مسعود دستاوردی در حکومت نداشته است
احمدضیا مسعود نمی تواند دستاوردی از خود را در این مدت بیان کند. یک رهبر باید مردم خود را دوست داشته باشد و اگر مسعود واقعا ملت خود را دوست دارد باید به اختلافات بیشتر و جنگ داخلی اخطار ندهد 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۰۷    ۱۳۹۶/۱/۳۰ کد خبر: 131956 منبع: پرینت

احمدضیا مسعود، نماینده فوق العاده پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب، روز گذشته با فرمان اشرف غنی از سمتش عزل شد و هشدار داد که آقای غنی با عزل او کشور را به سمت بی ثباتی و جنگ داخلی به پیش می برد. وی گفته است که حکومت وحدت ملی بر اساس قرار داد میان طرفین ایجاد شده و تعهد کتبی وجود دارد که هیچ گروهی، گروهی دیگر را در ساختار سیاسی نمی تواند حذف کند و به غنی گفته است که شما قدرت و حق عزل مرا ندارید.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، هیلی ارشاد عضو مجلس نمایندگان، در برنامه «بازنگاه» گفت:در آن شبانه روزهایی که ما همه باهم یکجا بودیم وشب و روزهای کمپاین بود، تیم داکتر غنی هیچ وقت برای هیچ کس یک مقام و یا یک چوکی و منصب وعده نکرده بود. ضیا مسعود تنها کسی بود که با وی به یک تفاهم رسیده بود و گفته شده بود که من به عنوان یک ریاست اجرایی در ارگ خواهم بود. این وعده ای بود که به احمدضیا مسعود شده بود. چرا که در آن زمان، عبدالله می خواست اپوزیسیون باشد، تا اینکه تصمیم گرفته شد که این مقامی که به مسعود وعده داده شده، به عبدالله داده شود و این از خودگذری را مسعود کرد. از آن زمان به یعد من از احمد ضیا مسعود، به خاطر این از خودگذشتگی به خاطر مصلحت های کشور قدرانی می کنم. اما بعد از آن چه شد؟

وی، معتقد است، مسعود در سال های بودن در حکومت کاری نکرده و افزود: دو نیم سال است که احمدضیا مسعود در این مقام کار می کند آیا دستاوردی داشته است؟ خیر. نمی توانست هم کاری انجام دهد. چرا که در هیچ زمانی از دوران حکومت های افغانستان چنین مقامی وجود نداشته است. این مقام صرفا حالت تشریفاتی داشت و برای این بوجود آمده بود که مسعود در آن گنجانده شود. حالا حتی احمدضیا مسعود نمی تواند دستاوردی از خود را در این مدت بیان کند. یک رهبر باید مردم خود را دوست داشته باشد و اگر مسعود واقعا ملت خود را دوست دارد باید به اختلافات بیشتر و جنگ داخلی اخطار ندهد. در این حالتی که فعلا حکومت ما با بیست گروه تروریست در جنگ است، در چهار کشور همسایه در جنگ است، از چهار گوشه دنیا دست در دست هم داده و علیه افغانستان می جنگند و طالبان و داعش و گروه های دیگر را تمویل می کنند در این حالت از داخل نظام کسانی که برای فروپاشی نظام کوشش می کنند به نظر من اشتباه بزرگی مرتکب می شوند که به ضرر این مردم و خواشان است.

ارشاد، در انتقاد به گفته مسعود که از شرکای حکومت نام می برد، گفت: این حکومت شرکت سهامی نیست که مسعود از شرکای حکومت نام می برد. علاوه بر این احمد ضیا مسعود باید بداند بخاطر رایی که برای اشرف غنی جمع کرده است، نباید انتظار قدرت داشته باشد، چرا که رای مردم کالا نیست که با آن خرید و فروش قدرت انجام گردد.

