مدعیان قوم و هویت خطرناک تر از رهبران قومی پیشین
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۴    ۱۳۹۶/۱/۱۵ کد خبر: 131248 منبع: پرینت

هنوز لكه های سياه كارنامه های رهبران قومی نسل پيشين از اين سرزمين پاک نشده است؛

تا هنوز مادرهای بدخشانی و ننگرهاری و باميانی در آتش درد فرزندان از دست داده شان مي سوزند و تا هنوز ويرانی ها كابل بگونه كامل آباد نشده اند كه چند پوپوليست و فرصت طلب ديگر، جامعه را به سوی يک رويارويی ديگر می كشانند.

يادمان باشد كه اين مدعيان هويت و قوم، ده ها مرتبه بيشتر از رهبران قومی پيشين برای ما ويرانی خواهند آفريد و آنگاه خود صاحب قصر و دالر و لندكروزهای فراوان خواهند شد و فرزندان و خانواده هایشان نيز در غرب، مدل و آواز خوان می شوند نه سلاح به دست و سنگردار، ولی جنگ و ويرانی سهم ما خواهد ماند.

من از پشتونستان خواهان، خراسان طلبان و جنبش روشنايی گرايان بيشتر از رهبران قومی پيشين در هراسم.

میرویس آریا


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
رهبران قومی
نظرات بینندگان:

>>>   امان الله پیمان نماینده ی مردم بدخشان در مجلس:
كسانیكه ناموست را سال ها است تجاوز مي كنند سنگسار شان نمي كنيد.
اما انان كه راه حل تلاش مي كنند انهم از طريق شريعت (طلاق) ان را سنگسار خواهي كرد..؟؟؟
ما اين ناموس ( ديورند) را طلاق كرديم
هيچ گونه مسوليت شريعي نخواهم داشت.
ومن در مطبوعات جواب سختر ازين خواهم داشت.
من ديگر بخاطر ديورند تو فرزند اين كشور را قرباني نخواهم كرد.
بايد پاكستان متوجه اشتباهات خويش شود.
امیدوارم سایر تاجیک ها در دفاع سخنان برحق دکتر پدرام صدای شان را بلند کنند.

>>>   پاکستان یک میلیون سرباز دارد!!!
پاکستان اتم دارد!!!
پاکستان طیارات F16 جنگی دارد!!!
پاکستان توپ و تفنگ دارد!!!
دولت مردان پاکستان هم وطن پرست خود هستن!!!
حال تو افغانستانی چی داری مقابل پاکستان بخاطر خط دیورند میخواهی جنگ کنی؟؟؟
ما شهروندان افغانستانی باید خط دیورند را قبول کنیم.
افضل ملکیار

>>>   Froutan
هيچ يك از اقوام غير اوغان حاضر نيست بحث داشته باشد بالاي خط ديورند چرا همه از داشتن منطيق بهرمند است ميدانند مرز رسمي پاكستان است از زمان استقلال خوده گرفت با همين جغرافيا بود اما بي منطيق هاي ....جنجال ميكنند.

>>>   همه پدرام هستیم!
چلو بچه‌ء پنجابی(یون) با ... چوری‌فروش‌اش(آرین یون) و ... بی‌زنگوله دیگر پشتونیزم در مجلس باید بدانند که پدارم یک فرد نیست، پدرام صدای یک ملت است، صدای میلیون‌ها خاموشِ که تا هنوز از بابت خیر ملت لب نگشوده است، اگر جفنگ‌گویی‌ها و تهدیدهای شما ادامه پیدا کند، قطعن خاموش نخواهیم بود!
پ ن: دوستان در دفاع از داکتر لطیف پدرام کافیست چند سطر با عکس او بنویسید تا فاشیسم بداند با کی طرف است.

>>>   Salehzadh
امرالله صالح را متوجه باشيد كه خطرناك ترين و معامله گر ترين شخص همين چاپلوس است، البته به نفع مردم غريب تاجيك پشتون هزاره و ازبيك بيچاره نه، بلكه به منفعت شخص خود و سران قبيله.
از داكتر پدرام چون ديده چشم تان محافظت كنيد كه عزت وقار تان در پهلوي اين شخص وطن پرست است.
روز تان خوش

>>>   بیایید هر یک در دفاع از داکتر لطیف پدرام چیزی بنویسیم تا فاشیسم بداند که او از زیر بوته نیست. یک جمله کوتاه یا گذاشتن عکس او در پروفایل تان کافیست.

