طالبان نکتایی دار در دادگاه های آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۵۵    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ کد خبر: 130601 منبع: پرینت

با تاسف كه برخى از پشتون هاى متعصب، نژاد پرست و تماميت خواه با مفكوره افراطى طالبانى كه به صفت ترجمان در دادگاه آلمان كار مى كنند، واقعیت هايی را که پناهندگان در وقت مصاحبه در مورد ظلم، شكنجه و دیگر اعمال غیر انسانی طالبان و رفتار تبعيض آميز دولت افغانستان به رهبرى پشتون ها در برابر اقوام غير پشتون صورت می گیرد اظهار مى دارند، كتمان كرده ترجمه نمى كنند و فقط كوشش مى كنند كه تنها پشتون هاى افغانستان قبول شوند.

حتى پاكستانى هاى پشتون تبار را با وجودي كه تشخیص می دهند که از افغانستان نیستند در وقت مصاحبه شان كمک مى كنند تا به صفت پناهجوی افغانستانى پذیرفته شوند. اين افراد را مى توان طالبان داخل دادگاه های آلمان ناميد.

چنين اشخاص بايد هر چه عاجل تشخيص، از کار برکنار و به دادگاه معرفی شوند. بدبختانه بر اثر خیانت همین طالبان نکتایی دار، یک تعداد زیادی از هموطنان ما که با مشکلات زیاد و قبول خطرات جانی خود را به کشور آلمان رسانیده و تقاضای پناهندگی نموده بودند جواب رد دریافت می کنند.

داریوش داوید


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   برادر محترم !
بنده مدت 22 سال میشود در آلمان زنده گی میکنم و در دراین مدت سیستم دولت داری آلمانهارا و بخصوص بخش مهاجرین ، مصاحبه ..تجربه نمودم . به عقیده بنده این ادعای شما بی اساس میباشد چونکه اولا که اونجائی شما ادعادارید دادگاه آلمان نیست.
دوم. یک مترجم هیچ وقت تاثیرگذار مصاحبه نیست.
سوم. مصاحبه چندبار با دیگر ترجمانها مشوره میود وکنترول میشود صحیح بودن وغیره... که درآنجا ترجمانهای ایرانی ، هراتی کابلی وغیره حضور دارند.
چهارم.من المانهای را میشناسم که شعر مولالنارا هم ترجمه میکنند ...!!!
اگرشخصی دلیل فرار خودرا ثبوت کند حتما قبول خواهد شد.
ظاهر/هامبورگ

>>>   این واقعیت است نمیدانم که قوم پشتون چرا دشمن
قسم خورده ای شده برای همهگی اقوام غیرپشتون در حالیکه وقت دفاع از تمامیت ارضی افغانستان همه اقوام سهم دارند اما وقتی موضع منفعت در بین شد
فقط باید همه امکانات در اخطیار یک قوم باشد که این کاملا بی انصافی است و این خودخواهی فقط در بین قوم پشتون وجود دارد.معلم

>>>   این یک شایعه است که داریوش پشتون ستیز اینجا پخش می کنند و نفاق بین هموطنان ما در خارج کشور ایجاد می کنند.. آلمان کشوری نیست مانند افغانستان، که هر کس هر چه بخواهد بکند. این جا قانون حکمفراست. فقط مترجمان رسمی و سوگند خورده اجازه ترجمانی پناهندگان را دارند و در صورت تخلف نه تنها شغل و جواز ترجمانی خود را برای همیشه از دست میدهند، بلکه مجازات قانونی نیز می شوند.

>>>   آمن ترین ساحات ازهزارهاست ولی اینها ازهمه بیشتراز ناامنی مینالند.بیشترین تلخی های ناامنی را مردم مناطق پشتون نشین میچشند.
احمدی

>>>   اين درع شاخدار أز يك بد بخت كريزى مهاجر اقتصادى را بيبين!!!

