10 واقعیت ممنوع در قالب 10 شایعه
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۴۲    ۱۳۹۶/۱/۱۶ کد خبر: 131325 منبع: پرینت

1
شنیده می شود که دالرهای داده شده از سوی شورای امنیت به نمایندگان مجلس قبل از استیضاح مسوولین امنیتی جعلی بوده است.
برای هر وکیل از هفت هزار دالر جعلی کمتر داده نشده است.


2
شكريه باركزى سفير افغانستان در كشور ناروى بيش از 20 روز مي شود كه بدون رخصتی و اجازه وزارت امور خارجه به كابل آمده است و همه روزه از ساعت ٨:٣٠ صبح تا به ١٢ ظهر در دادستانى كل كشور نشسته و از ﻫﺮ طریق بالاى دادستان كل فشار وارد مي كند تا شوهرش (غفار داوى) را كه متهم به اختلاس ده ها میليون افغانی است از بند رها كند.


3
در 10 روز اول سال 35 تن بدلیل نوشیدن شراب در شهر کابل جان باخته و نزدیک به 75 تن دیگر راهی شفاخانه ها شده اند
پولیس حوزه نهم شهر کابل در منطقه بنایی کابل تمام دوکانهای شراب فروشی را بسته کرد و شراب ها را جمع آوری نمود. شراب فروشان نیز با پولیس درگیرشده اند.
در بنایی کابل نرخ شراب قیمت از صد دالر شروع می شود و نرخ شراب ارزان به دوصد افغانی پایان میابد و بعضي مقامات رشوت خور صد دالری می خرند و جوانان اوباش بوتل خود را مي برند و دوكانداران از آبدان شراب با نرخ دوصد افغاني بوتل هاي شراب جوانان اوباش و پاچه ﺑﻠﻨﺪ را پر مي كنند .
بنايي كابل مركز ساقيان بچه هاي ولگرد پلنگي پوش پاچه ﺑﻠﻨﺪ بشمار مي رود.


4
قبل انتصاب مجدد عطامحمد نور به سمت والی بلخ، اشرف غني از عطا محمد نور خواست سمت وزارت دفاع را قبول كند، اما آقاي نور به داكتر غني، جنرال عتيق الله بريالي را به وزارت دفاع پيشنهاد كرد که چذیرفته نشد.
همچنین اشرف غني گفته است من با داكتر عبدالله توافق كرده ام كه مصطفي مستور به وزارت ماليه و اكليل حكيمي به وزارت خارجه برود.
استاد عطامحمد نور در پاسخ گفته است تا زمانيكه صلاح الدين رباني راضي نباشد هيچ نيروي توانايي بركناری صلاح الدين رباني وزير خارجه كشور را ندارد.


5
رییس جمهور اشرف غنی، به جنرال جرات و حاجی الماس وظیفه داده است که با بسم الله محمدی، ایوب سالنگی و بصیر سالنگی برای برگشت آنها به کرسی های حکومتی گفتگو کنند.
ارگ می خواهد چهره های با نفوذ را از کنار داکتر عبدالله دور نماید.
نقش حاجی الماس در مذاکرات سیاسی میان رییس جمهور و والی بلخ نیز برجسته بوده است.


6
از ریاست معارف ولایت تخار گزارش می رسد که بست‌های معلمی در تخار، از 80 هزار تا یک ‌لک افغانی به‌ فروش می‌رسد.


7
سید مقتدر فرمانده پولیس ولسوالی اشکمش هفته گذشته بالای باشندگان روستای پل قاق شهر تالقان گلوله باری کرد که از اثر آن 4 تن کشته و 5 دیگر زخمی شدند.
تا کنون هیچ مرجعی پیگیر این قضیه نبوده و مردم محل بناچار جنازه های خود را بدون اعتراضی دفن کرده اند.
گفته می شود که کسی جرات اعتراض و دادخواهی را ندارد.


8
ریاست هیجده امنیت ملی، در ماه جوزا سال 1387 یک گروپ اختطاف چی را به رهبری ساتنمن "محمد سالم الماس" گرفتار کرده بود. با آنکه این مسأله درآن زمان به زبان رسانه ها افتاد، تلاش هایی در سطوح مختلف به کار گرفته شد و سرانجام، سالم الماس بیش از سه ماه در زندان سپری نکرد. وی دوباره به وزارت داخله برگشت و اخیراً به پیشنهاد تاج محمد وزیرداخله، به رتبه جنرالی ارتقا یافت جنرال می شود و به تازگی با فرمان رییس جمهور با لقب جنرال سالم الماس در پست "ریاست تحقیقات جنایی و لایت کابل" منصوب شده است.


