بخاطر برکناری افرادی بی کفایت اشک نریزید
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۰۷    ۱۳۹۶/۱/۲۹ کد خبر: 131906 منبع: پرینت

اشرف غنی، احمدضیا را با اهانت و تکبر بر کنار کرد و جنرال دوستم را در حبس خانگی نگهمیدارد.
احمد ضیا و جنرال دوستم هر دو سزاوار سرخوردگی و پیشیمانی اند. هر دو انسان های بی کفایت و بیچاره اند.

دوستم تمام وقت خود را در ترکیه به عیاشی سپری کرد و یا نمایشنامه های جنگ با تروریزم در فاریاب و یا جوز جان و یا به تجاوز جنسی و انتقام گری از رقیبان قومی اش.

دوستم این مار رخمی که شب و روز در شراب نوشی، حسرت و شکوه از غنی در منزلش سپری می کند با برکنار ی ضیا نفس تازه پیدا کرد.
هر دو غنی را متهم به یکه تازی و تکبر می کنند.
به باور من تکبر و تک تازی غنی از قوت او نیست، بلکه محصول ضعف، بی کفایتی و بیچارگی دوستم، عبدالله و ضیا و جمعیت اسلامی است.

پیش بینی امروز را حتی کودکان زیر سن ۱۰ سال در آغاز کمپاین های انتخاباتی که یکدیگر را در آغوش گرم می کشیدند، می کردند.

دوستم پشتش گرم است از طرف اردوغان دیکتاتور جدید ترکیه که تا حال مانع دستگیری وی در افتضاح شرم آور ایشچی شده است. مگر ضیا با اتکا به کی و با کدام توانایی در برابر غنی می ایستد؟
برکناری ضیا با تکبر و توهین پیام خیلی روشن به عطا و عبدالله مرموز و بی کفایت نیز دارد.

کاش غنی همه این لکه های ننگ تاجیک، ازبیک و هزاره را برکنار و حتی به زندان بیاندازد که مردم از شر این انسانهای بی ...، خود خواه و دوکانداران جهاد و پان ترکیزم نجات پیدا کرده و نسل نو با برنامه و اندیشه در برابر فاشیسم قبیله وارد میدان شوند.

هارون امیرزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسعود
دوستم
نظرات بینندگان:

>>>   بلی، تحلیل منطقی و بسیار قابل فهم.

>>>   این حرف ها ولاف پتاف را عطای گژدم هم میگفت :
بهترین سلاح در مقابل اینها حساب پول های دزدی شانرا مسدود کنید! هردودست شانرا بالا میکنند وتسلیم میشوند وبعد برای اینکه اعتماد غ را جذب کرده باشند همنوع وهمجنس دیگرش را زیرانتقاد میگیرد تا غ خوش حال شود
ر

>>>   چو کی دولت میراثی نیست لطفا بگدارید که یک نفر دیگر بیاید در همین جو کی زیرا در افغا نستا ن تقریبا 20 میلو ن اشخا ص تحصیل کرده داریم ایا انها حق ندارند
یا اینکه انها جها د و چور نکرده اند

>>>   چشم توره صدقه با این تحریری آقای امیرزاده

>>>   افرين محترم اشرف غنى قابل تمجيد استى

>>>   تحلیل منطقی کردید باید ملت از شر این دلالان سیاسی خلاص
شود و چوکی ها به نسل جدید داده شود. احمدی

>>>   زور است يا كچالو؟

>>>   احمد ضیاء مسعود یک آدم بود که در مدتی که به عنوان نماینده رئیس جمهور در امور حکومت داری خوب بود هیچ خلاقیت یا ابتکاری از ایشان دیده نشد. پس چنین آدم بی کفایتی باید برکنار شود تا جا برای نسل جوان محیا گردد.

>>>   برکناری احمد ضیا در ذات خود خودش یک اصلاحات اداری خوب است

>>>   تا وقتی یک جهادی و یک "تکنوکرات" وارداتی در حکومت وجود دارد، درین کشور روی رفاه، آرامش و صلح دیده نخواهد شد!!!!!

