داعش مانند شرکت‌های خارجی با آمریکا قرارداد دارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۴    ۱۳۹۶/۱/۲۹ کد خبر: 131883 منبع: پرینت

داعش طرف قرارداد آمریکا است مانند سایر شرکت‌های خارجی، مناطق را از سکنه خالی کرده و فضای مناسب را برای آمریکا میسر می‌سازد تا تسلیحات خود را آزمایش کند.

حامد کرزی رییس جمهور سابق که از مخالفان حمله اخیر نیروهای آمریکایی با استفاده از مادربمب به مواضع داعش در شرق افغانستان است در مصاحبه با نیویورک‌تایمز گفت: داعش نیز مانند شرکت‌های آمریکایی برای دولت واشنگتن کار می‌کند.

وی تصریح کرد که مبارزه آمریکا با داعش غیرصادقانه است زیرا از دو سال گذشته به این طرف، مردم در شرق افغانستان از آمدن افراد وابسته به داعش از مرزهای پاکستان بارها ابراز نگرانی کرده بودند اما هیچ توجهی صورت نگرفت.

حامد کرزی اظهارداشت: با وجود اینکه آمریکا فرماندهی ماموریت نظامی نیروهای خارجی را به عهده دارد، اجازه داد تا داعش وارد شرق افغانستان شود و در پناهگاه‌های امن مستقر شود و به مدت دوسال منتظر ماند و هیچ عملیاتی را علیه این گروه انجام نداد.

رییس جمهور سابق گفت که می‌توان نتیجه گرفت که داعش در واقع طرف قرارداد دولت آمریکا بود مانند شرکت امنیتی «دایناکورپ» و سایر شرکت‌های آمریکایی که منطقه‌ای را از سکنه تخلیه می‌کرد، علت و فضای مناسب روانی را مهیا می‌ساخت تا آمریکا تسلیحات مورد نظر خود را آزمایش کند.

وی مدعی شد که آمریکا برنامه دارد تا با استفاده از بهانه مبارزه با داعش، افغانستان را به آزمایشگاه تسلیحات نظامی خود تبدیل کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داعش
کرزی
نظرات بینندگان:

>>>   تحلیل خوب را آقای هارون امیر زاده در مورد موضع جناب کرزی انجام داده است آنجا بخوانید .
ناصر حکیم

>>>   کرزی خائین ملی،این تو و سپنتا خان بودید که قراداد ها را توسط لویه جرگه فرمایشی تان آماده امضأ با امریکا ساختید. درین قرارداد ها نوشته شده، که تا کسی به منافع امریکا ضرر نرساند، امریکا با او کاری ندارد. چه راکت پرانی پاکستان باشد، چه طالب و چه داعش. اینها نه تنها که به امریکا ضرر نمی رساند، بلکه موقع را برای آزمایش سلاح های امریکا آماده می سازند.
خداوند ترا به سوگ یگانه فرزندت بنشاند تا از دل مردم بیچاره با خبر شوی.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است