اسارت 6000 فلسطینی در زندان های اسراییل
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۷    ۱۳۹۶/۱/۲۷ کد خبر: 131779 منبع: پرینت

مراکز مرتبط به امور اسرای و آزادگان فلسطین با نزدیک شدن روز اسیر فلسطینی در گزارشی اعلام کردند که در حال حاضر 6هزار و 500 فلسطینی از جمله 300 کودک در زندان های رژیم صهیونیستی محبوس هستند.
هیات امور اسرای و آزادگان فلسطینی، باشگاه اسیر فلسطینی و دستگاه مرکزی آمار فلسطینی در گزارشی مشترک به مناسبت سالروز اسیر فلسطینی در روز 17 آوریل به اوضاع اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی پرداختند.

براساس این گزارش، شمار کل اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی 6 هزار و 500 نفر است.
طبق این گزارش،شمار کودکان اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی 300 نفر و زنان نیز 57 نفر هستند.

همچنین طبق این آمار شمار بازداشت های اداری 500 نفر و نمایندگان مردم فلسطین که اسیر هستند نیز 13 نفر و کسانی که بیش از 20 سال در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر بوده اند، بیش از 20 نفر هستند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رژیم صهیونیستی از زمان اشغال فلسطین حدود یک میلیون بار اقدام به بازداشت فلسطینیان کرده است.

تاریخ جنبش اسیر فلسطین با اشغال فلسطین در سال 1948 آغاز شد و در این سال ها تا به امروز نزدیک به یک میلیون بار فلسطینیان به اسارت گرفته شده اند و مساله اسرای فلسطین یکی از جمله ارکان اساسی مساله فلسطین است و دوره انتفاضه سنگ در سال 1987 و انتفاضه الاقصی که سال 2000 آغاز شد، جزو سخت ترین مراحل تاریخی فلسطین بود که این ملت با انواع و اقسام جنایت های دشمن صهیونیستی مواجه بوده و صدها هزار فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست به اسارت گرفته شدند.

بنابر گزارش های رسمی و حقوقی، از آغاز انتفاضه الاقصی در 28 دسامبر 2000، نزدیک به 100 هزار بار نظامیان صهیونیست فلسطینیان را اسیر کردند که در این بین حدود 15 هزار کودک و نوجوان کمتر از 18 سال، 1500 زن و حدود 70 نماینده و وزیر سابق فلسطینی نیز به اسارت گرفته شدند.

همچنین رژیم صهیونیستی حدود 27 هزار مورد حکم بازداشت موقت در حق فلسطینیان صادر کرده و هم اکنون نیز حدود 7 هزار فلسطینی در 24 زندان و بازداشتگاه رژیم صهیونیستی اسیر هستند. همچنین از اکتبر سال 2015 که انتفاضه قدس شعله ور شد، ده ها هزار فلسطینی به اسارت نظامیان صهیونیست درآمده اند که بیشتر بازداشت ها مربوط به شهر قدس می باشد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فلسطین
اسراییل
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است