از هدیه شمشیر طلا تا خوشگذارنی شاه سعودی
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۱    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ کد خبر: 130597 منبع: پرینت

ارگان مبارزه با فساد اندونزیا از اشتیاق پادشاه سعودی برای ریخت و پاش دارایی‌ هایش در این کشور پرده‌برداری کرد.

کمیسیون مبارزه با فساد اندونزیا اعلام کرد که «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان به سران اندونزیا ساعت‌های طلای رولکس، خودنویس‌های اشرافی، یک قبضه شمشیر طلای عربی و همچنین حلقه‌های طلا و الماس نشان پیشکش کرده است.

بخش کوچکی از این هدایا که توسط یک پایگاه اندونزیایی و از طریق کمیسیون مبارزه با مفاسد این کشور منتشر شده،بیش از 350 هزار دالر ارزش گذاری شده است.

شمشیر طلای عربی به رییس پولیس اندونزیا جنرال «تیتو کارناویان» پیشکش شده است. او از این شمشیر به عنوان "هدیه‌ای فوق العاده" یاد کرده که باید در موزه به نمایش درآید.

همچنین نشریه استار مالزیا اعلام کرد که برآوردها نشان می دهد شاه سعودی و خانواده سلطنتی در سفر 3 روزه به جاکارتا و اقامت 9 روزه در «جزیره بالی» 22 میلیون دالر را برای تفریح و خوشگذرانی هزینه کردند.

دریافت کنندگان هدایای شاه سعودی باید ظرف 30 روز، میزان و نوع این هدایا را به «کمیسیون مبارزه با فساد اندونزیا» اعلام کنند در غیراین صورت دریافت این هدایا به عنوان «رشوه»تلقی می شوند.

رییس کمیسیون مبارزه با فساد اندونزیا در این‌باره گفت: «دریافت هدایای لوکس نباید باعث اثرگذاری در تصمیم‌گیری‌ها شود. اگر هدایا باعث اثرگذاری در سیاست گذاری مسوولان شود، این موضوع نوعی گرفتن رشوه محسوب می شود».

شاه سعودی که روز اول مارس و در بخشی از تور آسیایی خود وارد اندونزیا شده بود به کشورهای جاپان و چین نیز سفر کرد.

ملک سلمان در ادامه سفرش در شرق آسیا قرار بود روز گذشته به مالدیو سفر کند، به دلیل ترس از شیوع بیماری آنفولانزای خوکی در این مجمع الجزایر، از این سفر صرفنظر کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است