مصارف غیر معمول پادشاه عربستان در جاپان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۴    ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ کد خبر: 130428 منبع: پرینت

سفر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی به همراه هزار شاهزاده و وزیر و دستیار و خدمتکار به کشورهای شرق آسیا اندونزیا، مالزیا، برونئی، چین، جاپان و مالدیو با ولخرجی و ریخت و پاش بی سابقه و شگفت انگیزی همراه شده است.

به گزارش العهد، شاه سعودی درحالی به سفر پرهزینه خود ادامه می دهد که عربستان سیاست ریاضت اقتصادی در پیش گرفته است و کارشناسان اقتصادی نسبت به وقوع فاجعه مالی قریب الوقوع در این کشور هشدار دادند.

ملک سلمان در این سفر با صرف هزینه هنگفت چهار هواپیما و صدها تن موادغذایی و وسایل و تجهیزات و چندین خودرو سلطنتی به همراه دارد.
این درحالی است که مردم عربستان هم اکنون با موج گرانی دست به گریبان هستند و از افزایش نرخ خدمات عمومی مانند حمل و نقل و آب و برق و گاز و کالاهای اساسی و ضروری زندگی و کاهش یافتن حقوق و دستمزد رنج می برند و زندگی بر آنها روز به روز سخت تر می شود.

درهمین راستا سلمان بن عبدالعزیز در سفر خود به جاپان به عنوان اولین سفر یک شاه سعودی به توکیو ظرف نیم قرن گذشته تقریبا 1200 اتاق را در هتل های مجلل و با شکوه این کشور برای اسکان تقریبا یکهزار نفر به مدت سه روز را به همراه صدها موتر لیموزین رزرو کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است