آلمان: آمریکا عامل مشکلات عراق است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۴    ۱۳۹۶/۱/۳۱ کد خبر: 131970 منبع: پرینت

وزیر امور خارجه آلمان در سفر به بغداد، جنگ عراق که از سال ۲۰۰۳ توسط آمریکا شروع شده را خلاف قوانین بین المللی و عامل بسیاری از مسایل و مشکلاتی که امروز در این کشور وجود دارد دانست.
به گزارش روزنامه "هندلز بلات"، "زیگمار گابریل"، وزیر امور خارجه آلمان در سفر به بغداد به مقام های این کشور که سال ها در سایه جنگ و ترور وضعیت بی ثباتی دارد وعده کمک برای بازسازی دوباره را داد.

گابریل، روز چهارشنبه در سفر به بغداد تاکید کرد که اما ابتدا باید اطمینان حاصل شود که از پتانسیل های اقتصادی این کشور حداکثر استفاده می شود.
وی تاکید کرد که باید از طریق اصلاحات، پیش شرط های بهتری برای سرمایه گذاری در این کشور ایجاد شود.
گابریل تاکید کرد که آمریکا یک مسوولیت ویژه برای بازسازی این کشور دارد.

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که جنگ عراق که در سال 2003 توسط آمریکایی ها شروع شد خلاف قوانین بین المللی بوده و علت به وجود آمدن بسیاری از مسایل و مشکلات در این کشور است. جنگ آمریکا هنوز اینجا در همه جا حاضر است.
گابریل همچنین گسترش عملیات نظامی آلمان در عراق را رد کرده و تاکید کرد که آلمان همچنان بر رویکرد خود در آموزش نیروهای امنیتی باقی می ماند. وی لشکرکشی به عراق برای تضمین امنیت این کشور را رد کرده و گفت: حالا همچنین مردمی در اینجا وجود دارند که این حضور دائمی نیروهای امنیتی خارجی در کشورشان را تا حدودی به عنوان اشغال کشورشان ارزیابی می کنند.

ارتش آلمان در شمال عراق به نیروهای امنیتی کرد موسوم به پیشمرگه برای مبارزه با تروریسم داعش آموزش نظامی می دهد. برای این منظور حدود 140 نیروی آلمانی در منطقه کردنشین اربیل عراق مستقر هستند. آلمان همچنین سلاح و مهمات در اختیار نیروهای پیشمرگه قرار می دهد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
عراق
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است