دار الافتای اهل سنت عراق: کمک به آمریکا حرام است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۹    ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ کد خبر: 130531 منبع: پرینت

سخنگوی دار الافتای اهل سنت عراق روز چهارشنبه نسبت به دخالت آمریکا در امور داخلی سوریه هشدار داد و گفت که کمک به آمریکایی ها در مساله سوریه حرام و این حکم، حکمی قطعی است.

شیخ 'عامر البیاتی' در گفتگو با ایرنا گفت که از دخالت در امور سوربه به شدت به آمریکا هشدار می دهیم، زیرا قضیه سوریه مختص همه بلاد اسلامی بویژه جهان عرب است و هرگونه کمک به آمریکایی ها را در مسئله سوریه تحریم می کنیم.
وی اضافه کرد که آمریکایی ها برای حفظ منافع ملت سوریه نیامده اند، بلکه هدف آنها دخالت به نفع رژیم اشغالگر اسراییلی است، زیرا اسراییل همچنان کودک نورچشمی آمریکا است.

این روحانی سنی مذهب عراق گفت که اهداف نقشه های آنها (آمریکایی ها) کاملا آشکار شده است و علمای اسلام بر همین اساس توصیه کرده اند که همه قلم ها و تمامی نیروها و فتاوا به این مسئله (سوریه) متوجه شود.

سخنگوی دار الافتای اهل سنت عراق تاکید کرد که بطور قطع هرگونه کمک به آمریکایی ها را در مساله سوریه تحریم می کنیم و آن را به مثابه دخالت در امور سایر بلاد اسلامی می دانیم براین اساس این تحریم یک تحریم قطعی است.

شیخ عامر البیاتی گفت که جهان عرب و اسلام ، دارای امکانات لازم برای دفاع از اراضی و ناموس و تاریخ خود است و سرزمین شام، یکی از نشانه های خدا بر روی کره زمین است.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) در باره اهل شام از مراجع اهل سنت گفت که پیامبر (ص) فرموده است : 'اگر در حق اهل شام کوتاهی شود، خیری در امت اسلام نیست' و با استناد به این حدیث شریف تاکید کرد که باید امت اسلامی، صفوف خود را منسجم و کلمه خود را واحد کنند و همه به همراه همه غریتمندان و مخلصین در کنار مردم و ارتش سوریه بایستند.

شیخ عامر البیاتی خاطرنشان ساخت: از رهبر سوریه فقط سخن نمی گوید، زیرا فرماندهی و مردم و ارتش سوریه همه قهرمان هستند و هرگز به خاطر ناچیز دنیا، دین خود را نمی فروشند، از رییس آنها بشار اسد گرفته تا کوچکترین کارمند یا رفتگر خیابان همه اینگونه هستند.
وی اضافه کرد که مردم سوریه هرگز از یک وجب از خاک خود و نه حتی دین و کرامت عربی و اسلامی خود کوتاه نخواهند آمد و تاکنون خون های زیادی داده اند و همچنان جانفشانی خواهند کرد و پیروزی فقط از آن خدا است.

شیخ عامر البیاتی یادآور شد که ملت سوریه نیاز به کمک بیگانگان ندارند، زیرا در بین آنها همچنان مردانی هستند که صادقانه با خدا وعده کرده اند و در حد مسوولیت های محوله تلاش می کنند و هرگز اجازه نخواهند داد کسی کرامت و پرچم آنها را بشکند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است