به مشکلات مهاجران مقیم ایران رسیدگی می شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۰    ۱۳۹۶/۲/۱۷ کد خبر: 132775 منبع: پرینت

ریاست اجرایی کشور بر حل مشکلات مدارک اقامتی مهاجران مقیم ایران اطمینان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، در خبرنامه مطبوعاتی ریاست اجرایی آمده است که داکتر عبدالله در دیدار با نمایندگان مهاجران افغانستانی در ایران به آنان اطمینان داد که به مشکلات شان رسیدگی می‌شود و ساده‌ترین راه برای حل معضل مدارک اقامتی، جایگزین نمودن پاسپورت‌های برقی با پاسپورت‌های خطی و کنونی دانست.

داکتر عبدالله، همچنان تاکید نمود که افزون بر صحبتی که با مقام‌های ایران برای حل مشکلات مهاجرین می‌نماید، در جلسه مشترک روز یکشنبه 17 ثور 96 با مسوولان وزارت‌های خارجه، داخله، مهاجرین و عودت کنندگان، ارشاد، حج و اوقاف کشور ایران این موضوعات را مطرح خواهد کرد و اقدامات لازم و جدی روی دست گرفته خواهد شد.

نمایندگان مهاجران افغانستانی مقیم ایران در بیان مشکلات شان گفته اند که دولت ایران اخیرا اعلام کرده که بعد از این پاسپورت های خطی قابل پذیرش نیست و دارندگان این پاسپورت ها هر چه عاجل باید پاسپورت های خود را برقی کنند.

آنان شمار مهاجرین افغانستان که پاسپورت‌های خطی دارند را بیش از 400 هزار خانواده و بیش از یک میلیون نفر دانسته و از رییس اجرایی کشور خواستند تا به این مشکل جدا رسیدگی نماید.

این نمایندگان همچنین افزوده اند که دولت ایران به دانشجویان مقیم ایران هشدار داده است که تا پانزدهم ماه ثور، کارت‌های آنان فاقد اعتبار بوده و باید تذکره داشته باشند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاسپورت الکترونیکی
مهاجران ایران
نظرات بینندگان:

>>>   به مشکلاتی که مهاجرین افغانی برای ملت ایران ایجادمیکنند هم باید رسیدگی شود. مشهدی

>>>   افاغنه ازمملکت ما خارج شوند تابرایشان مشکلی وجودنداشته باشد .حسین بیرجند

>>>   افغونی ها تا کی باید برای ملت ایران مشکل ایجاد کنند ؟چرابه کشور خودشان نمی روند؟ چراملت ایران باید هزینه حضور افاغنه راپرداخت کند؟ توفیقی تایباد

>>>   ای کاش بعداز گذشت چهل سال فکری برای بازگشت مهاجرین افغانستانی می شد....

>>>   ریاست محترم اجرایی دررابطه باحقابه قانونی ملت ایران از هیرمند که موجب خشک شدن دریاچه هامون شده است هم اطمینان دهد .
علی دوست زاهدان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است