>>>   خطاب به دیورند خواهان.اگر دیورند مانند ناموس شما است
پس این ناموس شما را کی گرو کرده است و چرا ناموس خود را از زیر لنگ پاکستان خلاص نمی کنید
دوم... نکاح ناموس شما را کی با پاکستان بست
سوم . ناموس شما چنصد سال است که نواسه و کواسه دار شده است و در شرم گاهش چیزی خوب وجود ندارد آنقدر ....شده است که تمام دنیا از ....خبر دارند و کسی حاضر نیست که بخاطر این ناموس ....شما شهید بدهد.
سالانه 9000 هزارسرباز این سر زمین به خاطر این ناموس ....گشته شما به شهادت می رسد. دیگر بس است که ما بخاطر ناموس فروخته شده شما شهید دهیم... اگر این ناموس ....گشته برای شما مهم است باید بدانید که به خسر خیل شما بیشتر با ارزش است.

>>>   محترم ان ها از بابه اجداد ناموس فروش مامله كر بودن

>>>   وطنفروشی عبدالرحمن خان چندین دهه است که از مردم افغانستان قربانی می گیرد. اکنون زمان آن رسیده است که بحث روی مسأله دیورند را از دست چند نفر کمیشن کار برای کشور هندوستان و چند نفر فاشیست دو آتشه افغانستان که یکسره آن را ازخود می دانند، خارج ساخته و آن را به یک گفتمان ملی مبدل سازیم. حل و فصل این مشکل تاریخی به نفع تمام اقوام کشور است.

>>>   امرالله صالح سالهاست دفاعيه مي نويسد، نگرش هـاي سطحي يك سياست گر جاي بخشش ندارد، چون با منظومه ي فكري اش نه تنها خود بلكه جامعه را دچار ابهام در تصميم گيري ها ميكند.
من تاحال عمق ديدگاه امرالله صالح را نديدم، او هميشه فكر كرده است كه مسير درست مي پيمايد اما يك نسل بيرون شدند وهمه ي تصاميم غلط اش را به رخ اش كشيدند.
هميشه دربرابر باور عمومي حرف زدن شايد يك كار روشنفكري باشد، اما سياست كردن باچنين رويكردي راه مقصود نمي پيمايد.
امرالله صالح هميشه فكر كرده كه براي افغانستان سياست ميكند، همان افغانستاني كه برخي ازشهروندان اش درين روزها پيش رييس جمهور زانو ميزنند وامرالله صالح را نماينده ي شوراي نظار وجاسوس انگليس خطاب ميكنند.

>>>   Mehr
اكنون فاشيزم قبيله گرا نميتواند براي همه تكليف منافع كند، حالا مردم خود قادر اند تا تشخيص دهند كه چه چيزي براي شان سودمند است و چه چيزي نيست
فاشيزم بايد بداند كه همه انسانها عطا، عبدالله و امرالله صالح نميشوند كه با مردم و هويت خويش پشت كنند
اينجا توده ها دارند بر سرنوشت خويش تصميم ميگيرند
اينكه توده ها آگاه شده اند و ميدانند كه چه چيزي به منافع شان است
اكنون فاشيزم ديگر نميتواند براي ما تكليف منافع كند، اكنون ما بخوبي ميتوانيم تفكيك دهيم كه چه چيزي به منافع ما أست و بايد چگونه بدانسو بشتابيم!!!!
فاشيزم قبيله بايد بجاي سنگسار انديشي به فكر انسانيت پروري شود تا آيندگان شان انسانيت بياموزند نه فرهنگ حيواني و همديگر دَرَّاني

>>>   خطاب به کمال ناصر اصولی!
تاریخ حضور منِ #تاجیک کابلی در #کابل، و دیگر تاجیک ها در سراسر این سرزمین ، به بیشتر از #_هزارها سال میرسد و از (#صاحب_خانه؟!) بیشتر از #سه_صدسال نیست؛ در این صورت، ما مهاجریم یا شما؟

