مصر ۳۳۰ موشک از آلمان خریداری می‌کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۶    ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ کد خبر: 130530 منبع: پرینت

رسانه‌های آلمانی از صدور مجوز صادرات تسلیحات برای حدود ۳۳۰ موشک سایدوایندر به نیروی هوایی مصر از طرف شورای فدرال امنیت آلمان خبر دادند که با انتقادات زیادی همراه بوده است.

به گزارش روزنامه "تاگس سایتونگ"، در اوایل ماه مارس سال جاری میلادی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان "عبدالفتاح السیسی"، رئیس جمهور مصر در قاهره را دیدار کرد.
حالا مشخص شده است که صدر اعظم آلمان در آن زمان چه هدیه ای را برای مصر با خود به قاهره برده بود.

اخیرا تحت رهبری مرکل، شورای امنیت فدرال آلمان صادرات حدود 330 موشک سایدوایندر به نیروی هوایی مصر را صادر کرده است. روزنامه "تاگس سایتونگ" این خبر را با استناد به یک نوشته "بریگیته تسیپریس"، وزیر اقتصاد جدید آلمان به پارلمان این کشور منتشر کرده است. دولت آلمان درباره مبلغ این مبادله تسلیحاتی اطاعاتی ارائه نداده است.

سال گذشته مصر با مبادلات تسلیحاتی به مبلغ 400 میلیون یورو چهارمین مشتری بزرگ تسلیحتی آلمان بوده است.

"یان وان آکن"، از نمایندگان حزب چپ پارلمان آلمان انتقاد شدیدی به این مسئله وارد کرده و گفت: این نمایشی مضحک است که مرکل به مصر سفر می کند و وعده وام 500 میلیون یورویی را به السیسی داده و این رژیم هم در مقابل صدها موشک از آلمان خریداری می کند.

همچنین دولت آلمان مجوز صادرات دو قایق گشت زنی به عربستان سعودی را نیز صادر کرده است. این تجارت تسلیحاتی نیز به دلیل رهبری جنگ یمن از طرف آل سعود به شدت در این کشور بحث برانگیز است. مصر و امارات متحده عربی هم در این جنگ به عربستان کمک می کنند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است