مکزیک 49 مهاجر غیر قانونی کوبایی را اخراج کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۶    ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ کد خبر: 130420 منبع: پرینت

موسسه ملی‌ مهاجرت مکزیک روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد 49 کوبایی که غیر قانونی در این کشور به سر می‌ بردند، اخراج شده اند.
به گزارش خبرگزاری اروپاپرس، این بیانیه تصریح کرد، این افراد روز دوشنبه با یک هواپیمای پولیس فدرال به هاوانا بازگردانده شدند.

از زمان متوقف شدن سیاست مهاجرتی پیشین آمریکا مبنی بر 'پاهای خیس /پاهای خشک'،دولت مکزیک دیگر به کوبایی هایی‌ که فاقد ویزا هستند مجوز خروج نمی‌ دهد. این مجوز خروج، به خارجیان بدون ملیت شناخته شده اجازه می‌ داد 20 روز به طور قانونی در مکزیک تردد کنند.

طبق توافق مقامات مکزیک و کوبا، شهروندان کوبایی پس از اینکه کنسولگری های کوبا در مکزیک آنها را به عنوان اتباع کشوربه رسمیت شناختند، به کوبا بازگردانده می شوند.

روزنامه ‌کوبا دباته با اشاره به لغو قوانین پیشین آمریکا 264 کوبایی از سوی موسسه ملی‌ مهاجرت مکزیک و در راستای توافق دوجانبه به کوبا بازگردانده شدند.
همچنین تا روز 18 فوریه در مجموع 680 مهاجر کوبایی از کشورهای مختلف و عمدتا از آمریکا، اخراج و به کوبا بازگردانده شدند.

سیاست 'پای خیس/ پای خشک' سه دهه پیش توسط «بیل کلینتون» رئیس جمهوری سابق آمریکا پایه گذاری شد و به هر کوبایی که از طریق دریا یا مرزهای زمینی خود را به آمریکا می رساند مجوز اقامت، حق اشتغال و سپس حق اخذ کارت اقامت دائم داده می شد. مجوزی که به هیچ مهاجری از هیچ کشور دیگری داده نمی شود.
پس از توافق دو سال قبل واشنگتن و هاوانا برای گام برداشتن در مسیر عادی سازی روابط ، حدود 100هزار کوبایی، وارد آمریکا شدند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است