9
نظام قومندان یکی از اوباش های حزب جنبش چندین خانه های قریه کوهی مربوط حوزه اول فاریاب را که اکثریت مردم تاجیک اند چور وبه آتش کشیده است .
جهانگیری


10
اداره امور رياست جمهورى، تعيينات از سوى رياست اجرایی را به رسميت نشناخته و از ثبت آنها در مدارك رسمى حكومتى، خوددارى می‌کند


(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شایعه
شایعات
نظرات بینندگان:

>>>   نظام قیصاری از جمله قوماندانان شجاع ، صادق و با تقوااست و تقوا و صداقت وی از کسی پوشیده نیست ،

>>>   پادشاهی کردن سند ملکیت بر کشور را به کسی نمی بخشد. ورنه مغولان با چهارصدسال و انگلیسها با دو صد سال حاکمیت در هند، باید امروز صاحب هندوستان شناخته شده و مردمان هند "مهاجر" پنداشته می شدند!

>>>   وزیر اقوام قبایل هم گند زد!
او گفته که عبدالرحمان خان دست نشانده بوده است و خط دیورند تحمیلی است.
سوال:
کدامت در تقریبن سه صد سال از احمد شاه ملتانی تا غنی دست نشانده نبودید؟

>>>   اینها گپ شان مطابق خواست پشتونوالی هرجای و مکان تغیر میکند فردا باز عبدالرحمن خان در جای دیگر قهرمان است

>>>   Salehzadh
مه كه ميبينم روز تا روز به جمع هواداران رهبر حزب ما افزوده ميشه.
خواست خداوند اگر بود قدرت گرفتيم در اولين فرصت يون خانم اش و اصولي و چرم چقل را به دار بزنيم و چندين مكاتب دخترانه پسرانه در مناطق پشتون نشين ما درست كنيم كه اول سطح سواد اي مردم بالا ببريم بعد بشانيم شان بگويم خو، اصولي، يون زنش برتان خوب بود يا عبدالطيف پدرام؟
اگر ديديم كه گفتند يون و زنش انگاه ميدانيم كه اي مردم از پدر پدر ديوانه بودند زندگي با اينها وقت ضايع كردن است همه را در ديوانه خانه مندازيم.
اگر گفتند لطيف پدرام در هر ولايت شان بلاك هاي رهايشي درست ميكنيم همه را از داخل خيمه ها به بلاك ها انتقال ميتيم كه زندگي انساني كنند.

>>>   Bakhtari
اگر ما در برابر مهاجرین بی فرهنگ ، بی دانشان دون و مهاجرین کوه سلیمان افغان ذلتی خاموش بمانیم . زنده بودن ما تلخ تر از مرگ است .

>>>   Partaw Naderi
اگر بحث در پیوند به مرز دیورند،خیانت ملی است، چرا نخست نمی رویم امیر عبدالرحمان را که پس از امضای قرارداد دیورند از انگلیس لقب شوالیه یافت، در دادگاه تاریخ به جرم خیانت ملی و وطن فروشی محاکمه نمی کنیم!

>>>   عطا صفوی
مهر تایید برجعلی بودن تاریخ قریب به دوصده اخیر افغانستان...!
خاین و یا قهرمان؟ سیاه ویاسفید؟
-----------------------------------------------------------------
هموطنان پشتون مان تا دیروز امیرعبدالرحمن خان راقهرمان... قلم دادمینمودند ، ولی ناگهان در چند روز اخیربا دیدگاه همچون باد های موسمی به وی مهر خاین بودن وهم دست نشانده را زدند . بلاخره بااین سردرگمی تکلیف مردم ومشکل تاریخ چه خواهد شد؟ این دیگر غیرممکن وبدور ازمنطق انسانی است که یک شخص درعین زمان هم خاین وهم یک قهرمان بوده باشد...این شباهت به آن دارد که برای مردمان یک جامعه قبولانده شود که دروقت ضرورت رنگ سیاه را باید سفید بگویید ویاهم برعکس.. قطعآ دیگر نباید شکی داشت که تاریخ قریب به دوصده اخیر این سرزمین کاملا سراپا جعلی وسیاه است .

