اختیارات داماد ترامپ باید تعلیق شود
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۶    ۱۳۹۶/۱/۲۸ کد خبر: 131823 منبع: پرینت

نماینده آمریکایی نسبت به دسترسی و اختیارات امنیتی داماد رییس‌جمهوری آمریکا به شدت انتقاد و خواستار لغو آنها شد.

به گزارش پرس‌تی‌وی، تد لیو، نمایندۀ دموکرات کالیفرنیا در کنگرۀ امریکا، با اشاره به امتناع کوشنر از افشای تماس‌های متعدد خود با مقامات خارجی، تاکید کرده است جواز و دسترسی‌های امنیتی وی باید به طور کامل به حال تعلیق درآید.

این نمایندۀ دموکرات در مصاحبۀ خود با شبکۀ ملی ام‌اس‌ان‌بی‌سی از امتناع کوشنر در افشای تماس‌های متعدد خود با مقامات خارجی از جمله مقامات روسیه در ماه‌های پیش از ریاست جمهوری ترامپ، به شدت انتقاد کرد.

روزنامۀ نیویورک تایمز پیش از این در گزارشی از حذف کوشنر در تحقیقات امنیت ملی از جمله دیدارهای وی با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه و سرگئی گورکوف، رییس بانک دولتی روسیه و برخی از مقامات دیگر خارجی خبر داد.
کنگره آمریکا در حال تحقیق ‏دربارۀ ارتباط اطرافیان رییس جمهوری آمریکا با روسیه ‏است.‏

در همین راستا قرار بوده است کمیته اطلاعات سنا از ‏داماد ترامپ دربارة دو جلسه با سفیر ‏روسیه در آمریکا در ماه دسامبر 2016 ‏در برج ترامپ در نیویورک و همچنین جلسه‌ای با ‏رییس بانک دولتی توسعه روسیه موسوم به «ونش ‏اکونوم بانک» توضیح بخواهد.‏

تد لیو در اظهارات اخیر خود تاکید کرده است کوشنر، با توجه به رسواییِ ناشی از تماس‌های چند مقام و دستیار ارشد دولت ترامپ با مقامات روسیه در ماه‌های پیش از ریاست جمهوری، «عامدانه» به حذف تماس‌های مختلف خود پرداخته است.

لیو تصریح کرد: «جارد کوشنر، از قصد، تماس‌های مختلفش را حذف کرده و ... دروغ گفته است. از این رو باید دسترسی و اختیارات امنیتی از وی ساقط شود.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، وکیل کوشنر می‌گوید حذف تماس‌ها به اشتباه صورت گرفته و کاخ سفید به اف بی آی اطلاع داده است که کوشنر اطلاعات تکمیلی را ارائه خواهد داد.

برخی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا نیز به تازگی نامه‌ای برای جیمز کومی، مدیر اف بی آی و چارلز فالن، مدیر دفتر ملی تحقیقات ویژه آمریکا، ارسال کرده و در آن خواستار ممنوع شدن دسترسی کوشنر به اطلاعات محرمانه شده‌اند.

قانونگذاران آمریکایی معتقدند تا زمان دریافت نتایج تحقیقات دربارۀ روابط احتمالی کوشنر با مقامات دولتی و مأموران اطلاعاتی روسیه به وی نباید اعتماد شود.

نمایندگان کنگره آمریکا در نامه خود درخواست کرده‌اند دسترسی داماد ترامپ به اطلاعات محرمانه به حال تعلیق درآید.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داماد ترامپ
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است