ممانعت از سفر 100 آلمانی به ترکیه در سال 2017
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۳    ۱۳۹۶/۱/۲۷ کد خبر: 131781 منبع: پرینت

یک روزنامه آلمانی با استناد به پاسخ دولت آلمان به یک درخواست حزب چپ این کشور از ممانعت از ورود حدود 100 آلمانی به ترکیه به دلیل خطرات برای امنیت عمومی از طرف آنکارا خبر داده است.

به گزارش روزنامه آلمانی "دی ولت"، براساس پاسخ دولت آلمان به یک درخواست حزب چپ پارلمان این کشور، در سال 2017 حدود 100 آلمانی از سفر به ترکیه منع شده اند. این امر اغلب با استناد به خطر بری امنیت عمومی انجام می گرفته است.

بر این اساس از ابتدای سال جاری میلادی حدود 100 آلمانی در فرودگاه های ترکیه از ورود به این کشور منع شده اند.

"مایکل رات"، معاون وزیر امور خارجه آلمان در این باره اظهار داشت که دولت فدرال آلمان در برابر دولت ترکیه از افردی که تحت تاثیر این تصمیم آنکارا قرار گرفته پشتیبانی می کند تا حداکثر شفافیت برای افراد آسیب دیده را ایجاد کند و امکان بررسی تصمیمات مناسب را تضمین کند.

مناسبت آلمان و ترکیه ماه هاست که بسیار متشنج شده است. این مناسبات اخیرا به دلیل دستگیری یک خبرنگار آلمانی در استانبول و مناقشات بر سر نشست های تبلیغاتی وزرای ترک در آلمان درباره همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه بیش از پیش به تیرگی گراییده است.

رییس جمهور ترکیه اخیرا درخواست های آلمان برای تحویل "دنیز یوسل"، خبرنگار بازداشت شده آلمانی را رد کرده است.

"سویم داگدلان"، از نمایندگان بلند پایه حزب چپ آلمان انتقاد شدیدی به اردوغان وارد کرده و اظهار داشت که وی با ممنوعیت ورود برای شهروندان آلمانی منطقه جنگی برای دیکتاتوری خود را گسترش می دهد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است