العبادی: حضور خارجی ها علیه داعش دروغ است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۰    ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ کد خبر: 130661 منبع: پرینت

نخست وزیر عراق ادعاهای مطرح درباره حضور ده ها هزار سرباز از نیروهای ایتلاف بین المللی و نیز ایرانی را در جنگ علیه داعش تکذیب کرد و گفت که در جنگ علیه داعش بر روی زمین تنها نیروهای عراقی حضور دارند.

وی قبل از ترک بغداد به مقصد واشنگتن، در اظهاراتی تلویزیونی، گروه ها و جریان هایی را که 'نفرت انگیز' خواند، به دروغ گویی متهم کرد و گفت، برخی ها از وجود ده ها هزار سرباز ائتلاف بین المللی و یا حضور ایرانی ها در جنگ های جاری صحت می کنند که این دروغ محض است.
وی در عین حال، اضافه کرد، 'از دیگران بخاطر کمک هایشان تشکر می کنیم'.

العبادی با اشاره به اختلافات موجود در منطقه، آن را دلیل ظهور داعش خواند و خواستار وحدت صفوف منطقه ای در مقابله با تروریسم شد.
نخست وزیر عراق با بیان اینکه قدرت عراق را امروز جهان تایید می کند، گفت که جهان قدرت عراق را در جنگ علیه تروریسم می ستاید.
وی همچنین تمایل کشورش را به همکاری با آمریکا در چارچوب منافع دو ملت یادآور شد.

دفتر نخست وزیر عراق در بیانیه ای، اعلام کرده که حیدرالعبادی بنابه دعوت رسمی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و برای شرکت در نشست وزیران خارجه عضو ایتلاف بین المللی ضد داعش راهی آمریکا شده است.

گفته شده که العبادی در این سفر علاوه بر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، با معاون وی، وزیرخارجه و رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.
براساس این بیانیه، همکاری های دوجانبه در زمینه های امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی و نیز سایر زمینه ها، مهمترین محور گفت وگوهای العبادی در واشنگتن خواهد بود.
العبادی در این سفر همچنین قرار است با اعضای کنگره و سنا و تعدادی از مقام های سازمان های بین المللی دیدار و گفتگو کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است