نمی گویم که حکومت تابحال بسیار خوب کار کرده است، چرا که اگر اعضای حکومت برای حکومت داری خوب کار می کردند، اوضاع کشور اینگونه نبود اما در همین اوضاع هم مسعود به عنوان کسی که در حکومت نصب بود می توانست دستاوردهای کلانی داشته باشد اما هیچ موردی در این راستا از وی دیده نشد. تا بوده است کار نکرده است و حالا که برکنار شده است، حکومت را نامشروع می خواند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسعود
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   حالا واضح بگو انتحار میکنی یانه؟

>>>   در نظامی که دید قومی بجای دید ملی حاکم باشد، هرگونه سرمایه گذاری سیاسی در آن بی بازده خواهد بود. دید اقای آحمدزی در حکومت وحدت ملی دید تباری است نه ملی!
بنابرین کارایی وسوُد آوری سرمایه گذاری بر اساس منطق اقتصادی حکم می کند که ساختار متمرکز نظام شکستانده شود و نظام سازگار غیر متمرکز برقرار گردد. به نظرم وقت آن رسیده که سیاسیون،احزاب وجامعه مدنی رایزنی وگفتمان سازنده را برای دسترسی به آن راه اندازی نمایند. هرگونه تعلل در این زمینه به معنای پایداری دیدگاه انحصاری ،بی عدالتی ، اتلاف منابع ،امکانات وفرصت ها خواهد بود.

>>>   Hamid
ﻣﺎ ﮔﻔﺘﻴﻢ ﻏﻨﻲ ﻓﺎﺷﺴﺖ اﺳﺖ, ﺗﻌﺪاﺩ اﺯ ﺑﺮاﺩﺭاﻥ ﭘﺸﺘﻮﻥ ﻣﻲ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﭼﻮﻛﻲ ﻫﺎﻱ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺎﻝ ﭘﺪﺭ ﻛﺴﻲ ﻧﻴﺴﺖ و ﻛﺴﻲ ﻗﺒﺎﻟﻪ ﺷﺮﻋﻲ ﻧﺪاﺭﺩ,,
ﭘﺲ ﺩﺯﺩ ﻣﻜﺘﺒﻬﺎﻱ ﺧﻴﺎﻟﻲ ﻗﺒﺎﻟﻪ ﺭا اﺯ ﻛﺠﺎ ﻛﺮﺩ ?

>>>   نبشته از یما سیاووش
بسم تعالی
درود بر ملت غیور خراسان بزرگ؛
درد همه ما تبعیض و حذف سیستماتیک است.
مگر ما(تاجیک،هزاره،اوزبیک،ترکمن،بلوچ، پشه یی...) چه کم داریم که در مقابل قوم کوچک تروریست پرور کم بیاریم و این همه داد و فغان سر دهیم؟
این همه"شهید حبیب الله کلکانی، شهید مزاری، شهید مسعود، شهید ربانی، شهید کاظمی، شهید سیدخیلی، شهید داوود، شهید..." را کی ها کشتند؟
مارشال فهیم را کی ها زهر دادند؟
کی ها به زور ما را افغان میسازند؟
کی ها به تظاهرات ما انتحاری می کنند؟
کی ها تقلب می کنند؟
کی ها انتحار و انفجار می کنند؟
طالب کیست؟
داعش کیست؟
حقانی کیست؟
هزاره کش کیست؟
علیه جنرال دوستم کی دسیسه ساخت؟
پدرام را کی به مرگ تهدید کرد؟
مگر نماینده های پشتون در مجلس نمایندگان نگفتند که تاجیک به تاجیکستان اوزبیک به اوزبیکستان و هزاره هم به گورستان بروید افغانستان از پشتون ها است.؟
بیایید دست به دست هم داده در مقابل تبعیض یک مشت واحد شویم.
به والله قسم که هزار سال دیگر هم تحمل کنید شما مهاجر خطاب می شوید و پشتون های پاکستان عزیزتر از شما خواهد بود.
به حرف چند تن افراد انگشت نشان که از طرف قبیله در مقابل پول و مقام خریده شده اند و صدای عدالتخواهی شما به نفع آنها نیست گوش ندهید.
لایک و کامنت و فحش و دشنام بی معنی تان دردی را درمان نمیکند از همه شما خواهش میکنم این پیام را شریک سازید تا ملت ما بیدار شوند.
یما سیاووش

