برای ثروت‌اندوزی به "افغانستان" نیامده بودم
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۱    ۱۳۹۶/۲/۷ کد خبر: 132285 منبع: پرینت

پیتر شگرت سرمربی سابق تیم ملی فوتبال افغانستان، گفت: برای ثروت‌اندوزی به افغانستان نیامده بودم بلکه آمده بودم به جهانیان نشان دهم که در افغانستان می‌توان استعدادها را پیدا و با آنها نتیجه گرفت.

پیتر شگرت سرمربی قبلی تیم ملی فوتبال افغانستان گفت: یکی از جدی و اصلی‌ترین تعهد مسوولان فدراسیون فوتبال افغانستان به وی این بوده که در امور انتخاب بازیکنان دخالت نمی‌کنند اما این تعهد عملی نشده است.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان گفت: من برای ثروت‌اندوزی به افغانستان نیامده بودم بلکه آمده بودم به جهانیان نشان دهم که در افغانستان نیز می‌توان فوتبال کرد و استعدادها را پیدا نموده و با آنها نتیجه گرفت.

این مربی آلمانی گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان به وی تعهد سپرده بودند که در امور انتخاب بازیکنان هیچ دخالت نمی‌‌کنند اما با گذشت مدت زمان کوتاه آنان به این تعهد خود صادق باقی نماندند و در انتخاب بازیکنان تیم ملی دخالت می نمودند.

شگرت بیان کرد: مسوولان فدراسیون فوتبال افغانستان، تیم ملی را به درستی حمایت نمی‌کردند چنانچه در بسیاری از مواقع مصارف تیم را از هزینه شخصی خود پرداخت کرده است.
مربی آلمانی به افغان نیوز گفت: من با تیم ملی و جامعه ورزشی افغانستان مشکل ندارم بلکه مشکل من مسوولان فعلی فدراسیون فوتبال هستند که در بعضی مسابقات حتی لباس برای بازیکنان تهیه نمی‌‌کردند و این حالت برای تیم ملی یک کشور فاجعه است.

وی ابراز داشت: زمانی که تیم فوتبال افغانستان در مسابقات راه یابی به جام جهانی در ایران مسابقه داشت صد‌ها و هزارها مهاجر این کشور در ایران و شهروندان ایرانی، تیم ما را تشویق کردند اما بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان از جانب مسوولان فدراسیون این کشور تشویق آنچنانی نشدند.

شگرت ضمن متهم نمودن مسوولان فدراسیون فوتبال افغانستان مبنی بر تلاش موثر برای بهبود وضعیت تیم ملی، خاطر نشان کرد: با رسیدن تیم ملی فوتبال افغانستان به شرایط لازم، مسوولان فدراسیون متعهد شدند برای رشد تیم تلاش کنند اما در عمل هیچ اقدام موثر برای بهبود تیم انجام ندادند.

وی بیان این که مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان در بین خود درگیر بودند و از وی نیز خواسته شده بود که به طرفداری از یکی از اعضای فدراسیون اقدام کند ، تصریح کرد: من به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال، با این خواست آنان مخالفت کردم.

شگرت گفت: بستن قرار داد با یک مربی به مدت پنج سال کار اشتباه است چرا که معلوم نیست آیا این فرد می تواند مربی خوبی برای تیم ملی یک کشور باشد.؟

مربی سابق تیم ملی افغانستان تاکید کرد: در افغانستان استعدادهای وجود دارد که باید به این استعدادها توجه کافی و لازم صورت گیرد اما مسوولان فدراسیون فعلی فوتبال افغانستان توجه لازم را برای رشد بازیکنان ندارند.

شگرت خاطرنشان کرد: بازیکنان افغانستان تنها روزهای جمعه وقت دارند که فوتبال بازی کنند و دیگر روزهای هفته را مشغول کار هستند و با این وضعیت نمی‌توان انتظار داشت که فوتبال رشد کند.
وی افزود: برای رشد فوتبال و بازیکنان فوتبال در افغانستان باید هزینه‌های بازیکنان درنظر گرفته شود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال افغانستان بیان داشت: بازیکنان بارها از من خواسته اند که دوباره مربی تیم ملی شوم و این خواست آنها تنها با هارون پوپل و خواست ملت افغانستان تحقق پیدا می‌کند نه مسوولان فعلی فدراسیون.

پیتر شگرت بیان داشت: هارون پوپل فرد دل سوز برای تیم ملی فوتبال افغانستان است و این تعهد در سالهای گذشته با حمایت خود از فوتبال افغانستان و بازیکنان نشان داده است.
وی افزود: هارون پوپل یکی از قویترین حمایت‌کنندگان تیم ملی فوتبال افغانستان بوده است و اگر این فرد رئیس فدراسیون فوتبال شود می‌تواند تغییرات جدی در فوتبال این کشور بوجود بیاورد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فوتبال
ورزش
نظرات بینندگان:

>>>   تا زمانیکه یک تن شروفساد درحکومت باشد انتظار عدالت رانداشته باشید ورزش همه درانحصار شروپساد است که درهمه بخش هایش پساد جاری است برای اینها اول منافع حرام خود شان مطرح است
ر

>>>   درود بر هارون پوپل
سید محمد غور

>>>   افغانها از سرك تا پچك دزد هستند، حتي در زمان ظاهر خان و داوود خان تيم هاي ملي هميش به أساس قرب سلطان و دربار ميبودند.

>>>   هم وطنان بیدار شویم تابه کی خواب یه مشت خائن آمده فوتبال کشورمارا ازبین ببره دیگر چیزی که برای ما نمانده همین فوتبال است که خائنین میخواهند فوتبال ماراهم ازبین ببره باید به دولت فشار وارد به شه تااین خائنین را بر کنار کنند به جای اینکه این خائنین چاپلوس پول مفت را میخوره انشاالله که بائس مرگ و دردشان بشه این پول هق فوتبالیست ها و بقیه ورزشکان عزیزماست نه این خائنین
حمید ازتهران


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است