افتتاح مرکز حمایت از بازگشت پناهجویان در آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۶    ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ کد خبر: 130412 منبع: پرینت

توماس دیمزیر وزیر داخله آلمان به روز دوشنبه در برلین "مرکز برای حمایت بازگشت" پناهجویان رد شده را افتتاح می کند. این مرکز توسط حکومت آلمان و ایالات ایجاد شده است.

به نوشته دیچه وله آلمان: توماس دیمزیر وزیر داخله این کشور روز دوشنبه در برلین "مرکز برای حمایت بازگشت" پناهجویان رد شده را افتتاح می کند. این مرکز توسط حکومت آلمان و ایالات ایجاد شده است. با آغاز فعالیت "مرکز برای حمایت بازگشت" قرار است همکاری حکومت با ایالات آلمان برای برگشت دادن پناهجویانی که تقاضاهای پناهندگی شان رد شده است، بهبود یابد.

این مرکز در محل بیرونی "اداره آلمان فدرال برای پناهجویان و مهاجرین" در برلین قرار دارد. حکومت آلمان فدرال و ایالات در 9 فبروری برای ایجاد یک چنین مرکزی به توافق رسیدند.

دیمزیر وزیر داخله آلمان در جواب به سوال "کی ان ای" آژانس خبری کاتولیک آلمان تاکید کرد که "مرکز برای حمایت بازگشت"، کمک خواهد کرد که جریان عودت پناهجویان رد شده از آلمان به صورت بهتر از گذشته انجام شود. او افزود که ایجاد چنین مرکزی مثلا در مورد تهیه پاسپورت یا تنظیم و تعیین زمان در مورد مکلف بودن پناهجویان رد شده برای ترک کشور، سهولت هایی به میان می آورد.

او گفت: پیش از آن حکومت و مقامات ایالات آلمان از همدیگر انتقاد می کردند که چرا پناهجویانی که تقاضای پناهندگی شان رد می شود، به زودی برگشت داده نمی شوند.

گزارشات مبنی بر رد شدن پناهندگی صدها پناهجو افغانستانی در شش ماه گذشته حاکی از آن است که میزان رد شدن پناهجویان افغانستان در ادامه سال 2017 میلادی افزایش خواهد یافت.

منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است