>>>   ميگن نى دزد سر خود پر دارد نام از انتحارى گرفته ميشود تمام پشتو ها واكنش نشان ميتن و طرف دارى از آنها ميكنند. لالى كوچى را ببينيد كه چطور از برادران خود دفاع ميكند

>>>   تاریخ حکومت عبدالرحمن خانی گذشت چنین تفکری در این عصر تیشه بر ریشه متفکرین و طرفداران آن می زند ،از عبدالرحمن خان با همان کارکردهایش جز همان ن... فروشی(وطن فروشی-دیورند) و ...باقی نمانده است

>>>   احمد ضيا بيكاره بود فاروق وردك دزد شناخته ، به درد بخور و شايسته !
مردك علنى ميگه من ريس پشتونيزم هستم و در پشتونيزم دزد، رهزن، انتحارى ، فاسد، بيسواد، دانشمند، ... همه يكسان اند.

>>>   استر جنرال عبدالرشید دوستم که بمراتب قوی تر و در بین قوم خود با اعتبار تر پر نفوس تر بود باتمام کش وفش خود از معاونیت رانده و سلب صلاحیت شد در مقابل یک تازی قبیله بجز سرتسلیم هیچ کاری کرده نتوانست این کدوی بیمغز یعنی احمدضیاء مسعود هیچ کاری کرده نمیتواند.

>>>   هیلی تو برو فارسی ات را خوب کن بعدآ حرف بزن .راستی درین چوکی باز کدام شتر چران را در نظر گرفته اید . دویدن دنبال رمه وگله هم آسان نیست ، چرا پشت یک میز ننشینید. هاهاهاهاهااهاها

>>>   اين كالا شوى غژدى را هم گپ رسيده هههههه جالب است همين غتى وهمين غژدى والاها.
وردوك دزد را هم اورد وردوك بايد محاكمه شود تا به كى اينقدر خيانت
اين غداران جيره خور پاكستان تا به كى خيانت ميكنند؟
ح ع

>>>   أين محترم آقاى مسعود نماينده ريس جمهور در حكومت دارى خوب موظف بود لطفاء أين آقاى مسعود نشان بدهد كه كدام كار خوب را اقلاء كرده باشد كمى شرم كن ديگر بس است خجالت بكش جاى شرم است برايت يك بار بيرون برأى و ببين كه مردم در باره شما چه ميكويند

>>>   یک مثل است که میگه. حاضر رابزن که گوز غیرحاضر
برود مسعود را بزن که همه تاجکها وهزاره ها وازبکهابترسد
ژندی دیوی پشتون.
اینذرگل

>>>   چرا کاری کند عاقل که بار آرد پشیمانی۰
آیا اینها از داستان "بریک دست قرآن و بر دست دیگر شمشیر" قبیله خبر نداشتند؟ آیا اینها از تاریخ نه چندان دور این کشور خبر نداشتند؟
آیا اینها نمیداستند که غنی یک متعصب شدید قومی و یک برتری جو و تمامیت خواه قومی است و هیچگاهی در جهت اعاده حقوق حقه مردمان تاجیک و اوزبیک و بقیه غیر پشتونها کشور حاضر نخواهد شد؟
با کوچی معامله سیاسی کردید نتیجه آنرا دیدید۰ باهم دریک تیم وارد مرحله دوم شدید و نتیجه اعتماد بر کوچی را دیدید۰ خوب شد!
جنبش روشنی و برادران هزاره را هم این فاشیست ها قسمی کوبیدند که آقای "قانون پوه" دانش صیییب از جایش تکان هم نخورد۰
بشرمید و برای آینده تان یاد بگیرید۰ پوقانه های استفاده شده۰

>>>   غنی کوچی با آن همه انحصار قدرت چه دست آورد دارد؟ پاروک ووردک دزد کلان چه دست آورد داشت؟ یک پُست نمایشی و بی صصلاحیت مصلحتی چگونه میتواند دست آورد داشته باشد