>>>   زمانی که قاصی محکمه و با سارنوال از پناهنده در مورد دلایل پناهندگی اش سوال میکند،همه این سوال ها و جواب ها درج دوسیه اش میشود و در اختیارش قرار میگیرد.
او میتواند متن این سوال و جواب ها که به آلمانی نوشته شده است،را به یک افغانی که آلمانی بلد است،بدهد تا برایش ترجمه کند.
اگر ترجمان چیزی را کتمان کرده باشد و یا نگفته باشد،میتواند در مورد به محکمه عارض شود.
اما واقعیت امر این است که هیچ افغانی مستحق پناهندهگب سیاسی نباید شناخته شود،زیرا دولت افغانستان از طرف جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده است و هرچقدر دولت را داو و دشنام بتی،هیچ کس غرض ات ندارد.درشهر کابل تمام کارمندان عالیرتبه دولت چه باحال و چه متقاعد زندگی میکنند و شما نیز میتوانید در شهر کابل رندگی کنید،اگر احیاناً در اطراف از دست طالبان و داعش و دیگر گروه های افراطی به زحمت هستید.
زیرا نظر به قانون پناهندگی کشور آلمان،اگر در یک کشور یک شهر هم امنیت عدم تعقیب در آن وجود داشته باشد،پناهنده میتواند دوباره به این شهر فرستاده شود.
آنچه مربوط به حملات انتحاری میشود،دلیل پناهندگی سیاسی شده نمیتواند،زیرا این یک حادثه است و سر عام است و تنها بالای شما نیست.
زیرا در آلمان سالانه صد ها هزار نفر در حوادث ترافیکی کشته و زخمی میشوند و اگر یک شهروند آلمانی بخاطر حوادث ترافیکی به کشور دیگری پناهندگی بدهد پناهندگی اش نخواهد قبول شود.

>>>   بهترین کار میکند انها طالب نی بلکه وطن پرست هستند ووظیقه خویش را اجرا میکند. برای تمام دنیا معلوم است که انها خود صدا دارد ما افغان نیستیم وقتیکه افغان نیستی از افغانستان نیستی. چطور یک افغان همرایت کمک کند بروید هم وطن تان را پیدا کنید و از نزد اش کمک طلب کنید
باید ګفت که این وظیفه حکومت المان است که انهارا بدون کدام سوال وجواب اخراج وبه جای روان کند که مملکت ایشان باشد نه افغانستان.

>>>   اين يك دروغ محض است، همه دوسيه ها و ترجمه هاي آن ريكارد ميشود، و اين شاكي هم شايد همان يك بهانه قديمي را آرائه كرده باشد، كه طالبان پدرام را كشتند و خواهر و مادرم را مورد تجاوز قرار دادند، و من فرار كردم.
همه اين كشور ها قواي نظامي و استخباراتي در افغانستان دارند و حالت همه مناطق را ميدانند، و قبول كردن مهاجر هم نزد شان شرائط دارد.

>>>   برادر عزيز كرزي وغني هردو طالبان نكتايي پوش اند كه به سرنوشت ملت ما بازي ميكنند و هر روزه به پاكستانيها وخارجيها خدمت ميكننند ومردم خواب برده مارا به خاك و خون ميكشند. بلدوزر

>>>   برو بچیم حالی کار خوده کرده!

>>>   جفنگ داریوش داوید به اظهار نظر نمی ارزد. تعصب جهالت است و جواب جاهل "قالو سلاما" است.

>>>   اغای داریوش من گرچه مخالف با طالبان ام واما این اظهارات شما کاملا بچه گانه است ،در آلمان هیچ امکانات وجود. ندارد که چنین کاری شود. اما یک از برادرهای هزاره وشیعه ما ایران آمده اند. که حتی نام خود را توشته کرده نمیتواند وهمه به لهجا ایرانی صحبت میکنند وبه کفته ایرانی ها خود. در قالب افغانی جا زده ویک تعداد از برادران پشتون ما از پاکستان در این المان پناهنده شده اند که بازهم بگویم مطلق بی سواد اند وحتی نمیدانند. در کجای افغانستان تولد. شده وحالا فکر کن این قدر انسان از علم ودانش دور باشد چطور میتواند دلایل بخاطر پناهندگی اراعه کنند فلهذا گناه هیچ ترجمان نیست فقط کوشش کنند. که دلایل منطقی داشته باشند نه قصه های صد اوسانه .
عبدالله ریحان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است