>>>   #دکتر_لطیف_پدرام
مگر می شود بت شکنی را دوست نداشت؟!!
من یک شهروند هراتی ام.
هرات کمتر از پدرام می دانست و می داند. شاید این فاصله دور جغرافیایی با بدخشان عزیز تا اندازه ای دورمان نگه داشته باشد. فاصله ای که تیر آرش کمانگیر و آرش چرخه گیر نیز یاری پیمودن آن ندارد!
من هراتی شاید با بخشی از اندیشه پدرام هم نظر نباشم، اما پدرام بتی را شکست که قبیله می پرستیدش پس چگونه میتوان چنین بت شکنی را دوست نداشت و نستود!
بخش بزرگی از هرات با تو خواهد بود پدرام عزیز و امیدوارم فعالیت حزب کنگره ملی در هرات را گسترش دهی.

>>>   افغانستان در چند قدمی تجزیه
خداوند يونها، طاقت ها، كرزي ها، عبدالله ها، ملا عمر ها و تركي ها را از سر مردم "كمان گير، گوسفندي، خوشباور و وحدت مُلي طلب"ما كم نكند و اگر نه سالها در خواب خر گوش ميمانديم. عمر طولاني و سلامت جسماني به رهبران ....خواهانيم!

>>>   اگر ما حرف زدیم شگاف اجتماعی شکل می گیرد. آنها که این جامعه را غار غار کردند چه؟
یک شمار آدمان باور عمیق دارند که افغانستان مشکلات سیاسی، قومی، طبقاتی دارد. اما، از حرف زدن در این مورد چرا می هراسند؟ این حال به آن می ماند که شما از شدت درد رو به مرگ باشید اما اگر دوکتور گفت: مشکل شش داری، گرده هایت التهابی شده اند، میوه را نا شسته خورده ای اسهال خونی شده ای، زخم معده داری بعد شما عصبانی می شوید که هی چرا می گویی من اسهال خونی شدم یا من زخم معده دارم!

>>>   Ariaie
يك عده نه خود شجاعت خلق فرصت و طرح گفتمان را دارند، نه ديگران را أرام ميگذارند ، در پهلوى رشد نسل جديد و اگاه مبارزه طلب و عدالت خواه، اين عده را ميتوان اقليت ترسو و شاخه گرفته از منطق معامله وادامه نسل معامله دانست. اينها منتظر اند تا معجزه مشكلات كشور را حل كند، شايد هم ترس شان از اين است تا باند معامله فرصت معامله را از دست دهد. اين عده نه راه حل دارند و نه ميتوانند موج بوجود أمده را با گفتمان منطقى رد كنند ، تنها كارى تلاش انجام دهند اين است ميخواهند پشت اين موج را با سياه كارى خالى نمايند !

>>>   خطاب به همه يى عدالتخواهان ؛
در هر جا كه هستيد و به هر انديشه و عقيده يى سياسى كه باور مند هستيد، همانگونه كه در اين چند روز نشان داديد ، صف تان را متحد كنيد ، هدف تنها دفاع از فرد نيست ، هدف يك داعيه است ، گاهى جرقه يى بهانه مى شود تا خرمن ظلم را آتش زنيد، ما براى يك هدف بزرگ كه آن عدالت است باور داريم و متحدانه بايد براى تحقق آن مبارزه كنيم . اين سخن مسعود بزرگ كه مى گفت؛ وقتى ملتى اراده كند هيچ نيروى تاب مقاومت در مقابل آنرا ندارد. فحش دادن ، نا سزاگوى ، تهديد و اخطار هاى حلقه هاى شوونيستى ناشى از دست و پاچه شدن شان است. شما مردم ايد و قوت شما رمز و كود پيروزى است .
هشيار باشيد و به افراد كه از عقب خنجر مى زنند هم متوجه باشيد. سليقه ها نبايد داعيه يى عدالتخواهى را صدمه بزند. همه تان هم افسر جريان عدالخواهى هستيد و هم عسكر آن . اين درفش را بلند نگه داريد.

>>>   Najib Salam
متوجه باشيد كه قبيله ، دلقكان و عروسك هاى خود را فعال خواهد كرد تا اين انجمن عدالتخواهى را صدمه بزنند. دقت كنيد و اجازه ندهيد تا از عقب خنجر بزنند. اين شيوه يى تخريبكارى قبيله خيلى موثر است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است