آمریکا همچنان بیشترین تعداد زندانیان را در جهان دارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۹    ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ کد خبر: 130517 منبع: پرینت

شمار زندانیان در آمریکا بیشتر از هر کشوری در جهان است و در حال حاضر حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر در زندان های این کشور بسر می برند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه 'تله سور'ونزوئلا به نقل از اندیشکده طرح سیاستگذاری زندان ها، این آمار نشان می دهد که شمار زندانیان در آمریکا پنج برابر بیشتر ازکشورهایی است که بیشترین زندانی را دارند.

براساس این گزارش، شمار مهاجران زندانی نیزبه شدت افزایش یافته است.ازهرپنج نفرزندانی یک نفر به دلیل جرم های مربوط به مواد مخدر زندانی شده است.

درادامه این گزارش آمده است: برای پایان دادن به این سطح گسترده زندانی ها نیاز به بازنگری نه فقط در جنگ علیه توزیع مواد مخدر بلکه در پاسخ جامعه آمریکا به جرایم خشونت آمیز است.

دراین گزارش عنوان شده است که 6600 کودک به دلیل نقض فنی حکم مجازات تعلیقی یا آزادی مشروط شان زندانی شده اند و 600 نفر نیز به دلیل رفتارهایی در زندان به سر می برند که برای نوجوانان و جوانان نقض قانون محسوب نمی شود.

دست کم 57 هزار نفر تنها به دلیل مهاجر بودن در زندان های آمریکا به سر می برند بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشند. حدود 16هزار نفر نیز به دلیل ورود غیرقانونی به خاک آمریکا در مراکز بازداشت مهاجران زندانی هستند.
اکثر مهاجران (41 هزار نفر) در زندان های ایالتی و فدرال بدون اینکه با روال دادگاهی روبرو شوند به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا و نداشتن روادید مناسب در زندان هستند. این در حالی است که به دلیل سیاستهای ضد مهاجرتی دونالد ترامپ انتظار می رود شمار این مهاجران زندانی افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، حدود یک میلیون و 351 هزار نفر در زندان های ایالتی، 646 هزار نفر در زندان های محلی و 211 هزار نفر در زندان های فدرال آمریکا در حبس به سر می برند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است