تظاهرات مخالفان ترامپ در تنسی آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۷    ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ کد خبر: 130516 منبع: پرینت

صدها نفر از دانشجویان و سایر مخالفان رییس جمهور آمریکا امروز پنجشنبه همزمان با ورود دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور به شهر 'نشویل' در ایالت 'تنسی'، ضمن محکومیت سیاست های وی، در خیابان های این شهر تظاهرات کردند.

در این راهپیمایی بزرگ که همراه با درگیری لفظی میان مخالفان و موافقان رییس جمهور آمریکا بود، معترضان علیه سیاست های ترامپ از جمله لغو بیمه همگانی دوران اوباما، محدودیت مهاجرتی برای مسلمان ها و دیوار کشی در مرز مکزیک شعار دادند.
بر اساس این گزارش، اعضا و فعالان گروه های مدنی حامی حقوق زنان و سیاهپوستان این کشور حضور چشمگیری در این تظاهرات داشتند.

این در حالی است که بر اساس گزارش های منتشره، دانشجویان مخالفت ترامپ از دانشگاه 'فیسک' شهر 'نشویل' در اعتراض به سفر رییس جمهور آمریکا، کلاس های درس خود را ترک کرده و به جمعیت مخالفان و معترضان پیوستند.

در جریان این راهپیمایی که تا محل سخنرانی رییس جمهور آمریکا ادامه داشت، معترضان به بحث و جدل با طرفداران ترامپ پرداختند که بنا بر گزارش رسانه های محلی، حداقل دو نفر از جمله یک زن در جریان این راهپیمایی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
روز پنجشنبه شهر نشویل، پایتخت ایالت تنسی شاهد نخستین سفر ترامپ به عنوان رییس جمهور بود.

ترامپ با سفر به این ایالت، ضمن سخنرانی در جمع طرفداران خود، از برنامه های دولت دفاع کرده و قول داد که فرمان اجرایی جدید برای منع ورود شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان به آمریکا را به مرحله عمل برساند.
فرمان جدید ترامپ به طور موقت، ورود پناهجویان از شش کشور دارای جمعیت عمدتاً مسلمان را ممنوع می کند.
این سخنان رییس جمهور آمریکا در واکنش به حکم امروز یک قاضی دادگاه فدرال در ایالت هاوایی آمریکا بود که فرمان تازه مهاجرتی ترامپ را در سراسر آمریکا به حالت تعلیق درآورد.
به گفته تحلیلگران، حکم امروز قاضی دادگاه فدرال علیه فرمان اجرایی رئیس جمهور، ضربه سنگینی به اعتبار و جایگاه ترامپ وارد می کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است