>>>   خانم هیلی ارشاد شما بردید کمربند انتحاری را در کمر خود بسته کنید ومنتظر تغیر قانون اساسی باشید شما منحیث نماینده ملت در این دو دور پارلمان چه گلی را به آب داده آید که حالا با دهن کجی بالای دیگران تاخت واز دارید شما همان فاشیست های عبدالرحمان هستید که از قتل وکشتار اقوام ساکن کشور به جز پشتون خوشنود میشود کل مرغ غنی میخواهد یکه تاز باشد مردم دهانش را میشکند چه خورده است که عضم کرده نمی تواند اقای کرزی تان که ۱۳ سال به زور آمریکا بالا این ملت رنج دیده حکومت کرد حالا رو دور داده از بادارشان حیف نیست برایتان تا به کی مردم وکشور را به گروه خود گرفته وهر روز از ما به نام های مختلف قربانی میگیرید شرم هم خوب است
با احترام حقگو کابل

>>>   خانم ارشاد ديد كه شكريه باركزي به چاپلوسي خودرا به سفارت رساند، حالا همان را تعقيب ميكند. وقتي او از دستآورد گپ ميزند، بايد از خود بپرسد كه او خود غير از معامله گري ، چه كاري را انجام داده است؟ مغز متفكر با دار و دسته آش چي گلي را به سر ملت زدند بجز از دسيسه بازي در مقابل اقوام ديگر؟

>>>   سید غفار صدیقی
پارلمان امروز و فردا در گرو فاشیزم و دایره خبیثه گلبدینی ها و استخوان خوری غنی ومشاورانش ، اتمر و استانکزی در ارگ و تضمین قدرت و خودکامگی انها را دزد میلیون دالری فاروق وردک به کرسی بابایی می نشاند ، اگر درجه دو ها در پی زراندوزی و وعده ء چوکی های دو سه روزه باشند.
فقط خیزش جوانان بادرد و نخبگان پاک اندیش میتواند راه بیرون رفت از این تومور سرطانی خودکفان های نکتایی دار و شمله دار باشد.

>>>   انقدر وطن فروشو طالب ادم کش داعش زاییدی صبر نکردی؟
واینبار ان قدر عقده مند حرف میزنی ميگويدکه ضیا مسعود دست اورد نداشته،کجاست دست اورد غنی کوچی جز دروغ؟
و تو دیگر از عقده باید خود را انطهار کنی راه دیگر براید باقی نیست.

>>>   براي پشتون هـا، هـزاره،تاجيك،ازبيك ووووووووهـمه يكيست،اين ما ايم كه نظاره گريكديگريم . هـرزمان كه درد هـزاره دردتاجيك درد ازبيك يكي شد شماباور كنيد ، حيات ملي،و سياسي خويش را خود رقم مي زنييد، لطفا به خاطر اشتباهـات گذشته يكديگر را دراين شرايط اساس محكوم و تنهـا نگذاريد
و گرنه در فرداه نه چندان دوري نه تاجيك خواهـدبود و نه هـزاره ونه ازبيك
زنده باد شهـيد مزاري
زنده بادشهيدمسعود
زنده باددوستم
بياييد فرداه را بيسازيم و از دست ندهـيم
( گذشته گذشت از او مكن ياد امروز مده به مفت برباد)

>>>   اگر راستي قضاوت كنيم نه از زبان اين و ان كنيم همين ضيا مسعود چه خدمت كرده بدون از نام و نشان استفاده كردند من اين قوم را ميشناسم تنها نام كلان و نام نشان را برايش افتخار ميكنند بسيار كار نيك كرد از كرزي من متنفر هستم بخاطر طرفداري از طالب مگر بازهم دست أورد هاي زياد شده در روز اول در حكومت هيچ چيزي وجود نداشت همه چيز را سرو سامان داد پسان ها خداوند شرمانديش طرف طالب رفت مردم از اش نفرت پيدا كرد .

