ترامپ: ایران به روح برجام پایبند نبوده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۶    ۱۳۹۶/۲/۱ کد خبر: 132008 منبع: پرینت

رییس جمهور آمریکا می‌گوید: ما این(توافقنامه) را به دقت تحلیل می کنیم و در آینده نه چندان دور، چیزی برای گفتن درباره اش داریم اما ایران به روح توافقنامه پایبند نبوده است.
دونالد ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی با پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.
خبرنگاری درباره ایران پرسید و گفت: آیا شما دلیلی دارید که شک کنید آنها مشغول فریبکاری در برجام هستند؟

رییس جمهور آمریکا در پاسخ گفت: در مورد ایران باید بگویم به نظر من آنها درحال لطمه زدن به توافقنامه ای هستند که امضا شد، این توافقنامه نباید امضا می شد و نباید به شیوه ای که مذاکره شد، مذاکره می شد. من همیشه طرفدار توافقنامه ها هستم اما این توافقنامه، توافقنامه بدی بود.

وی افزود: این بدترین توافقنامه ای است که من تاکنون دیده ام که درباره اش مذاکره شده است. آنها به روح توافقنامه پایبند نیستند، من می توانم چنین چیزی را بگویم. ما این(توافقنامه) را به دقت تحلیل می کنیم و در آینده نه چندان دور، چیزی برای گفتن درباره اش داریم اما ایران به روح توافقنامه پایبند نبوده است و آنها باید این کار را بکنند، آنها باید این کار را بکنند. پس ما خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

ترامپ گفت: ایتالیا شریکی کلیدی و مهم در نبرد با تروریسم است. ایتالیا اکنون دومین ارایه کننده بزرگ نیروی نظامی در جنگ های عراق و افغانستان است.
وی افزود: نقش اصلی آمریکا، خلاص شدن از شر داعش در لیبی و دیگر مکان ها است.

رییس جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرد چین برای حل مناقشه کره شمالی کاری انجام دهد و گفت: ما در وضع خوبی هستیم و سریعا درحال افزایش (توان) نظامی خود هستیم. در مدت زمان کوتاهی که گذشته چیزهای زیادی اتفاق افتاده است. ما باید ببینیم چه اتفاقی می افتد؟ من نمی توانم به پرسش شما (خبرنگار) درباره ثبات (در شبه جزیره کوریا) پاسخ دهم، امیدوارم که پاسخ مثبت باشد و منفی نباشد. من احترام زیادی برای رییس جمهور چین قایلم. ما دیداری بسیار خوب در فلوریدا داشتیم. من اطمینان دارم که رئیس جمهور(چین) تلاش زیادی خواهد کرد. من به چینی ها گفتم که اگر درباره این تهدید(کوریای شمالی) کاری کنید به توافقنامه های تجاری بهتری با آمریکا دست خواهید یافت.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اعلام کرد تیراندازی مرگبار پنجشنبه در پاریس « حمله تروریستی دیگری به نظر می رسد ».
وی این حمله را « چیزی وحشتناک » خواند که هیچگاه پایان نمی یابد. ترامپ خاطر نشان کرد مردم باید قوی و هوشیار باشند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایران
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است