برگزاری سومین نشست مسکو درباره صلح افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۱    ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ کد خبر: 130662 منبع: پرینت

براساس گزارش رسانه‌های معتبر روسیه در 25 ماه حمل سال ۱۳۹۶ خورشیدی، روسیه میزبان نشستی در پیوند به صلح حکومت افغانستان و گروه طالبان در شهر مسکو می باشد.

در این نشست نمایندگانی از 12 کشور جهان به شمول نماینده آمریکا و هیاتی از گروه طالبان اشتراک خواهند کرد اما هنوز حکومت وحدت ملی افغانستان در خصوص اشتراک در این نشست تصمیم نگرفته است.

امریکا پیش از این از روسیه خواسته بود که در روند گفتگوی صلح حکومت افغانستان با گروه طالبان سهم بگیرد، اما این کشور اعلام کرده بود که به روش خود زمینه‌ گفتگوهای صلح افغانستان و گروه طالبان را فراهم می کند.

حکومت فدراتیف روسیه در سال جاری خورشیدی با گروه طالبان ارتباط برقرار کرد و هدف آن را آوردن صلح در افغانستان و منطقه خواند.

در کمتر از دو ماه گذشته، روسیه دو مرتبه میزبان نشست‌های سه جانبه به اشتراک نمایندگان روسیه، چین، پاکستان و شش جانبه با حضور نمایندگان افغانستان، روسیه، چین، ایران، هند و پاکستان بود که محور اصلی این نشست‌ها موضوع صلح افغانستان و گروه طالبان بود.

درنخستین نشست مسکو در خصوص زمینه‌ی سازی گفتگوی صلح افغانستان و گروه طالبان، نماینده‌‎ی افغانستان حضور نداشت که با انتقاد تند حکومت افغانستان قرار گرفت، ولی در نشست دوم نماینده‌ افغانستان حضور یافت، اما اکنون هنوز معلوم نیست که نماینده‌‎ی حکومت وحدت ملی در نشست سوم اشتراک خواهد کرد یا خیر.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت افغانستان عملن خواهان صلح نیست بدینمنظور اشتراک فعال نمیکند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است