شلیک مرگبار پولیس آمریکا به مرد سیاهپوست
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۹    ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ کد خبر: 130618 منبع: پرینت

یک مرد سیاهپوست آمریکایی در حالیکه تصاویرش به طور مستقیم از اینترنت پخش می شد هدف شلیک ماموران پولیس آمریکا قرار گرفت و کشته شد.

به گزارش دیلی نیوز ژورنال، یک مرد سیاهپوست در حالیکه موتر خود را در کنار اتوبانی در شهر «کراکت کانتی» ایالت «تنسی» آمریکا پارک کرده بود هدف گلوله یک یا چند مامور پلیس قرار گرفت و کشته شد.

این مرد که «رادتی جیمز هِس» نام داشت، ۳۶ ساله و مبتلا به اختلال روانی دو قطبی بود. وی در حالی که دوربین تلفن همراهش را روشن کرده بود و تصاویرش به طور مستقیم به شبکه اجتماعی فیسبوک مخابره می شد، کنار اتوبان توقف کرده بود که هدف شلیک پولیس قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

تصاویری که از این واقعه ضبط شده شامل دو فایل ویدیویی است. فایل اول که حدود ۲۰ دقیقه است، نشان می دهد او در حالیکه موتر خود را به صورت عمود بر یکی از خطوط جاده، در کنار اتوبان پارک کرده است با خودش حرف می زند. در انتهای این ویدیو، یک موتر پولیس وارد تصویر شده و نزدیک موتر رادتی هس توقف می کند. ظاهرا موتر هس مانع از رفت و آمد وسایل نقلیه در جاده شده بود.

در ویدیوی دوم که حدود ۴ دقیقه است، صدای هس را می شنویم که خواهان صحبت با مقام های بالاتر پولیس می شود. در این ضمن موتر او که توسط چند موتر پولیس احاطه شده به سمت بیرون جاده حرکت می کند و تلفن همراهش کف موتر می افتد و همزمان، صدای شلیک چند گلوله و سپس فریادهای دردآلود وی شنیده و تصاویری از شیشه های شکسته موتر دیده می شود.

دفتر تحقیقات پولیس تنسی درباره اینکه آیا اسلحه ای در داخل موتر هس مشاهده شده یا خیر اظهار نظر نکرده است. سخنگوی دفتر تحقیقات پولیس تنسی ادعا کرده هس قصد داشته است با موتر به پولیس حمله کند، اما تصاویر ضبط شده چنین چیزی را نشان نمی دهد.

یکی از اقوام این مرد سیاهپوست می گوید او قصد آزار کسی را نداشته و اینکه در زمان حادثه، به خاطر شرایط روحی- روانی تمرکز ذهنی خود را از دست داده است و به همین دلیل خواهان ملاقات با مقامات بالاتر پولیس شده بود.

طبق آماری که روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده، پولیس آمریکا در سال گذشته حدود هزار نفر را با شلیک مستقیم به قتل رسانده که بخش زیادی از این افراد، سیاهپوست و حدود یک چهارم از آنها مبتلا به بیماری های روانی بودند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است