>>>   حسین پنجشیری
اینها اصلآ نماینده پشتونها نیست چون پشتونها آنقدر نفوس ندارند که 110 نماینده داشته باشند تمام اینها بالای ملت تحمیل شده اند و قوم پشتون هم آنقدر مدنی نیست که از رای و انتخاب چیزی را بداند

>>>   آزاد منشان
بابا های افغانان=پشتونها ها یکایک خاک وطن را فروختند، به واپس گيرى اش، منى نسل امروز و فراد خون بديم؟؟؟؟
اين چه منطق است؟؟؟

>>>   این روزها ، به یک حساب ، روزهای " پدرام " اند. پدرام ، گفتمان روز را تعیین کرده است. در همه جا، سخن از پدرام است. در میان مردم ما محبوبیت پدرام ، در همین چند روز به اوج رسیده است. دسته دسته مردم از چهار سوی افغانستان به دیدارش می آیند و حمایت خویش را از او اعلام میدارند. به ویژه جوانان با یک شور و شوق زیاد از پدرام یاد می کنند و میخواهند در کنارش باشند. آرزوی من این است که جناب پدرام بتواند از این موقعیت به سود همبستگی بیشتر و سازماندهی بهتر مردم بهره گیرد. در چنین حالت ها، میشود حرکت های بزرگی را بنیاد نهاد. اگر گپ تنها به چای نوشیدن و قصه کردن و " آمدی تشکر" ختم شود و دیگر هیچ دستآوردی از این همه جنبش، از این موقعیتی که ایجاد شده است، نداشته باشیم ، کار خوب نمی شود.

>>>   Zalmay Salehzadh
مه به پدرام صاحب قول داديم كه تا پيروز ات نسازيم در نيمه راه از قول ما بر نميگرديم.
بگذار مردم بدانند كه ما پنجشيري ها ولايت پرست نيستيم، هر كسي بخاطر خدا و مردم قدم مردانه بردارد ما با ايشان ايم.
براي ما ولايت و قوم مطرح نيست.

>>>   فاشیست های پشتون ، سالهای سال ، به سویه ملی و جهانی ، همیشه این دروغ شاخدار را گفته اند که " پشتون ها در اوغانستان اکثریت هستند " . اکنون وقتی که مساله نفوس شماری مطرح می شود ، می دانند که این دروغ تاریخی شان برملا می گردد و اقلیت بودن پشتونها ها به عنوان یک حقیقت انکار ناپذیر در برابر چشمان همگان قرار می گیرد . وقتی پردۀ این دروغ تاریخی شان دریده شود ، خیلی دروغ ها و برنامه های شیطانی دیگر شان نیز هیچ می شوند. فاشیزم اوغانی همه برنامه های شیطانی خود را بر اساس همین دروغ تاریخی توجیه می کند : چون اوغان ها اکثریت هستند ، نام کشور باید " اوغانستان " باشد . چون اوغان ها (پشتونها) اکثریت هستند ، حاکمیت سیاسی و اقتدار اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی باید در دست پشتون ها باشد. چون پشتونها اکثریت هستند ، سرود ملی باید پشتو باشد . چون پشتونها اکثریت هستند ، زبان ملی کشور باید زبان پشتو باشد . چون پشتونها اکثریت هستند ، همه نماد ها و شناسه های کشور باید پشتونی باشند . چون پشتونها اکثریت هستند ، باید خود شان حاکم ، زبان شان حاکم و فرهنگ شان حاکم ، باشد . پشتون را " اکثریت " نشان دادن ، یک مساله ای بسیار حیاتی و بسیار اساسی و یک مساله مرگ و زنده گی است برای فاشیست های اوغان . از همین خاطر ، به این دروغ بسیار محکم چسپیده اند و با جُل و پوستک ، با لنگی و چپلی ، با دریشی و نکتایی ، به چشم مردم می درآیند و در هر جایی که برابر شوند و موقع بیابند ، همین دروغ را همیشه تکرار می کنند . این تکرار و تکرار و تکرار یک دروغ ، سبب شده است که شماری از خارجی های بیخبر و خوشباور نیز ، این دروغ را حقیقت پنداشته و در نوشته های خویش در مورد اوغانستان نقل کنند.

