بانکی در مرکز آتن بر اثر انفجار بمب ویران شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۲    ۱۳۹۶/۱/۳۱ کد خبر: 131969 منبع: پرینت

بمب که ظاهرا در یک کیف دستی جاسازی شده بود اندکی بعد از ساعت 22.30 به وقت محلی و دقیقا در پایان مهلت 35 دقیقه ای که فرد ناشناس گفته بود منفجر شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ پولیس یونان شامگاه چهارشنبه از بمبگذاری در یک بانک در مرکز آتن پایتخت این کشور خبر داد و گفت به ساختمان این بانک خساراتی وارد آمده است.

یک مقام پولیس در این باره گفت "فردی ناشناس در تماسی تلفنی با سایت اینترنتی برنامه خبری تلویزیونی زوگلا Zougla از انفجار قریب الوقوع یک بمب در یکی از شعب بانک یونانی «یوروبانک» خبر داده بود و پلیس هم بلافاصله محل را محاصره کرد."

این مقام پولیس افزود "بمب که ظاهرا در یک کیف دستی جاسازی شده بود اندکی بعد از ساعت 22.30 به وقت محلی و دقیقا در پایان مهلت 35 دقیقه ای که فرد ناشناس گفته بود منفجر شد و خساراتی به ساختمان بانک و ساختمان های اطراف وارد آورد ولی این انفجار تلفات جانی نداشت."

حملات به اهداف اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک در یونان سال ها است به امری تقریبا عادی بدل شده است و پولیس عموما آنها را به گروه های چپ افراطی یا آشوب طلبان نسبت می دهد.

گروهی موسوم به "مبارزه انقلابی" در آوریل 2014 بمبی را در بانکی مهم موسوم به "بانک یونان" منفجر کرد. رهبران این گروه در حال حاضر مجازات های حبس سنگینی را می گذرانند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آتن
یونان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است