درگیری مسلحانه طرفداران غنی و عبدالله در فراه
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۴    ۱۳۹۶/۱/۲۰ کد خبر: 131464 منبع: پرینت

طرفداران عبدالله و اشرف غنی باهم درگیر می شوند.

گزارش های رسیده از ولایت فراه می رساند که در ولسوالی پرچمن، درگیری مسلحانه میان عده ای رخ داده است که برخی هواداران عبدالله و برخی هواداران اشرف غنی می باشند.

در یک سوی این منازعات نیز "موسی خان" ولسوال پرچمن می باشد که حدود 7 ماه قبل توسط اشرف غنی به این پست گماشته شده بود.

باید خاطر نشان ساخت که در پی ایجاد این ناامنی ها در "پرچمن" این ولسوالی به محاصره طالبان نیز در آمد.

حبیب الله یوسف زی

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شایعه
عبدالله
نظرات بینندگان:

>>>   یوسف زی صاحب من از پرچمن خبر دارم که تونداری ولی همین بس است ،توبه کن .

>>>   دروغ است قبول نمیکنیم شاید جنگ باشد اما مربوط اشرف غنی وعبدالله نمیشود

>>>   این "طرفداران" غنی هم زور ساده مردم اند، غنی آدم ترسو و بزدل است از درگیری مخصوصا مسلحانه آن چنان میترسد که در هنگام انتخابات به قانون اساسی پشت پا زد و با یک تپ تپ پای ساختگی عبداله و جان کری ... واری غار میپالید!!!!

>>>   ايستاده شويد و قدرت را در انتخابات اينده از دست فاشيزم دربياوريد!
شما ميتوانيد!

>>>   تجربه نشان داده است که انتخابات.مزاکرات وتفاهم همرای فاشیزم فایده نداره وبه نتیجه هم نمیرسد

>>>   خطاب به همه يى عدالتخواهان ؛
در اين مرحله يى حساس هشيارى تان را حفظ كنيد، فاشيزم و مزدوران شان آرام نيستند وطرح توطيه هاى را ريخته اند و تلاش دارند تا رهبران عدالتخواه را از سر راه خود بردارند ، توطيه ها ابعاد ديگرى هم داد، سازمان هاى جاسوسى منطقه هم در اين بازى ها شريك اند. در طول اين هفده سال همه يى مهره هاى موثر را از استاد ربانى تا فرماندهان وطن دوست را يكى دنبال ديگر كشتند و هيچ كسى هم دوسيه هاى قتل هاى زنجيره يى را تعقيب نكرد و خون ها بى هوده حدر رفتند، جنبش روشنايى را در اوج خروش شان زمينگير كردند و دها تن را فجيعانه به قتل رساندند و به هيچ نون عدالتخواهى هم مجال ندادند. عليه دوستم بار ها توطيه ريختند و خواستند حدفش كنند ، تا حدى هم پيروز بوده اند.
اكنون خبر هاى وجود دارد كه توطيه هاى به آدرس دكتر پدرام و ساير عدالتخواهان هم طرح ريخته شده است . با تجارب تلخى كه از گذشته وجود دارد ، بايد قبل از هر وقتى ديگر محتاط و هشيار بود تا اين جانيان به اهداف شان دست نيابند. ما هميش از عقب خنجر خورده ايم مباد كه از جنس خودمان را قاتل برگزينند.

>>>   Mutaref
از آنجاي كه مسله مرز ديورند پايان يافته است و مطابق به اسناد تاريخي، عقلن و منطقن مجالي براي دفاع از به رسميت نشناختنِ مرز را نمي دهد، كسي از طرفدارانِ ديورند خواهان حاضر نيستند وارد يك بحث اكادميك و علمي شوند. يكي از تلويزيون هاي مطرح داخلي قرار بود يك بحث بزرگي تلويزيوني را در مورد «مرز ديورند» راه اندازد كه طرف اصلي مناظره داكتر لطيف پدرام قرار دارد، اما مسؤولين اين تلويزيون چند روز است از نخبه ها و تاريخ نگاران مخالف موضع داكتر پدرام دعوت مي نمايند، ولي كسي حاضر نمي شوند به مناظره شركت كنند. مسوولين اين تلويزيون وقتي ازين بزرگواران دعوت كرده، اكثر شان گفته اند كه مطابق اسناد و واقعيت تاريخي آقاي پدرام بر حق است و ما نمي خواهيم درين مناظره شركت كنيم. مخالفينِ پدرام به مسوولين اين تلويزيون گفته اند، ما در يك ننگ قومي قرار گرفته ايم و اگر حقيقت را بپذريم، نفرين قوم و قبيله خود مي شويم و نا گزيريم ظاهرن مخالفت كنيم. عين مسله را تعداد از وكلاي مخالف نيز در حاشيه مجلس نماينده گان به داكتر پدرام گفته اند.

