استقرار گروهی از تفنگداران دریایی آمریکا در استرالیا
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۷    ۱۳۹۶/۱/۳۰ کد خبر: 131933 منبع: پرینت

نخستین گروه از تفنگداران دریایی آمریکا برای «آمادگی جهت جنگ» علیه کوریای شمالی در بندر «داروین» استرالیا مستقر شدند.

به گزارش راشاتودی، در بحبوحه هشدارهایی مبنی بر «تهدید آمیز بودن» برنامه تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ برای کانبرا، نخستین گروه از تفنگداران دریایی آمریکا برای «آمادگی جهت جنگ» علیه کره شمالی در بندر داروین استرالیا مستقر شدند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که این آرایش نیرو شاهد استقرار بزرگترین قشون هواپیماهای آمریکا در استرالیا در دوران صلح است. این خبرگزاری در ادامه افزود که این برنامه ۲۵ ساله استقرار سالانه توسط «باراک اوباما» رییس جمهوری پیشین آمریکا از سال ۲۰۱۱ آغاز شد.

طی این برنامه استقرار شش ماهه، تفنگداران دریایی آمریکا با نیروهای استرالیایی مانور نظامی اجرا خواهند کرد و با نیروهای نظامی چین دیدار خواهند داشت.

همزمان با ورود تفنگداران دریایی آمریکا به استرالیا، «جولی بیشاپ» وزیر خارجه استرالیا از نگرانی های فزاینده در خصوص فعالیتهای هسته ای کوریای شمالی سخن گفت.

به گزارش شبکه تلویزیونی «اِی بی سی»، وزیر خارجه استرالیا در ادامه اظهارات خود گفت که پیونگ یانگ دارای «جاه طلبی آشکاری برای توسعه یک موشک بالستیک قاره پیما قادر به حمل کلاهک هسته ای» است.

وزیر خارجه استرالیا در ادامه افزود: «این بدان معناست که استرالیا در تیررس خواهد بود مگر آنکه از انجام آن [توسعه موشک بالستیک] جلوگیری شود، زیرا یک تهدید جدی برای صلح و ثبات منطقه ما خواهد بود و این غیرقابل قبول است».

گفتنی است که کره شمالی روز یکشنبه یک آزمایش موشکی ناموفق را اجرا کرد، در حالیکه به واشنگتن در خصوص هرگونه اقدام نظامی علیه پیونگ یانگ هشدار داد.

وزیر خارجه چین هفته گذشته هشدار داد که احتمال وقوع یک تعارض مسلحانه با کوریای شمالی «در هر زمان» وجود دارد و از واشنگتن و پیونگ یانگ خواست که لحن جنگ طلبانه خود را تعدیل نمایند و به بهایی که دو طرف در صورت آغاز جنگی جدید در شبه جزیره کوریا خواهند پرداخت، پی ببرند.

این هشدارهای پکن در بحبوحه مانورهای نظامی آمریکا در مجاورت شبه جزیره کوریا و استقرار سامانه ضد موشکی تاد در کوریای جنوبی مطرح شد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تفنگداران دریایی
استرالیا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است