترک تبارها در شهر متز در شمال شرق فرانسه برگزار شده و مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در این میتینگ سیاسی سخنرانی کرده است، فرانسوا فیون نامزد محافظه کاران در انتخابات ریاست جمهوری به شدت از اقدام فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه انتقاد کرده است.

فیون در سخنانی اولاند را متهم به نقض همبستگی اروپا با اجازه برپایی این راهپیمایی کرده است. وی افزود: فرانسوا اولاند به شدت به همبستگی اروپا ضربه وارد کرده است، آن هم در شرایطی که باید موضع مشترک و روشنی در برابر درخواست های ترکیه اتخاذ گردد. دولت فرانسه باید از برپایی این میتینگ سیاسی جلوگیری می کرد.

وی گفت: ترکیه هیچ جایی در اتحادیه اروپا ندارد.

ژان مارک آیرو وزیر خارجه فرانسه در سخنانی تاکید کرد: هیچ دلیلی برای ممانعت از برگزاری این تجمع وجود ندارد چرا که این تجمع هیچ دخالتی در زندگی سیاسی فرانسه نداشته است.

وی ازترکیه خواست تا از تشدید اوضاع با تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا خودداری کرده و از خود خویشتنداری نشان دهد.

مقام های هلند پیش از این اجازه سفر مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به شهر رتردام و شرکت در یک کمپین سیاسی ترک تبارها را نداده اند. از سوی دیگر مقام های هلندی وزیر امور خانواده ترکیه را که از طریق زمینی قصد سفر به هلند و شرکت در کمپین های سیاسی مهاجران و اتباع ترکیه را داشت، به سوی مرزهای آلمان هدایت کردند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است