>>>   Dadnia
مبارزه در برابر دروغگوئی و جعل تاریخ به فایده ی همه ی باشندهگان این سرزمین است. بویژه پشتون ها بایستی تاریخ درست هویت شانرا خود پژوهش کنند. درک تاریخ کتابخوانان وطن در سطح کتابهای سانسور شده ی مکاتب است.

>>>   ما این تهدید‌ها را جدی میگیریم و به جناب پدرام صاحب وعده میسپاریم که سر جان در خدمت هستیم، بفرماید چی‌ کنیم؟.

>>>   پاکستانزی راست می گوید خبر های ای اس ای دقیق است . خخخخخ

>>>   شرم و حیا و خجالت هم خوب چیزی است که این فاشیست ها ندارند.

>>>   ریشه تمام گرفتاریها و بدبختیهای افغانستان خرافات و سلطه گری یک قوم است.

>>>   هشدار برای جوانان بیدار و مبارز
سطح تهدیدات علیه عبدالطیف پدرام از سوی شورای امنیت و فاشیست پشتونخواهی به حد اعظم خود رسیده نگذارید وی را از ما حذف فزیکی کنند.
ما تن به فنا داديم تا زنده شما باشيد
برخاک مزار ما مشغول دعا باشيد
چو شمع وجود ما قربان شما گرديد
روشن گر شمع ما شايد که شما ...

>>>   فدا محمد تورانیان
کوچکترین توطئه علیه پدرام از سوی قبیله گرایان اوغان (اتمر و استانکزی) ، جنگ تمام عیار کوچه به کوچه علیه قبیله را در پی خواهد داشت .....

>>>   باید چاره ای بسنجیم و کاری کنیم !
یادداشت از: عمر راوی .
فاشیست های پشتون ، دولتی و غیردولتی ، مذهبی و غیر مذهبی ، از هر قماشی که استند، همگی شان برای برآورده شدن یک هدف مشترک قومی خویش، در یک صف و در یک سنگر قرار دارند. هدف مشترک شان این است که حاکمیت و فرمانروایی مطلقه و تکقومی پشتونی در سراسر افغانستان برقرار شود. هرکس و هر چیزی که مانع و مخالف این هدف باشد ، به هر شکلی که شود ، از سر راه خود برمیدارند و نابود میکنند. افغانستان بدون حاکمیت عام و تام پشتونها برای آنان هیچ ارزشی ندارد و اگر تا هزار سال هم در آتش جنگ و نا امنی و بحران و پسمانده گی بسوزد، چرت شان خراب نمی شود. یا حاکمیت مطلقه پشتونی یا هیچ .
من بار ها نوشته ام که فاشیست های پشتون همان فرزندان و پیروان راستین ادولف هیتلر استند. اینها ، نه به مردمسالاری باور دارند، نه به آزادی بیان باور دارند، به به حقوق شهروندی کدام ارزشی قایلند، ولی همه مقوله ها را ، همه شعار ها را ، برای رسیدن به همان هدف اصلی خود سوء استفاده می نمایند و در فرجام خواهیم دید که یک دیکتاتوری تکقومی پشتونی خود را قایم و دایم می سازند وبس.
تا چند سال آینده اگر همین وضع ادامه پیدا کند و همین فاشیست ها بر امور حاکم باشند، شما دیگر نشانی از این آزادی رسانه ها، نشانی از آزادی بیان ، نشانی از نفس کشیدن مخالفان رژیم پوشالی پشتونی را نخواهید دید. اینها کسی را زنده نمی گذارند که برای شان خطری خلق کند.
پس بهتر است که خام طماع نباشیم ، خوشخیالی را به دور افگنیم و تا خیلی خیلی دیر نشده است ، چاره ای بسنجیم و کاری کنیم که این یک مشت فاشیست و بیمار روانی نتوانند به هدف های شوم خود برسند.
بیایید ، ما تاجیکها خود را متحد و منسجم سازیم . این تفرقه و نابسامانی خود را کاهش دهیم و برای ساختن یک نهضت و جنبش و جریان بزرگ عدالتخواهی که شامل همه گروه ها ، سازمان ها ، نیرو ها و شخصیت های مستقل باشد ، بکوشیم.
با سپاس

>>>   یک گروه شناخته شده وحشی ها هیچگاهی دست از تمامیت خواهی خود نمیکشند۰ خلقی گلبدینی طالب تکنوکرات اوغان ملیتی همه متحدانه در جهت تمامیت خواهی ایشان کار میکنند۰ بر تمام غیر پشتون ها لازم است که تمام تفاوت های دیگر را با حوصله مندی کنار بگذارند و علیه این فاشیست ها متحد شوند۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است