تجارت مخفیانه اعراب با رژیم اسراییل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۲    ۱۳۹۶/۱/۲۹ کد خبر: 131893 منبع: پرینت

روابط تجاری مخفیانه میان رژیم صهیونیستی و کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش یافته است و این عرب ها هستند که به دنبال روابط با اسراییل هستند. رأی الیوم نوشت گفتنی است یک شرکت امنیتی اسرائیلی که در حوزه حفاظت از چاه های نفت خلیج (فارس) فعالیت می کند، دو سال پیش هفت میلیارد دالر سود کرد.

پایگاه اینترنتی روزنامه رأی الیوم چاپ لندن در مقاله ای به قلم زهیر اندراوس نوشت : یک پایگاه اینترنتی خبری صهیونیستی فاش کرد روابط تجاری مخفیانه میان رژیم صهیونیستی و کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش یافته است و این عرب ها هستند که به دنبال روابط با اسراییل هستند.

پایگاه اسراییلی «المصدر» به طور غیر رسمی به پیام رسان پیامهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دادن پیامهای دیگر به کشورهای عربی تبدیل شده است.
این پایگاه که به وزارت امور خارجه اسراییل بسیار نزدیک است، پیاپی اخباری به زبان عربی در خصوص روابط میان اسراییل و کشورهای عربی منتشر می کند.

هدف این پایگاه با انتشار چنین خبرهایی آن است که آگاهی اعراب را از آنها بگیرد و همواره بر برتری همه جانبه اسرائیل بر کشورهای عربی تأکید می کند.

مصیبت بزرگتر آن است که کشورهای عربی مورد نظر کاملا سکوت پیشه کرده اند.
الیران ملول مدیر کل شرکت «عرب مارکت» از فعالیت گسترده شرکتش پرده برداشت که در بیشتر موارد به خاطر سری بودن فعالیتش، موفق بوده است.
به گفته وی، فعالیت شرکت ملول مبتنی بر تجارت با شرکت های عربی و همچنین اردن و مصر است. به گفته ملول، تجارت با کشورهای عربی به شدت به طور مخفیانه انجام می‌شود، حتی رژیم اسراییل اطلاعات دقیقی در خصوص میزان آن ندارد.
ملول در پاسخ به این سوال که زمینه های فعالیت تجاری میان اسراییلی ها و عرب ها چیست؟ گفت فعالیت تجاری در زمینه فناوری، مواد اولیه صنعتی و همچنین در زمینه های سرّی دیگری انجام می شود.

از یک طرف برخی شرکتهای اسراییلی، محصولات شان برای فروش در کشورهای عربی مناسب است اما برای فرستادن کارگران خود به این کشورها آمادگی ندارند و از طرف دیگر برخی شرکتهای اسراییلی موفق شده اند از تجارت با جهان عرب سود کنند و به قراردادهای بیشتر با اعراب تمایل دارند.

ملول مشخصاً به عربستان اشاره می کند که از نظر وی احتمال گرایش اسراییلی ها برای فعالیت با آن زیاد است.
ملول در ادامه گفت رویدادهای دیپلماتیک و بحران های سیاسی در فعالیت های این جامعه تأثیرگذار است. این مساله به طور اصلی در قراردادهای جدید مؤثّر است اما در قراردادهای جاری اثری ندارد.
وی تصریح کرد با وجود بی‌ثباتی سیاسی غرب آسیا، فعالیت سالیانه این شرکت رو به افزایش است.
او افزود ما در بحران ها نیز فعالیت تجاری خود را ادامه می دهیم، چرا که از آغاز می دانستیم در یک زمینه پیچیده و حساس فعالیت می کنیم به همین سبب ما آماده همه سناریوها هستیم.
به گفته وی، کشورهای عرب خلیج فارس، اسراییلی ها را بر اروپایی ها ترجیح می دهند و این به علت نزدیکی جغرافیایی بین اسراییل و این کشورها است چرا که کالای تولیدی در اسراییل حدودا در مدت ده روز به هر جایی در خاورمیانه می رسد. در مقابل، اگر یکی از کشورهای عربی کالایی را که از اروپا خریداری کند، رسیدن کالا به کشور عربی ممکن است یک ماه تا یک ماه و نیم طول بکشد.

رأی الیوم نوشت گفتنی است یک شرکت امنیتی اسراییلی که در حوزه حفاظت از چاه های نفت خلیج (فارس) فعالیت می کند، دو سال پیش هفت میلیارد دالر سود کرد.

یوسی ملمان تحلیلگر امور امنیتی و نظامی و از نزدیک ترین افراد به سازمان امنیتی اسراییل فاش کرد که شرکت سوییسی AGT ) Asia Global Technology) با مدیریت ماتی کوخافی، تاجر اسراییلی- آمریکایی در طرحهای حفظ امنیت داخلی امارات برنده شده است و ارزش این قرارداد نیز میلیون ها دالر است.

همچنین اطلاعات مهمی از یک شرکت امنیتی اسراییل منتشر شده است که حفاظت بسیاری از سازمان های عربی را برعهده دارد و برای بسیاری از مقامات عرب، محافظان شخصی فراهم می کند.

شرکت امنیتی (G4S) که در جهان عرب حضور دارد، در واقع به اشغالگری اسراییل کمک می کند. روزنامه یدیعوت آحارانوت اسراییل اخیرا در گزارشی، اعتراف کرد یک شرکت امنیتی اسراییلی در امارات برای آموزش و آماده سازی نیروها و نیروهای حفاظت از چاه های نفت و مناطق حساس امنیتی فعالیت می کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل اعراب
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است