رویدادها و تحولات آفریقا در 24 حوت
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۵۲    ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ کد خبر: 130457 منبع: پرینت

** ابتلای 1222 شهروند موزامبیک به وبا و مرگ دو تن از آنها
خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه از ماپوتو گزارش داد که یک هزار و 222 تن از شهروندان موزامبیک طی چند روز اخیر به حدی با بیماری واگیر وبا دست به گریبان هستند که گزارشات حتی از مرگ 2 تن از آنها حکایت دارد.
این گزارش به نقل از بنیگنا ماتیسنه، مدیرکل بهداشت عمومی وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد با وجود اینکه 4 استان از 13 استان این کشور از ماه گذشته درگیر این بیماری است دولت تاکنون نتوانسته از گسترش این بیماری جلوگری کند.

** استقرار نیروهای روسی در مرز مشترک لیبیا و مصر
خبرگزاری رویترز از قاهره گزارش داد که ارتش روسیه برای اعمال نفور بیشتر در شمال آفریقا، نیروهای خود را در یک پایگاه هوایی در مرز مشترک مصر و لیبیا مستقر کرده است.
براساس این گزارش، اگرچه برخی منابع روسی هنوز از تایید این خبر سرباز می زنند اما تایید آن از سوی منابع دیپلماتیک مصری موجب شد تا آمریکا به آن واکنش نشان داده و آنرا اقدامی خمایتی از سوی مسکو به نفع 'خلیفه هفتر' تلقی کرده است.

** موافقت دادستانی مصر با آزادی 'حسنی مبارک' رییس جمهور مخلوع این کشور طی 2 روز آینده
خبرگزاری رویترز روز سه شنبه از قاهره گزارش دادکه دادستان شرق قاهره عصر دیروز با آزادی 'حسنی مبارک' دیکتاتور سابق این کشور در پرونده کشتار معترضان، موافقت کرد و لذا او تا 48 ساعت آینده به منزلش منتقل می شود.
براساس این گزارش، 'نبیل صادق' دادستان کل مصر نیز امروز با موافقت از حکم داستان شرق قاهره، با خواست فرید الدیب، وکیل مدافع مبارک موافقت کرد تا او آزاد شود و به بزودی از سوی دادگاه فرجام نیز تبرئه شود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است