خشونت مسلحانه در شیکاگو با 2 کشته و 10 مجروح
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۰    ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ کد خبر: 130656 منبع: پرینت

پولیس شیکاگو اعلام کرد که این افراد در چند تیراندازی جداگانه که بیشتر آنها توسط باندهای تبهکار صورت گرفت، هدف قرار گرفتند.

به گزارش تلویزیون ای بی سی، برخی از این قربانیان از جمله چند زن، هنگام عبور از خیابان در تبادل آتش تصفیه حساب باندهای تبهکار مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند.
یکی از کشته ها، پسری 17 ساله است که در خیابانی در منطقه جنوب غربی شیکاگو هدف تیراندازی قرار گرفت و در دم جان سپرد.

شهر شیکاگوی آمریکا یکی از بالاترین آمار تیراندازی و خشونت مسلحانه در این کشور را دارد و معمولا در روزهای تعطیل آخر هفته، شاهد افزایش خشونت مسلحانه است.
آخر هفته گذشته نیز تیراندازی در مناطق مختلف شهر 5 کشته و 15 مجروح بر جای گذاشت.
بنا به گزارش تلویزیون ای بی سی، از آغاز سال میلادی تا کنون، بیش از 700 نفر در شیکاگو بر اثر شلیک سلاح گرم مورد اصابت قرار گرفته اند.

خشونت های مسلحانه یک معضل اجتماعی بزرگ در این کلان شهر به شمار رفته و به دلیل وجود باندهای جنایتکار در برخی مناطق فقیرنشین این شهر، میزان خشونت مسلحانه در آن بالاتر از شهرهای دیگر آمریکاست.

بر اساس آمارها، ایالات متحده دارای بیشترین تعداد سلاح سبک نسبت به جمعیت این کشور به شمار می رود؛ به گونه ای که در برابر هر 100 نفر جمعیت آمریکا 90 قبضه تفنگ و سلاح کمری در کشور وجود دارد. با این حال به دلیل نفوذ لابی اسلحه در کنگره آمریکا، دولت و دو حزب اصلی این کشور اقدام جدی برای محدود کردن دسترسی به سلاح های گرم انجام نمی دهند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است