>>>   هارون جان ببینید! چند مدتی در ساختار های دیپلوماسی نیز کار کرده اید، اما از تاریخ دیپلوماسی چیزی نیاندوخته اید.
به مسایل بسیار ژرف و پیچیده، احساسی و الکی برخورد می کنید.
من میدانم که دوستم و ضیا جان هردو برای به پیروزی رسانیدن غنی، نقش کتلست موثری را ایفا نموده اند. الان غنی و غرب به این دو آقا نیازی ندارد. هردو را گویی تشنه بر لب جوی بردند و تشنه بر گردانیدند.این ها مردان دور اندیشی نبودند. من بالای ضیا جان بمثابه یک سیاست مدار حساب هم نمی کنم. اما حالا در برابر این حاکمیت تک قومی همه و همه باید در یک جبهه ی واحد بسیچ شوند. در غیر ازآن نوبت های عبدالله، صالح، عطای نور، دانش، محقق، و همه اقوام وامانده و بیرون مانده، به سرنوشت همین ها دچار خواهند شد.
نوشته ی خودت بسیار تخریش کننده و زشت با احساس منفی گرایی بروز یافته است.نه از قلم کسی که سابقه ی کار دیپلوماسی را داشته باشد.
گل زبان

>>>   افرین به سوپر مغز متفکر جهان که گرد وغبار راه سیاست اش را یک،یک از جلوش دور میکند.

>>>   Yusuf Omar
متاسفانه که یک عده انسانهایی بی عرضه وابن الوقت ادعای رهبری تاجیک ها را در حداقل 17سال اخیر می کنند وحکومتهایی قومگرا کرزی و غنی هم به خاطر هرچه بدنام جلوه دادن وبیعرضه نمایش دادن قوم بزرگ تاجیک یکی به دنبال دیگر اشخاصی بد نام بی کفایت را به خاطر خواب دادن پر تاجیکها در صحنه سیاست با دادن بعضی پست هایی سمبولیک وبی صلاحیت میاورند.وبعداز مدتی درپی یک توطهه از پیش پلان شده از کار برکنار می کنند.در حالیکه اکثر وزرای پشتو تبار وبعضی والیان دوره کرزی در حکومت غنی یا مشاور هستند یا اگر وزیر بودند والی شده اند مثلی اصف رحیمی که حالا والی هرات است.زاخیلوال فعلن سفیر است به همین ترتیب یکی دو والیانی هم از دوره قبلی هستند که فعلن در پست مشاور رییس جمهور کار می کنند.همانطوریکه شما اشاره کردید.قوم تاجیک اکثریت را تشکیل میدهد ولی فاقد یک رهبری وسازماندهی منظمی بوده.قوم تاجیک تنها به حزب بنیاد گرای جمعیت وشورای نظار خلاصه نمیشود.بسیار کدر هایی علمی ونظامی وسیاسی در قوم تاجیک موجود است ولی برایشان مجال تبارز دهی داده نمیشود.در گمنامی وسردرگمی بسر میبرند.چونکه حزب جمعیت این مجال را برایشان نداده است وانها صرف افراد خودرا در هر عرصه وساحه معرفی می کنند حتی اگر از نگاه وظیفوی بسیار بی کفایت وفاقد درایت سیاسی هم باشند.هیچ چانسی برای کابلی ها ندادند.در حالیکه چقدر کدر هایی تحصیلکرده روشنفکر ومدبر دربین مردم کابل موجود است.ولی دیگر اقوام خاصتن برادرانی پشتون از کجا کجا دنیا که همتبارانی تحصیلکرده ومطرح خودرا اگر مطرح هم نبود مطرحش ساختند ولی جمعیتی ها تنها همین چند فیگور سیاسی ومعامله گر را دارند وحق دیگر تاجیک ها منجمله کابلی ها را انحصار کرده اند.از ماست که برماست

>>>   روز غني هم خواهد رسيد، خداوند ملت را إز شر اين دستگاه شر و فساد خلاص نمايد.

