فرمان مهاجرتی ترامپ در مریلند نیز متوقف شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۶    ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ کد خبر: 130548 منبع: پرینت

دادگاه فدرالی مریلند، فرمان اخیر مهاجرتی رییس‌جمهور آمریکا را به صورت جزیی متوقف کرد. وزیر خارجه آمریکا پیشتر به خبرنگاران گفته بود، فرمان تازه مهاجرتی رییس‌جمهوری یک اقدام حیاتی برای تقویت امنیت ما است.

به نقل از رسانه‌های آمریکایی، یک دادگاه فدرالی در ایالت مریلند آمریکا فرمان مهاجرتی اخیر دونالد ترامپ رییس‌جمهور این کشور را به صورت جزیی متوقف کرد.

این در حالی است که یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی نیز روز چهارشنبه فرمان اجرایی تازه مهاجراتی «دونالد ترامپ» را ساعاتی پیش از اجرای آن به طور موقت تعلیق کرد. این فرمان سفر شهروندان ایران و 5 کشور دیگر به آمریکا را موقتا ممنوع می‌کرد.

بر این اساس، قاضی «دریک واتسون» اعلام کرد که ایالت هاوایی نشان داده است که این فرمان تازه با بخشی از قانون اساسی ( متمم اول لایحه حقوق) در خصوص جلوگیری از تبعیض مذهبی، مغایر است.

رییس‌جمهور آمریکا، با انتقاد از حکم تعلیق فرمان مهاجرتی‌اش از سوی یک قاضی در ایالت هاوایی، آن را موجب ضعیف دیده‌شدن آمریکا خواند و اعلام کرد که دولتش در این‌باره به دیوان عالی شکایت خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا پیشتر به خبرنگاران گفته بود، فرمان تازه مهاجرتی رییس‌جمهوری «یک اقدام حیاتی برای تقویت امنیت ما است.»

بر اساس فرمان جدید ترامپ، ورود اتباع کشورهای ایران، سودان، سوریه، سومالیا و لیبیا به خاک آمریکا به مدت 90 روز ممنوع شده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است