>>>   Zahir Ariaie
شما در حال طرح و إبراز راى خود براى حل غده سرطانى بنام مرز ديورند هستيد. با شجاعت حرف خود را با منطق كه پشت ان خوابيده إبراز بداريد . اين غده سرطانى يكى از مهم ترين عوامل جنگ، بدبختى ، عقب ماندگى ، و درماندگى كشور و ملت است. انهايكه مى گويند شرايط براى طرح ان اماده نيست معامله گران فروخته شده يى بيش نيستند. يك عده يى ديگر نيز از چنين موج هاى مردمى با إبراز وفا دارى به ستون ظلم فاشيزم ميخواهند براى خود ماديات دست وپا كنند كه مطمناً اين روز ها همه را شناختيد. اينها بياييند بگويند كدام زمان براى طرح چنين مسله يى دلخواه است؟ مطمناً هيچ وقت!
از اين اينها بپرسيد اكر ديورند به عقيده شما حساسيت برانگيز است، در مورد شناسنامه ها چى كرديد؟
در مورد جابجايى هاى قومى در دولت چى كرديد؟
در مورد برادر خواندن قاتلين ملت چى كرديد؟
در مورد فساد موجود چى كرديد؟
در مورد صد ها ظلم جارى ديگر چى كرديد؟
شما حتى مرد نيستيد واژه دانشگاه را كه زبان مادرى تان است استفاده كنيد!
شما يك مشت فريب كار دروغ گو و منافق فرصت طلب بيش نيستيد.
اين يك مسله بسيار واضح و مردمى است شما سفسطه بأف هاى لفاظ برويد از مردم بپرسيد. تا پاسخ بگيريد اما متاسفانه انقدر ترسو هستيد كه از يك ديدگاه فيس بوك هم فرار مى كنيد. اينجا يك ملت هر روز خون مى دهد اما شما نامردانه در فكر حفظ پروفايل سياسى و پركردن جيب هاى خود هستيد.

>>>   پیام لطیف پدرام،رهبر کنگره ی ملی و اپوزیسیون به همه ی هواداران،همرزمان و همراهان.
بسمه تعالی
از هواداران و همراهان عزیز،اعم از خواهران و برادران، متواضعانه خواهش می کنم در شبکه های اجتماعی نه به خودی ها ونه به بیگانه ها به ویژه به نشانی اقوام محترم افغانستان،سخن درشت نگویند. ودل کسی را بی جهت نرنجانند.
ما هر کاری را که انجام می دهیم به خاطر سربلندی مردم افغانستان وتامین رفاه و عدالت است.
در باره ی معاهده ی دیورند به تحقیق سخن میگوییم و سخن گفته ایم.جنبه های حقوقی،تاریخی و سیاسی آن را بررسی کرده ایم. در این باره پانزده سال است کار می کنیم.چندین کنفرانس و سمینار علمی گذاشته ایم در رسانه ها بحث کرده ایم در این باره کتاب ها و مقاله ها منتشر کرده ایم. بنا بر این ما برای هر پرسشی، چه دوستانه، چه مغرضانه ،چه حسودانه پاسخ علمی و مناسب داریم. از همه ی شما عزیزان و مبارزان راه شرف و عدالت می طلبم با مخالفان و حاسدین چنان سخن بگویید که در خور عدالت خواهی و فرهنگ بزرگ و عظیم اسلامی و خراسانی شما است.
لطیف پدرام

>>>   اختطاف چی مشهور رئیس تحقیقات باشد صرافان تجار همه روزه اختطاف میشوند تا زمانیکه جنگ سالار های دزد یک نفر درحکومت باشد مشکلات حل نمیشود

>>>   بی عدالتی ، رشت خواری ، فوم پرستی و فساد در این حکومت پوشالی و تک قومی غنی به حدی رسیده که حالا یک جوان بی سواد ، اختطاف چی و راه گیر را بخاطر اینکه برادر حاجی الماس معامله گر مشهور و تسلیمی دوران داکتر نجیب الله می باشد ، به ریاست تحقیقات جنایی قوماندانی امنیه ولایت کابل مقرر می نماید ، و به گفته عوام گرگ را موظف به نگهداری گوسفندان می نماید .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است