>>>   آقای هارون جوانانی که منتظر باشن تا کی اشرف غنی بیاید و دستگیری شان کند و موانعی چون دوستم و احمد ضیاء مسعود و ... را از سر راه شان بردارند، این ها نیز فردا خیلی زود تبدیل به نوکرانی برای همان فاشیسم و قبیله گرا می شود چرا خود جوانانی که از آنها دم می زنید حرکتی ندارند؟ سعیدی

>>>   محترم امیرزاده هم قسم که معلوم میشود از کردار ستمی خود پشیمان است و میخواهد تا دیر نشده لاف ملی گرای بزند ، کاری خوب است ولی خدا کند که پشتیبانی اعطای نور را هم رها کند در انصورت یک بار دیگر میتواند مردم را بازی سیاسی بدهد .
پرچمی ضد کارملیها

>>>   وای از دست این فاشیست های .... !
تا فهمیدن که طرف شمال گپ های است از هم جدا شدند و جنگ زرگری راه انداختند ؛ یکی شان دزد شده و دیگرشان دزد بگیر ! کرزی دزد و غنی دزد بگیر !
کرزی خان میخواهد اینبار بخشهای از طالبان را با مخالفین شمال آشتی بدهد و سوار آنها شده اینبار به کمک روسها به قدرت برسد ؛ طالبان که به... گری عادت کرده اند ؛ ولی دیده شود که شمالی ها خر میشوند یانی ؟!

>>>   رگ خواب اینهارا متفکر جهان دریافته است حساب های بانکی پول های دزدیده شانرا ببند تسلیم هستند

>>>   اخطارمیتی ما خوترسیدیم لطفا اختارنتی

>>>   انسان تعجب می کند که افغانستان چه کشوری شده است و بی نظمی به کجا رسیده است یک مأمور دولت وقتی کار نتوانیست و بی کفایت بود و به دلیل ضعف و بی کفایتی از وظیفه منفک شد تهدید به جنگ داخلی و بی ثباتی میکند.

>>>   نوشته متن کاملا دقیق و نظر عموم مردم افغانستان و خصوصا جوانان اقوام تاجک ، هزاره و ازبیک می باشد ضرر و زیان این اشخاص کثیف و بی کفایت چون عبدالله، دوستم،عطا محمد نور،شیخ آصف محسنی،کریم خلیلی،محمد محقق،محمد اکبری،احمد ضیا مسعود،سیدعالمی بلخی،سیدانوری و ... از ضرر غنی و کرزی فاشیست بیشتر است. خداوند همه این ها را به.... خود گرفتار کند.

>>>   من موافق تحلیل خوب شما هستم.من اظافه مینمایم که این افراد جبون را مرگ بهتر از زندگی بیننگی است.

>>>   آقای غنی کم کم هم پیمانانش را ازتیم خود دورمیسازد حالاکه به هدف خودرسیده دیگر تاجیک ازبیک هزاره ازتیم خود دورساخته ایبار نوبت اقای ریس اجرائیه خواهد بود

>>>   سلام.برخلاف بعضی نط ها که ارایه شده ضیا هیچ نقشی درازدیاد رای غنی نداشت.گزارش مستند ارای دوراول ودوم انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۳ این حقیقت را تثبیت میکند.عبدالله دردوراول انتخابات درپنجشیرتعداد۳۷۹۲۵ رای یعنی ۷۸.۳۹%اورد.دردوردوم که ضیا مسعود به غنی اضافه شد ارای عبدالله به ۵۷۷۳۵ رای یعنی ۹۳.۴۹%افزایش یافت.درینجا پرسش اینست چه تعدادرای برای حمایت ازضیا برادراحمد شاه مسعود توسط مردم پنجشیربه صندوق غنی انداخته شده؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است