>>>   وكلاى جنايت كار مجلس كجا اند كه پاسخ گويند ؟

>>>   کوچی چه دست آورد دارد غیر از تقلب و آشوب؟

>>>   تا جایکه ما دیده میشه تمام انتحاری والی های نامنهاد ودشمن اصلی ای وطن احمدزی ها میباشد که غنی وشرکای جرمش شامل انست ما از این قبیله نفرت داریم اینها نه به خود شده اند و نه به دیگر ها بنا تا وقتیکه قبیله باشد وضعیت سرزمین ما بهتر نخواهد شد

>>>   نظریات نیک بود: درین قسمت جای دارد که بگویم کل مرغ زاغ های سیاه وسفید رااز هم جدا می سازد.
احمد ضیا مسعود چندان چیزی نیست، احمد ولی کمی خوب است باز هم ، اگر پلان های شوم کل مرغ عنقریب منهدم نشود بدانید که (قبرهای تان کندگی و تابوت های تیار است)....
بااحترام ....

>>>   افغانهاباهم برادرندهیچ کسی نمی توانداقوام افغانیستان عزیزراتقسیم کند...

>>>   مسعود را چه میکنی، او بخاطر دزدی آمده بود!!!! اصلا حکومت ع و غ دستآوردی ندارد!!!
اینک یکبار دیگر تکرار میکنم که: تا یک دزد جهادی در حکومت جا داشته باشد ازین کشور خیر نمی بینید!!!!!

>>>   1400 سال قبل لشکر اسلام تمام مناطق آسیا خصوصا کشور ما را به تصرف خودشان-درآوردن . اولین حکومت اسلامی سامانی که پایتخت شان در بلخ شریف بود که سال های متمادی حکومت کردن به زبان فارسی صحبت می کردند کاملا حکومت فارس ها بود . در افغانستان ما آنها ی که دری صحبت می کنند فارس گفته میشوند در زمانهای قبل هم مثلا درزمانی ظاهر خان و داوود خان به اسمی فارسيبان یاد می شدن. بعدا ها بعد از حکومت ترکی اسم تاجیک گذاشته شد

>>>   شما که تاجک بودید هزارههای افشار چه عزت و ابروز ماندید. و هزاره ها هم در عوض به شما رقص مرده را نشان داد. کمی خجالت بکشید. هر کشور از اقوام مختلف تشکل یافته ولی مثل چند تای شما خراسانی های لعین پست و فرومایه نبستند. پشتون هم کسانی دارد که به هر کدام تان تحریری جواب بدهند، ولی نه. صرف دعای ما پشتونها اینست که خداوند هدایت تان اگر هدایت نمیشوید گم تان بسازد.
پشتون

>>>   هزاره ها، تاجیک ها، ازبیک ها، ترکمن ها، و غیره باید بدانند که درین معادله تمامیت خواهی پشتونها هر کدام آنها جدا جدا بازنده هستند۰ این نکته حیاتی است که تمام قوم های غیر پشتون باید خصومت های مختلف گذشته بین هم را کنار بگذارند و باید سخت باهم متحد شوند تا بتواند برضد تمامیت خواهی پشتون ایستادگی کنند۰
این نکته حیاتی را نمیشود با جنگ و گلایه ویا رویه منفی بالمثل به یکدیگر آموخت۰ درینجا ازخودگزری، تحمل، و ایثار کار است۰

>>>   1000 موتر زره. ده ها دختر مقبول. صدا ولگرد. یک کاماز تفنگ کمک روسیه که به احمد ضیاء داده شده بود توسط جنرال نزیر محمد نیازی در کندز تخار و بدخشان همچنان خرید بهترین خانه ها در کابل از دستاورد های احمد ضیاء خان است. همچنان منتظیر رد صلایت شدن بچه مارشال. امرالله صالح. استانکزی. قوماندان امنیه بدخشان. والی کندز. والی بدخشان هستیم
کندزی

>>>   آرام اوغان ۰ تاریخ ننگبار ۲۷۰ ساله تو هزار ها افشار ها و هزار ها کله منار ها و یکاولنگ ها را در قبال دارد۰
اتحاد هزاره تاجیک اوزبیک۰

>>>   آرام اوغان ۰ تاریخ ننگبار ۲۷۰ ساله تو هزار ها افشار ها و هزار ها کله منار ها و یکاولنگ ها را در قبال دارد۰
اتحاد هزاره تاجیک اوزبیک۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است